Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с достигането до оптимална температура

  1. #1

    Default Проблем с достигането до оптимална температура

    Здравейте! От известно време съм собственик на фейсова 147ца 1.9 jtdM 120hp 2007г. Изминах вече доста километри с нея, и ми прави впечатление че едва достига 70-75 градуса, и то при продължително каране. Вероятно е заминал термостата, та искам малко ориентир относно закупуването на нов и естествено читав, защото скоро ще застуди и не ми се мисли колко мъчително ще е паленето сутрин...Благодаря !

  2. #2

    Default

    Термостата наистина е за смяна. Но той няма връзка с паленето при обикновените коли.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Термостата наистина е за смяна. Но той няма връзка с паленето при обикновените коли.
    Имах предвид че достигането до нормална работна температура тепърва ще се затруднява, след като сега в жегите едва достига 70 градуса...иначе, разбира се че термостата няма връзка със запалителната система.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by shtrv View Post
    Имах предвид че достигането до нормална работна температура тепърва ще се затруднява, след като сега в жегите едва достига 70 градуса...иначе, разбира се че термостата няма връзка със запалителната система.
    Сменяй
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Бер, другото е бошлав.

  6. #6

    Default

    Сложих Вернет преди 7-8 години.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Колега имай предвид че и с нов термостат достигането на оптимална температура пак е бавна история. Тези двигатели просто не обичат да го правят. И на всяка цена си запази датчика от сегашният защото в много случай новите не показват вярно
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Колега имай предвид че и с нов термостат достигането на оптимална температура пак е бавна история. Тези двигатели просто не обичат да го правят. И на всяка цена си запази датчика от сегашният защото в много случай новите не показват вярно
    Благодаря за отзива, колега.
    Behr виждам че идва една идея по-скъпо, но пък всички ме насочват към него. Ясно е какво следва...
    Благодаря на отзовалите се

  9. #9

    Default

    Всичко е до късмет, някакъв си надпис не значи нищо, особено (пре)продаден по нашите ширини, така че не робувай много на марки.



  10. #10

    Default

    Не значи нищо надписа, слагайте ITN и Ashika тогава.

  11. #11

    Default

    Мнението ти е точно толкова валидно, колкото че прехваления Behr е "най-доброто".



  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Мнението ти е точно толкова валидно, колкото че прехваления Behr е "най-доброто".
    Най-доброто е термостат от Рено 5 . Вече две години поддържа точната температура .
    Former Alfa owner.

  13. #13

    Default

    Купих за моята Бер, като се колебаех между Behr, Mahle и още една две марки, но купих Бер защото един колега каза че имал малък "бай-пас", а Малето няма.Не знам да ли е вярно.


    На Бехра върху металния корпус с релефни букви пише ""Made in Italy" , доколко е вярно не зная.


    Има един колега от друг форум той казва, че Хела имали завод в/до София и произвеждали там такива грегати, включително и климатични системи за автомобили барабар с компресорите...


    Имам и друг познат, който е с Опел зафира, той като разбра че съм дал пари за БЕер също ми се похвали че неговият термостат го "изкормвал" и подменял вътрешното за 15 лв до 25 лева...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #14

    Default

    Като не можеш да поддържаш Алфа, не си купуваш Алфа.

    Всичките тея цигании термостат от Рено, тампон от Лада, маховик втора употреба, рециклирана шайба колянов вал, масло 5литра за 35лева.
    После скъпи били частите ама и фалшиви.
    Някой неща по тия коли и купуваш квото трябва или хвърляш пари в кофата.
    Термостат различен от Бер и дебитомер различен от Бош си е автогол отвсякъде.

  15. #15

    Default

    A масло по колко лева трябва да сипваме?
    Щото един приятел кара Ауди А8 4.2 бензин с Тотал масло, точно по 35 лева 5 литра. Не се е оплакал още.
    Пък който иска да сипва амсойл-платинум-премиум за 150 лева на 156/147 кочината си дето трудно струва 1500.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •