Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем с датчик разпределителен вал

  1. #1
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default Проблем с датчик разпределителен вал

    Здравейте колеги, преди малко закъсах, както си карах и колата буквално загуби обороти и си изгасна. Прибрах я с въже, закачих я с Мултискан и излиза грешка Р0340, как да разбера със сигурност дали е датчика или нещо по веригата, защото когато дам колата на контакт лампата ту си изгася, ту си оставя. Колата е АР 156 1,8 ТС. Благодаря Ви предварително

  2. #2

    Default

    Здравей колега,
    ако колата изгасва като загрее и отново започне да пали като изстине - значи е датчик. Поне такива са симптомите за повреден датчик.
    Former Alfa owner.

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vanko_monev View Post
    Здравейте колеги, преди малко закъсах, както си карах и колата буквално загуби обороти и си изгасна. Прибрах я с въже, закачих я с Мултискан и излиза грешка Р0340, как да разбера със сигурност дали е датчика или нещо по веригата, защото когато дам колата на контакт лампата ту си изгася, ту си оставя. Колата е АР 156 1,8 ТС. Благодаря Ви предварително
    Разкачаш бобините. Вързваш колата на диагностика. Избираш отчитане на обороти на двигателя( щото ги дава датчика на коляновия вал). Въртиш ключа и гледаш показателите. Трябва да се променят плавно и да се задържат на едно ниво, около това на ниските обороти.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4

    Default

    Ебаси, като гледам по тема на седмица за тоя смотан датчик, явно си е консуматив. На следващата алфа още на следващия ден ще го сменя ей така профилактично, че и аз си изпатих, поне да ми е мирна главата като тръгна на дълъг път.



  5. #5
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    И аз имам проблем със същия датчик. Проверих всичко възможно по веригата. Утре ще има смяна на датчик и презацепване на ангренаж.
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  6. #6
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Разкачаш бобините. Вързваш колата на диагностика. Избираш отчитане на обороти на двигателя( щото ги дава датчика на коляновия вал). Въртиш ключа и гледаш показателите. Трябва да се променят плавно и да се задържат на едно ниво, около това на ниските обороти.
    Е да но, аз питам за датчика на разпределителния вал, оборотите си ги чете от коляновия, а този датчик ми е на ред

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vanko_monev View Post
    Е да но, аз питам за датчика на разпределителния вал, оборотите си ги чете от коляновия, а този датчик ми е на ред
    От датчик на разпределителния вал твоята не трябва да гасне, а само да ти качи разхода приблизително двойно. Проверката му става с осцилоскоп.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    От датчик на разпределителния вал твоята не трябва да гасне, а само да ти качи разхода приблизително двойно. Проверката му става с осцилоскоп.
    Лампата на инжекциона светна, карах около 7-8км и буквално огасна в движение, оборотите паднаха и...... Спря. При опит да запаля запалва с много въртене работи 10секунди на около 2 цилондара с адско тресене и гасне

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Само да внимаваш с отвиването и завиването на шайбата при подмяна на датчика. Често се греши като се подкривява вътрешния ръб несъзнателно с неподходящ инструмент, а по него чете датчика, и датчика приключва за минути.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10

    Default

    Господа, ако след смяна на датчика на коляновия вал, познатите симптоми си останаха, дали да се смени и другия.?
    Last edited by yur4e; 26-08-2016 at 18:03.

  11. #11

    Default

    По-скоро си за диагностика.



  12. #12

    Default

    Да благодаря, но даже след смяната му, ми се случи неприятната случка да остана на пътя.В последствие се разбра че не е от датчика а кабела бил прекършен (на датчика).След запояването му всичко е наред.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by yur4e View Post
    Да благодаря, но даже след смяната му, ми се случи неприятната случка да остана на пътя.В последствие се разбра че не е от датчика а кабела бил прекършен (на датчика).След запояването му всичко е наред.
    Някой бях предупредил за такава възможност, имаше наскоро такава тема

  14. #14

    Default

    Другия път ще се чете по-внимателно.

  15. #15

    Default

    за триене
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •