Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Смяна на масло

  1. #16
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А кажи му......колегата разсъждава с 30 години назад...

    ---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:53 ----------


    няма нужда да ти вярва...)

    ---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:54 ----------


    Само думата "чалъм"...ми навява за Бай Ганьо...)
    Те и в СО МАТ го сменят на 7000 хил...ти на колко го сменяш на камиона...професионалиста...?...и тоя над твоя пост, знае какво е масло за дълъг пробег......ае да понаучиш нещата, а не да се изхвърляш като....нали се сещаш....
    п.п...
    Поздрави...върза се за разхода, ама не внесе постата в темата от "Общи приказки"...нещо нямаш топки...)
    Така ли?Немаш проблеми,понеже повечето съм с камиона и на път...Днес съм тука след обяд,а и си мислех,че си говориш на хаос,както по принципОбади се да направиме облога.А за камиона...и този път ще ти обърна внимание,професоре-оборотите на които работи,оптималните са до 1500,с 90 км в час повечето камиони се движат на от 1250 до 1400 оборота.На гаранционно Ивеко,което карах му даваха на 50 000 км да се сменява.А по принцип на повечето камиони се сменява на 30 000км.Повечето камиони имат ограничител на 88км в час,сметай с какви обороти се карат по принцип

  2. #17
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Така ли?Немаш проблеми,понеже повечето съм с камиона и на път...Днес съм тука след обяд,а и си мислех,че си говориш на хаос,както по принципОбади се да направиме облога.А за камиона...и този път ще ти обърна внимание,професоре-оборотите на които работи,оптималните са до 1500,с 90 км в час повечето камиони се движат на от 1250 до 1400 оборота.На гаранционно Ивеко,което карах му даваха на 50 000 км да се сменява.А по принцип на повечето камиони се сменява на 30 000км.Повечето камиони имат ограничител на 88км в час,сметай с какви обороти се карат по принцип
    Викаш Бай Ганьо,а?Тебе,като те снимам къв си,мога да си представя,че ми пише Тереза Мей

  3. #18
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Удобно му беше на чикид...ята да не отговори цял денСполай му на темпраджиятаЧакахме го,не се подвиза,нормално!

  4. #19
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Удобно му беше на чикид...ята да не отговори цял денСполай му на темпраджиятаЧакахме го,не се подвиза,нормално!
    Аз да не съм интернет паяк и да висна постоянно в нета, за да наблюдавам поредното ти психично разстройство...
    ...чикиджия ще излезе на майка ти сина....ае да си мерим приказките, нещо съвсем не можеш да се контролираш, камо ли да приказваш, излишно плюеш нервно монитора......
    Интересно на кой тел....номер да ти се обадя........проследи си мненията в другата тема, за да видиш до къде са стигнали, а не проявявай тъпият си първичен инстикт...тия три поста над моя са ти излишни....и от един щях да те разбера.......относно камионите имам много по голям опит от теб, но не съм от тези, който ще ти се доказват виртуално на думи.....бивш колега съм ти....12 години съм въртял волана и няма нужда да ми говориш за обороти (м/у другото каза нещо смислено за оборотите, а не колко ти бягало Ивекото)...., защото като чета мненията ти свързани с тях, установявам, че имам по голям ценз спрямо теб......
    Остани си с здраве и Моля те, не ме занимавай повече.... повтарям....няма смисъл да ме цитираш по три пъти.....и за напред, не смятам да ти отговарям на заядливият ти тон....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #20
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Аз да не съм интернет паяк и да висна постоянно в нета, за да наблюдавам поредното ти психично разстройство...
    ...чикиджия ще излезе на майка ти сина....ае да си мерим приказките, нещо съвсем не можеш да се контролираш, камо ли да приказваш, излишно плюеш нервно монитора......
    Интересно на кой тел....номер да ти се обадя........проследи си мненията в другата тема, за да видиш до къде са стигнали, а не проявявай тъпият си първичен инстикт...тия три поста над моя са ти излишни....и от един щях да те разбера.......относно камионите имам много по голям опит от теб, но не съм от тези, който ще ти се доказват виртуално на думи.....бивш колега съм ти....12 години съм въртял волана и няма нужда да ми говориш за обороти (м/у другото каза нещо смислено за оборотите, а не колко ти бягало Ивекото)...., защото като чета мненията ти свързани с тях, установявам, че имам по голям ценз спрямо теб......
    Остани си с здраве и Моля те, не ме занимавай повече.... повтарям....няма смисъл да ме цитираш по три пъти.....и за напред, не смятам да ти отговарям на заядливият ти тон....
    Чао,и аз мисля изобщо да не ти обръщам повече внимание...

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Филтъра се пълни преди да се сложи. Ако имаш план как да източиш излишното масло, може. Наливай си по малко и си проверявай до къде е.
    Как се пълни филтърА преди да се сложи? Т,е, как се слага като го напълниш без да разлееш масло (Едно време ми се смееше за пълния член, пък от твоите постове си личи, че въобще не го разбираш)

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:34 ----------

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    А аз никога не съм чакал масло да стигне над 7000,ремонт също никога не съм правил.И на 3000 км да го сменявам,не виждам какъв е проблема?То голям биуджет това,смяната на масло бреТе колите си не поглеждат редовно некои-хлопа тропа,тече,същото време-скъпо излизало да се сменя масло,на под 10 000км.
    На дизел е полезно да го смениш на 7000, особено ако е с турбо. И братле, освен, че една кола се купува не само да се кара, но и .... да се поддържа, ако искаш да се возиш. И ... оправи си правописа, че не стои гот писанието ти

  7. #22
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Добре.

  8. #23
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Как се пълни филтърА преди да се сложи? Т,е, как се слага като го напълниш без да разлееш масло (Едно време ми се смееше за пълния член, пък от твоите постове си личи, че въобще не го разбираш)

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:34 ----------


    На дизел е полезно да го смениш на 7000, особено ако е с турбо. И братле, освен, че една кола се купува не само да се кара, но и .... да се поддържа, ако искаш да се возиш. И ... оправи си правописа, че не стои гот писанието ти
    Алекс хайде да не превръщаме темата, която е за смяна на масло в между личностни виртуални отношения......тоез, да си избиваме комплексите...е с Ивчо се разбрахме до някъде, макар и с по груби думи...всеки греши....лорда и аз го избъзиках, но да се дебнем, за да се ебнем е тъпо.....няма смисъл да връщаме топката в другото поле, когато ти е подадена и не си успял да е върнеш на момента.....след време си губи смисъла....образно казано..!!!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #24
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Как се пълни филтърА преди да се сложи? Т,е, как се слага като го напълниш без да разлееш масло (Едно време ми се смееше за пълния член, пък от твоите постове си личи, че въобще не го разбираш)

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:34 ----------


    На дизел е полезно да го смениш на 7000, особено ако е с турбо. И братле, освен, че една кола се купува не само да се кара, но и .... да се поддържа, ако искаш да се возиш. И ... оправи си правописа, че не стои гот писанието ти
    Ти някъде да видя,че съм писал,че не трябва да се поддържа,братле?Мисля,че съм се изразил,като казах на колко км сменям маслото.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Как се пълни филтъра преди да се сложи? Т,е, как се слага като го напълниш без да разлееш масло
    Е ми какво да ти кажа? Ако беше запознат с някои природни науки и имаше малко повече акъл в тиквата щеше да се досетиш сам. Просто е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Е ми какво да ти кажа? Ако беше запознат с някои природни науки и имаше малко повече акъл в тиквата щеше да се досетиш сам. Просто е.
    Тиквата се яде, кратуната се заяжда. И защо е нужно да пълня филтър, да балансирам. Та той не стой вертикално с отвора нагоре, а хоризонтално и се пълни за секунда. Безсмислени ипражнения.

    Спазвай добрия тон, ако обичаш

  12. #27
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Тези дни трябва и аз да сменявам маслото на Алфата от подписа ми....
    Карах с Мобил а последната смяна беше с Repsol ELITE TDI 5W40, доволен, колкото съм сипнал преди 10 000 км. толкова показва и сега на пръчката, но като чели двигателят е малко шумничък / може и да си въобразявам/.
    На тази смяна реших да сменя маслото със SELENIA но не зная за моята Алфа кой вид да избера. Ще съм благодарен са съвет и от къде да закупя за да не попадна на някое менте. От гр. Пловдив.

    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  13. #28
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Selenia WR 5w40 е маслото, а за търговци колегите от Пловдив да те упътят
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  14. #29
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Виждам че в Пловдив има магазин на maxcar там предлагат 5 литрови разфасовки за 76 лв. Но не зная дали предлагат оригинал или не.
    И по скъпо масло бих платил но държа като плащам да е оригинал.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    Виждам че в Пловдив има магазин на maxcar там предлагат 5 литрови разфасовки за 76 лв. Но не зная дали предлагат оригинал или не.
    И по скъпо масло бих платил но държа като плащам да е оригинал.
    Пиши л.с. на колегата Били Бой, той се занимава с масла и може да те консултира.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •