Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Студен старт на 1.3 боксер

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Ами точно с регулатор втора употреба. Има доста
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Напълно те разбирам, проблемен се оказа и бензиновия регулатор. Държи налягане, но не това, което трябва. Аз премерих налягането директно от помпата, защото съмненията ми бяха най вече в нея, а след това като я оправих на студено пак въртеше доста и започнах да се съмнявам в регулатора, защото от време на време погръмва на бедна смес при паркиране. Та проблема беше и в помпата, че не дърпаше толкова бензин колкото трябва и в регулатора, че не държеше налягане. Дано темата бъде полезна на някой друг с такъв проблем. Сега ще сложа един регулатор, който не е от кола колкото да не ми прави ядове, а има ли от къде да купя регулатор точно за тази кола.. Как сте си решили проблемите при съсипан регулатор. Втора употреба не искам да купувам, защото е в незнайно състояние и може утре да даде фира.

    Малко се върнахме на пост номер 2 от тая тема ама....
    Регулатор взимаи от тея червените с манометъра дето са по 50лв и няма да имаш ядове...
    Аз съм с такъв и съм доволен!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #18
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Може ли да снимате новия регулатор и да кажете от къде сте го купили?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  4. #19
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Може ли да снимате новия регулатор и да кажете от къде сте го купили?
    Мога и двете разбира се...
    "Новия" регулатор хич не е нов като се замисля а е на +5 години и незнаини километри вече...
    Лошото е, че сайта/магазин вече не е сред живите маи...
    А именно http://tuning-parts.bg/
    Предполагам може да се намери/вземе и от другаде. В моя случаи регулатора е тестван на стандартна кола + такава със сменени дюзи, помпа и тн и се държи нормално.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails reg2.jpg   reg4.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #20
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Не е по темата, но е по-лесно да питам тук.. Стария собственик ми каза, че от 6-7 години я кара само със Селения Голд. Да я сменя ли с нещо друго или да продължа да си го сипвам?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  6. #21
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Колата си е на възраст. Може би не е за пълна синтетика.
    Аз карах 145 1.6 TS MOTUL 8100 X-CESS 5W40 80k
    Селенията като я карах първите 5000 км мотора беше много тих, но след 8000 ставаше все едно вътре има вода .. доста шумен. (скапва се маслото бързо).
    Като сложих мотул от началото до смяната беше еднакво тих мотора.
    И сега я карат с него ..
    Маслото е отлично и не ми гореше изобщо.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #22
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    За Голда не знам, но със сигурност не я карай със Селения 20к, защото това масло бързо се усира...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  8. #23
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Смени си и кабелите задължително,след като си и сменил и свещите.

  9. #24
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Смени си и кабелите задължително,след като си и сменил и свещите.
    Щото ivopifeca така каза.

    Хай(на индиански - "казах")!
    Сменят се компоненти които са неизправни. Или такива които се износват и е сигурно че новите ще са по добри от монтираните. Точно за високоволтовите кабели това... ама хич не е в сила. Никак.
    Що да не смени колата с нова, така и така е започнал.....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #25
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Добре да не ги сменя тогава.Нека си ги замери,може и да не са за смяна,съгласен съм...Моята сутрин въртеше повече,запалваше от втория път,или запалваше и изгасваше.Смених свещите-стана по добре.Смених и кабелите и стана "чакмак".

    ---------- Post added at 06:31 ---------- Previous post was at 06:29 ----------

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Щото ivopifeca така каза.

    Хай(на индиански - "казах")!
    Сменят се компоненти които са неизправни. Или такива които се износват и е сигурно че новите ще са по добри от монтираните. Точно за високоволтовите кабели това... ама хич не е в сила. Никак.
    Що да не смени колата с нова, така и така е започнал.....
    И не е "хай",а е "хау".

  11. #26
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post

    [/COLOR]
    И не е "хай",а е "хау".
    Верно, да му се невиди! Бъркам със самураите май.
    Все ги бъркам двата щата!
    Това което при един е дало резултат, не е задължително да даде при други. За половин година не ползване, най малко вероятно е кабелите да се скапят. Не че е невъзможно. Но да напишете че е задългжително да се сменят е силно пресилено. И това не заради 50-60 левчета, а заради вероятноста да се попадне на боклуци.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #27
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Верно, да му се невиди! Бъркам със самураите май.
    Все ги бъркам двата щата!
    Това което при един е дало резултат, не е задължително да даде при други. За половин година не ползване, най малко вероятно е кабелите да се скапят. Не че е невъзможно. Но да напишете че е задългжително да се сменят е силно пресилено. И това не заради 50-60 левчета, а заради вероятноста да се попадне на боклуци.
    Това,че е пълно с боклуци,не означава,че не е хубаво да се подменят кабели,които и самият собственик не знае откога са!Говориме,ако може да намери читави такива.Изолацията поне на новите ще е читава,а не опечена,и ако има късмета да са хубави,поне ще знае,че няма да ги мисли известно време.А и друго да ти споделя,чувал съм а и изпитал,как недъгави кабели прееб.ат нови свещи,и обратното...

  13. #28
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    А и друго да ти споделя,чувал съм а и изпитал,как недъгави кабели прееб.ат нови свещи,и обратното...
    Споделянето е хубаво нещо. Не възразявам да споделите и по силата на каква логика се случва това.
    Недъгавата свещ, излиза от цилиндъра и изчагъртва изолацията или....как?
    То е хубаво и колата да се смени. Независимо дали се знае от кога е. А не пише да не се знае от кога са кабелите. Не че има значение.
    Като сме тръгнали да споделяме, нека и аз споделя че след като смених профилактично оригиналните, ги върнах след 2 комплекта и три месеца по късно. и сега щях да съм с тях, ако 2 не прекъснаха от многократното сваляне и монтиране.
    Цялоста на кабелите почти всеки може да си измери. Вярвате или не, има човеци които могат да измерят и устойчивоста на изолацията. Та, попадайки на такъв човек, може силно да се изненадате от това което се наблюдава при измерване на стари и нови "читави" кабели.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #29
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Колата пак си върти повече отколко трябва, дори след като оправих и регулатора. Проблема не мисля, че е в компресията, защото първия път върти доста и прави опити да запали. Като спра и започна да въртя втори път пали на момента. Кабелите могат ли да се проверят по някакъв начин или направо да купя нови? А бобините? Днес свалях свещите да видя как са и не са работили кой знае колко добре с изключение на една. Вярно е, че колата я карам на много къси отсечки за кратко време, но една от тях се беше поизбелила хубаво, а другите са работили малко калпаво като ги гледам..
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  15. #30
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Колата пак си върти повече отколко трябва, дори след като оправих и регулатора. Проблема не мисля, че е в компресията, защото първия път върти доста и прави опити да запали. Като спра и започна да въртя втори път пали на момента. Кабелите могат ли да се проверят по някакъв начин или направо да купя нови? А бобините? Днес свалях свещите да видя как са и не са работили кой знае колко добре с изключение на една. Вярно е, че колата я карам на много къси отсечки за кратко време, но една от тях се беше поизбелила хубаво, а другите са работили малко калпаво като ги гледам..
    Мери ли някак налягането с другия регулатор!?
    Идеята е да замериш колко е при първото палене когато се инати и неиска да заработи.
    Last edited by Alfa User; 25-09-2018 at 19:31. Reason: ненужно
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •