Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52

Thread: Студен старт на 1.3 боксер

  1. #46
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Относно това, че спирачките ловят по-ниско - нормално си е за боксера в 145/6, да не те притеснява. Иска си да натиснеш, за да спира, малко е като Жигулка
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  2. #47
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Относно това, че спирачките ловят по-ниско - нормално си е за боксера в 145/6, да не те притеснява. Иска си да натиснеш, за да спира, малко е като Жигулка
    Не е нормално!
    Това не го допускам дори на 33-ката.
    По принцип проблемът е един и същ.
    Регулаторите на челюстите на задните спирачки не работят.
    Дръпни ръчната спирачка и напомпай няколко пъти! Ако се вдигне педалът е точно от тях.
    Ето ти и лечението:
    Сваляш гумата. После барабана. Ще установиш, че не ще да излиза. Ще го понапънеш малко с две яки отверки, а после щанги, псувни и чукове.
    Причината е, че са се вкопали накладките и има ръб на барабана. Това трябва да те наведе на мисълта, че ще ти трябват нови, защото е много вероятно да ги строшиш. Има и ремонтни комплекти за автоматите.
    Свалил си по някакъв начин накладките. Ръбът е препоръчително да се свали на струг и съвсем леко да се хване и останалата част. Само една идея.
    Готов си с барабана, а накладките са си на мястото.
    Сега започва истинската работа.
    След като си свил накладките, слагаш барабана и установяваш, че има луфт. Започваш ръчно да разтваряш накладките, като проверяваш дали влизат! Когато влязат сито и със затруднение, оставяш ги и натискаш няколко пъти педала на спирачките. Идеята е челюстите да се наместят. Ще установиш, че пак има луфт, но вече ще го обираш с по един зъб на тресчотката на автомата. Идеята е колкото се може да се обере луфта, без да пречи на въртенето. Леко триене се допуска. То ще улегне само след няколко километра.
    До сега описвах за ляво колело.
    За дясното е същото!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #48
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Благодаря, за подробното описание. Вероятно е такъв проблемът, но при Румен смених дискове и накладки отпред, отзад челюсти и едно цилиндърче. Ръб по барабана нямаше.

    Наистина в спирането на колата имаше коренна промяна, но това, което написах за педала пак е валидно. Просто Алфите от тия години и по-конкретно с тези апарати (това включва всички боксери в 145/6 и верижните ТуинСпарк в 155) не спират като френските да речем или пък като А3-ка примерно.

    п.С. Да не ме разбереш погрешно, боксерчето си спира повече от прилично за 257 мм плътен диск (някой път ако се видим може да се увериш), но чувствителността на педала не е същата като при други коли, които съм карал. Обсъждал съм го това и с Боби33 и той каза, че това са си им възможностите на тия апарати и ме посъветва да мина към апарати и вентилиран диск от ТуинСпарк, което обаче нещо ме домързя да направя
    Last edited by bobi1997; 27-09-2018 at 09:16.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  4. #49
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Благодаря, за подробното описание. Вероятно е такъв проблемът, но при Румен смених дискове и накладки отпред, отзад челюсти и едно цилиндърче. Ръб по барабана нямаше.

    Наистина в спирането на колата имаше коренна промяна, но това, което написах за педала пак е валидно. Просто Алфите от тия години и по-конкретно с тези апарати (това включва всички боксери в 145/6 и верижните ТуинСпарк в 155) не спират като френските да речем или пък като А3-ка примерно.

    п.С. Да не ме разбереш погрешно, боксерчето си спира повече от прилично за 257 мм плътен диск (някой път ако се видим може да се увериш), но чувствителността на педала не е същата като при други коли, които съм карал. Обсъждал съм го това и с Боби33 и той каза, че това са си им възможностите на тия апарати и ме посъветва да мина към апарати и вентилиран диск от ТуинСпарк, което обаче нещо ме домързя да направя

    Мда! Аз също го имах подобен проблем. Смених само апаратите, които наистина бяха боклук с такива от предишната ми, тоест с вентилирани дискове. Накрая начуках и кантара навътре и имах доста сносни спирачки. Но това, което ти описах със задните е задължително. Иначе при дългия ход нямаш на практика задни, а ловят само предните. За да разбереш механизма, трябва да познаваш добре, как действат помпите с две камери. Ако не оправиш кантара и автоматите, каквито и дискове да сложиш си е все тая на тия кенефи.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #50
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    А твоят опит с 33-ка ли е? Не съм се интересувал, но все си мисля, че апаратите при 33 и боксерните 145 са различни,
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  6. #51
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    А твоят опит с 33-ка ли е? Не съм се интересувал, но все си мисля, че апаратите при 33 и боксерните 145 са различни,
    От москвича, та до сега!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #52
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    След като звънях на над 10 обяви за 1.3 боксери и не можах да намеря втора употреба регулатор реших въобще да не се занимавам и си поръчах регулаторче от алиекспрес. Дойде бързичко за две седмици и снощи го сложих. Колата не дава да я пипнеш, пали само като си помислиш без да въртиш ключа
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •