Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Парното ми работи постоянно

  1. #16
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Късно ме предопредихте размърдах го това моторче и сега и циркулацията неработи.
    Някой майстор който разбира от тези неща в Добрич или в краен случай във Варна може ли някой да каже.

  2. #17
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    Късно ме предопредихте размърдах го това моторче и сега и циркулацията неработи.
    Някой майстор който разбира от тези неща в Добрич или в краен случай във Варна може ли някой да каже.
    Изобщо не е късно,освен това е абсолютно безплатно.Просто си голям "бързак"
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #18

    Default

    Да беше видял все пакколко ти показва външна температура. Че ако имаш прекъсната жица на вратата само ще грееш (това се отнася за климатроник само, не за климатик)
    П.П. Температурния датчик за външна температура имам предвид
    Last edited by Alex_26; 16-09-2018 at 09:41.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз и друг път съм давал съвети за неща, които не съм докосвал, и черпейки информация само от документацията а хората въпреки това успешно са си решавали проблемите, в т. ч. и самият ти.
    Няма да ти отговарям подробно да не изпаднеш пак в истерия и да пишеш в червено и големи букви. Всеки има достъп до твоите картинки и твоята информация. Нали не мислиш, че си единствен? Когато даваш съвети, които не са проверени лично от теб дали са верни, може да ощетиш някого, както в случая, може да си разглоби човека таблото търсейки на грешното място. И не на последно място не знам дали знаеш, но не е задължително да пишеш всеки път когато някоя тема светне със зелено
    Last edited by lordliness; 16-09-2018 at 10:02.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Някой да даде съвет ако може къде да намеря майстор в Добрич който ще се осмели да пипа Alfa Romeo

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    Някой да даде съвет ако може къде да намеря майстор в Добрич който ще се осмели да пипа Alfa Romeo
    Тези неща никой не иска да ги прави защото са трудни, бавни и няма пари в тях. Дано намериш все пак.
    Иначе не е чак толкова трудно специално това, ако имаш време и си малко сръчен. Трябва ти едно ключе 5,5 и една отвертка по спомен.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Как да си настроя цирколацията на въздуха на ли от мерак врътнах на някъде въпросната врътка

  8. #23
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    как се настройва
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails циркулация.jpg  

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    как се настройва
    Не съм го правил, но най лесно ми се струва по метода- проба грешка. Правиш го така да духа както желаеш и после му откачаш буксата да остане в това положение.

    Докато евентуално смениш моторчето, ако то е счупено. На моторчето му се чупи голямото бяло колело. Преди да сложиш друго е добре да погледнеш дали е здраво.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...03&postcount=1
    Ако е много счупено, може да въртиш и нищо да не става, например привода към клапата
    Last edited by lordliness; 17-09-2018 at 22:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Странно ми е защо са изградени тези големи и малки лъчи на корпуса да ли трябва да се съчетават с положението на врътката за посока на струята въздух

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    Странно ми е защо са изградени тези големи и малки лъчи на корпуса да ли трябва да се съчетават с положението на врътката за посока на струята въздух
    Със сигурност са някакъв ориентир за положение
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by alfon156 View Post
    как се настройва
    Аз лично нищо не настройвах.Напъхваш му куплунга преди да го монтираш,даваш контакт и започваш да въртиш копчето докато "оста" на моторчето застане в такова положение,че да може да го куплираш към "парното"(гледай прореза).Ако моторчето не изпълнява командите,е възможно и то да е скапано.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #28
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    майстора ми я върна топло студено работи сега ок ,но циркулацията на посоките на духане нещо неработят всичките т.е. посоката която е само насреща не духа /духа в краката/ и комбинираната насреща и в краката/само в краката/, но моторчето се чува че върти,другите 3 посоки са ок.

  14. #29
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Под жабката виси тая букса на кабек ,може ли някой да каже към каво може да е ,че не намерих къде да я включа. В жабката влиза само един кабел предполагам за крушката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20180923_151417.jpg  

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •