Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Ксенон за Alfa 156 facelift? Мнения за xenon.bg?

  1. #1
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default Ксенон за Alfa 156 facelift? Мнения за xenon.bg?

    Лупите задължителни ли са? Мнения за тази система https://www.xenon.bg/product/75/xeno...garantsia.html ?

  2. #2
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Ксенон на рефлекторен фар, не е добра идея. Аз съм с лупи, с АС ксенон, 55w, че нямаше 35 когато ги правих, и с добре регулирани фарове осветяването на пътя е много добро.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #3
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Ксенон на рефлекторен фар, не е добра идея.
    Предполагам ще заслепявам насрещните?

  4. #4

    Default

    Mии зависи от настройката.

    И на мен ми присветваха когато взех колата (с ксенон на рефлекторен фар), но след 2-3 опита успях да ги регулирам вече правилно. Всека седмица карам вечер по 500км и от както съм ги регулирал никой не ми е присветкал. Явно не заслепяват вече.

    С лупите освен че ще дадеш доста пари (100+лв) , ами има и мнооого занимавка. За да се свалят фаровете се свалят двете предни колела, подкалниците, бронята и решетките отпред. После свалените фарове се греят с топъл въздух за да се разлепят "стъклата" , монтираш лупите, и после същата процедура наобратно.
    Не си заслужава според мен - цял ден работа е това...

  5. #5
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Mии зависи от настройката.

    И на мен ми присветваха когато взех колата (с ксенон на рефлекторен фар), но след 2-3 опита успях да ги регулирам вече правилно. Всека седмица карам вечер по 500км и от както съм ги регулирал никой не ми е присветкал. Явно не заслепяват вече.

    С лупите освен че ще дадеш доста пари (100+лв) , ами има и мнооого занимавка. За да се свалят фаровете се свалят двете предни колела, подкалниците, бронята и решетките отпред. После свалените фарове се греят с топъл въздух за да се разлепят "стъклата" , монтираш лупите, и после същата процедура наобратно.
    Не си заслужава според мен - цял ден работа е това...
    Хич не зависи от настройката, рефлекторния фар не е правен за ксеноновата крушка и фокусното разстояние няма нищо общо, което води до свтене във всички посоки. Това, че хората вече са се отказали да светят на всеки втори по пътя не значи, че не им вадиш очите вечер. Слагането на лупи също не е неверотно сложен процес, а разликата е коренна. Свалянето на двата фара става без проблем и без да се свалят гуми и подкалници, само се разкачат, даже и броняте не се сваля цялата, а само се разкача от едната страна. Тъй като осветителната система е много важна и за водача и за тези срещу него, неко поне по нея нещата да се правят като хората, за да няма после - тоя защо свети по таваните.
    П. С до колега, който пусна темата, да потърси във важната тема има линк как се слагат лупи на фара, нека да я разгледа и да прецени иска ли и може ли да се справи, ако трябва ще помгнем със съвети или с труд, ако можем, а ако прецени, че не е за него тази работа, по-добре да даде фаровете за рециклиране в специализиран сервиз.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Това, че хората вече са се отказали да светят на всеки втори по пътя не значи, че не им вадиш очите вечер.
    Никой не се е отказал.
    Като си забравя фаровете за мъгла пуснати, отсрещните водачи ми присветват постоянно, значи ги дразни.
    Срещу ксенона нямам "оплаквания" след регулирането, значи не ги дразни.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Кави са тези критерии за оценка "дразни ги / не ги дразни"?
    Има си ясна методика за настройка на фаровете и за окачествяването на резултата от нея.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Ами практически опит.
    Щом аз смятам че виждам добре, и щом отсрещните не показват недоволство, значи фаровете светят както трябва.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Както е казал народът - много приказки, на пазара

    Ето за моята кола:



    Всеки може да намери подобна скица за своята а и те не се различават съществено.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    И аз си мислех че са добре като си направих фаровете, но когато отидох на стенд се оказаха ниско. Това не струва милиони и става за минути. Същото важи и за фаровете за мъгла.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Тея чертежи са приложими при "заводски" фарове.
    С ксенон на рефлекторен фар няма ясно видими граници и линии. Прехода е плавен от светло към тъмно. Не е отрязан.
    Дори и да успееш по някаква невероятна случайност да намериш подходящ под и стена(а това е невъзможно... на три или четири различни места пробвах, два гаража, хале, паркинг пред блок, все различно изглежда) пак нищо няма да направиш.

    Затова целта е да изпълниш двете изисквания - да виждаш хубаво и да не пречиш на останалите...
    Last edited by dhtj; 10-12-2018 at 14:58.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом я няма ясно изразената граница светло-тъмно, означава, че си осрал тайгата Останалото са приказки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Просто е: щом всички са доволни - проблем няма.

    Обещавам, ако някога ми присветнат двама човека за една вечер, да похарча 200 лева за лупи, да загубя цял ден в труд и да си счупя фаровете в опит да ги разглобя.

  14. #14
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Просто е: щом всички са доволни - проблем няма.

    Обещавам, ако някога ми присветнат двама човека за една вечер, да похарча 200 лева за лупи, да загубя цял ден в труд и да си счупя фаровете в опит да ги разглобя.
    Нещата са още по-прости. Падаш се на полицай, който наистина си върши работата и те глобява, отиваш на ГТП и ти спират колата от движение до решаване на проблема, или си продължаеаш така и всяка вечер те сърби г*за от добри мисли.

    П. С. пак се оказах най-големия балък, че направих нещата както трябва.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Нещата са още по-прости. Падаш се на полицай, който наистина си върши работата и те глобява, отиваш на ГТП и ти спират колата от движение до решаване на проблема, или си продължаеаш така и всяка вечер те сърби г*за от добри мисли.
    Тая кола с тея фарове е обиколила Европа и не я е спрял никой полицай от движение.
    На тва му викам аз - практически издържано. Другото е ала-бала.

    П.П. Не съм казал че с лупи е грешно. Напротив. Това е правилния начин. Но е труден и скъп. И не искам да дам 200 лева за фарове на кола дето струва 1500.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •