Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: Студен старт на 1.3 боксер

  1. #31
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Замери ли ги с мултицет, какви омове дават бобините ?
    Потърси в autodata има пример за замерване и какви стойности в омове са нормални.
    Имаше 2 вида бобини .. едните даваха една стойност, другите друга ...
    За 1.6 Ts беше 7500 или 9600 нещо такова.

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Колата пак си върти повече отколко трябва, дори след като оправих и регулатора. Проблема не мисля, че е в компресията, защото първия път върти доста и прави опити да запали. Като спра и започна да въртя втори път пали на момента. Кабелите могат ли да се проверят по някакъв начин или направо да купя нови? А бобините? Днес свалях свещите да видя как са и не са работили кой знае колко добре с изключение на една. Вярно е, че колата я карам на много къси отсечки за кратко време, но една от тях се беше поизбелила хубаво, а другите са работили малко калпаво като ги гледам..
    Last edited by flipz; 22-09-2018 at 22:32.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #32
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post

    [/COLOR]Ти скоро замервал ли си се?
    Между замерване и измерване има известна разлика.
    Какво точно питаш?
    Съветвам те да престанеш с простотиите.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #33
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Спрете да се карате или продължете на лични съобщения, защото няма нужда да усираме темата. Още преди няколко дена съм сложил регулатор на излишния бензин, който мога да го регулирам на врътка, а бях закачил манометър на самата рейка. Проблема не е в бензина. Само не разбрах защо с вакума налягането в рейката пада... Когато се вдига налягането на пръска ли повече? Защо в ниските работи на по-голямо налягане, а във високите спада?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #34
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Колега, ако си в София, мога да ти дам за проба две почти чисто нови бобини Магнети Марели от моята 1.3-ка. Така поне ще елиминираш бобините като вариант за проблема.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  5. #35
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Не съм от София, от Мездра съм и лошото е, че и във Враца няма боксьори на части. Ако имаше някоя тук наблизо около мен работеща без проблем щях бързо да разбера какво й куца на мойта.. Ще ходя след малко към гаража, но преди това ще покарам между селата да се поизчистят свещите да видя дали има разлика сравнение с вчера как бяха потъмнели.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  6. #36
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Спрете да се карате или продължете на лични съобщения, защото няма нужда да усираме темата. Още преди няколко дена съм сложил регулатор на излишния бензин, който мога да го регулирам на врътка, а бях закачил манометър на самата рейка. Проблема не е в бензина. Само не разбрах защо с вакума налягането в рейката пада... Когато се вдига налягането на пръска ли повече? Защо в ниските работи на по-голямо налягане, а във високите спада?
    На празен ход вакума в колектора е най-висок, респективно тоя вакум управлява регулатора и налягането на горивото спада... Без вакум или на високи обороти регулатора вдига налягането.
    При теб когато тръгваш да палиш и тя неиска да запали какво е налягането!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #37
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Колега, ако си в София, мога да ти дам за проба две почти чисто нови бобини Магнети Марели от моята 1.3-ка. Така поне ще елиминираш бобините като вариант за проблема.
    А това е човек,който винаги би помогнал!

  8. #38
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Ето как изглежда една свещ след 30км извънградско с 90тина км. Хич не е като хората. Утре ще премеря налягането в рейката отново, докато върти и после, докато работи ще видя на колко е. Да не съм й умножил бензина..

    https://ibb.co/nuo3gp
    https://ibb.co/ngSJE9
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  9. #39
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Ето как изглежда една свещ след 30км извънградско с 90тина км. Хич не е като хората. Утре ще премеря налягането в рейката отново, докато върти и после, докато работи ще видя на колко е. Да не съм й умножил бензина..

    https://ibb.co/nuo3gp
    https://ibb.co/ngSJE9
    Бедна смес. Или смуче въздух от някъде или регулатора за налягане.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #40
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Сместа ме съмнява да е бедна, защото даже понамирисва на бензин като спра понякога. Както й да е, открих проблема. Снощи писах на Бобо от Екстрийм и той ме светна за една моя грешка, за която не се сетих. Аз регулатора съм го сложил на излишното гориво, но той няма възвратен клапан и след като помпата качи гориво се връща обратно в резервоара един вид. Тази сутрин като излезнах стиснах маркуча на излишното гориво с клещи и колата запали от раз.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  11. #41
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Ами той регулаторът именно там се монтира и излишното гориво отива в резервоарът. Възвратен клапан има на помпата, не на регулаторът(той си е клапан). Идеята на възвратният клапан е да задържи горивото да не се върне през помпата, когато тя спре да работи. По тоя начин, след като загасите, налягането в рейката остава малко по ниско от това което поддържа регулаторът. Като сте запушили тръбопровода за излишно гориво, сте покачили налягането до това на байпас клапана на помпата.
    Регулаторът на колко бара е настроен?
    Мерихте ли като изгасите моторът, какво налягане остава в рейката.
    Last edited by ivan dimitrov; 25-09-2018 at 06:10.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #42
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    На 2.8-2.9 го бях оставил на работеща кола, при изгасено положение не съм го мерил.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  13. #43
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    По спомен 2.7 със вакуум и 3.2 без трябва да е. Търсих из инструкциите и не намерих къде из множеството файлове е наврян регулаторът, така че тая информация може да е невярна, като се има и предвид че това е за 1.6.......
    Така или инак - май ще се наложи отново да мерите налягането, но тоя път - както трябва.
    Имайки предвид, че на 1.3 помпата трябва да завърта още при подаване на контакт и да изключва след НЕизвестно време, ще трябва да се провери дали така се получава на практика и колко е това време. трябва да се провери колко е налягането и без вакуум и колко е след като загасите моторът. Веднага след това и час по късно(ако след загасянето налягането не пада веднага).
    Неизвестните са прекалено много - не се знае оригиналната помпа на 1.3 има ли възвратен клапан, не се знае тая която е монтирана има ли.......
    Ако Бобо е казал нещо за възвратен клапан, то вероятно е имал предвид че новата помпа няма и тогава всичките измервания стават излишни. Но...пак си гадая.....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #44
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Очевидно не слушате, какво ви се говори. Ония, жабясалият си мисли, че говори с разумни хора, а отсреща го стрелят с въздушна пушка. А бе вслушайте се малко!!!!
    Като си стегнал с клещите маркуча за излишния бензин си елиминирал регулатора и си повишил налягането.
    Като ти казвам, че сместа е бедна, по цвета на свещите, трябва да си сигурен, че е така. Някога нямаше друг начин за диагностика и мога цяла лекция да ти изнеса по въпроса.
    Две са причините за бедна смес:
    Първо налягането
    Второ да смуче въздух! Обикновено от вакуумния усилвател за спирачките. Как са те?!
    И ето ти десерта:
    Ако нямаш компресия в цилиндрите, то моторът се нуждае от по-богата смес, за да запали!!!
    Стойностите за налягането на бензина в рейката са ориентировъчни. Колко точно трябва да са зависи от газовете. Аз за целта използувам опростен "Елкон". Една ламбда сонда в ауспуха и мултицет! Може и лаптоп с програма "osciloscope.exe".
    Изобщо вслушвайте се в патило, а не в старило!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #45
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Ще те послушам. Днес чакам регулатор и ще го сложа и ще видя какво ще стане. Ще го премеря отново. Спирачките наистина ловят от по-ниско долу.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •