Results 1 to 2 of 2

Thread: Ъпдейт по темата с трошливата ми Алфа. Тема с равносметки и извиненния.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default Ъпдейт по темата с трошливата ми Алфа. Тема с равносметки и извиненния.

    Здравейте, отново. Повечето от вас знаят за несполучливата ми покупка на моята 159-ка. Така...ще бъда кратък и поста ще бъде пълен с многоточия поради прекъсване на мисълта понеже ще стане адски дълъг.
    Всичко почна когато купих колата 2016 година. Поправих абсолютно всичко което се знае за модела като детски болести а именно: рейка, ДПФ, ЕГР, калпавото окачване...отделно ми се наложи да отстранявам още някой дреболии които през годините ми носеха само главоболия породени я от майстори я от некачествени части...колата вече е СТЕГНАТА и няма какво да й се прави...днес се качих на старото Браво което не бях карал от година и о чудо....в момента в който минах 1 километър си казах "господи Алфата е уникална кола" в сравнение с Фиата....такова друсане, вибриране, клатушкане...и после като се качих пак на Алфата и класите са в пъти над Фиата. Това е деня в който почнах да я уважавам тая кола....за това се извинявам ако съм обидил с постовете си някой...
    Сега относно майстора BOBO....пич ако четеш тези редове искам да те попитам: защо бе човече като идвах от майната си да ми изключиш ЕГР и ДПФ...защо подяволите не ми блокира и грешката P0403...та трябваше 2 години да карам през 5 дена на авариен режим...защо след като преди година ти се обадих за проблема ти ми каза "ами то тва били от мотора на ЕГР-а" и един вид не ти влиза в работата...аз мисля че като съм дошъл да ми спреш ЕГР би трябвало да спреш всичко покрай него...в крайна сметка грешката се оказа от буксата на ЕГР след като я "ремонтирах" проблеми е нямало повече...но ако я беше спрял софтуерно можех просто да я разкача...второ пак към BOBO защо не прояви морал и не ми каза че тоя DPF струва една кофа пари жена ми беше бременна и чакахме дете с парите от DPF щяхме да си посрещнем доста нужди, а ти какво направи изяде ги и ги изпи сигурно...не съм длъжен да знам кое колко струва , но човека ако има съвест и морал би трябвало да каже..."пич това струва 500 лева, за да не се разкарваш по пунктовете за скрап дай да ти дам 200-300 лева...щях да се навия" но не човека си замълча и си го остави...да е жив и здрав.
    Така и последно...наскоро имах проблем с буксата на дюзата на трети цилиндър нещо което е доста често срещано при опелите с тоя мотор но ето и че при мен се прояви...грешката която дава е P0203 Injector cylinder 3...проблема се проявява в това че колата прекъсва все едно карата на газ и свещите ви са за смяна...проблема се оправи като се купува нова букса реже се старата и се запоява новата...буксата струва 50 лева...

    И последно поздрави за БОБО да е жив и здрав заради него трябва да ходя още един път да ми флашват ЕКУ-то заради грешката с ЕГР...

    И не на последно място пич много си нагъл...имахме уговорка видя че жената е с корем и ни държа там до 16:00 следобяд...аман от такива цял живот ще ти помня физиономията !

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Ако не ти се дават излишни пари за ремап и тн. има много лесен начин за около 25лв
    Аз го направих преди месец и съм страшно доволен.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...1&postcount=23

    Part No: 71751469
    Part No: 55225287

    От ebay се купуват 2 пластини за ЕГР с гарнитури .. едната се слага преди клапана, другата след.
    Имат по няколко дупки, за да държат налягане и да лъжат ЕГР че работи ... реално е затапен, но няма грешки.
    Изминал съм 600км и нямам грешка.
    Last edited by flipz; 16-09-2018 at 14:51.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •