Results 1 to 9 of 9

Thread: Brembo xtra line и минаване от 251мм към 276мм задни дискове- Alfa 147 има ли смисъл?

  1. #1
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default Brembo xtra line и минаване от 251мм към 276мм задни дискове- Alfa 147 има ли смисъл?

    Здравейте!

    Днес, си смених предните дискове и накладки, купих си Brembo дискове стандартен размер 284мм, накладки и маркучи, другия месец на Св. Паралей ще сменям и задните. Както повечето от вас знаят 147 освен GTA няма със задни дискове на 276мм (251мм са), но от преди имам задни апарати от 156 SW които са за 276мм дискове, има ли смисъл да правя тази галимация или ще постигна обратен ефект и ще разбалансирам спирането на колата, моля някой който го е правил или знае за какво става въпрос да даде съвет (цената за накладки и дискове на 251мм и 276мм е почти еднаква с 2-3лв. големите са по евтини даже).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0009 modified.jpg   DSC_0014 modified.jpg   DSC_0015 modified.jpg   DSC_0016 modified.jpg  
    Last edited by p.b.stoyanov; 12-11-2017 at 21:37.
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

  2. #2
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Аз го правих това на моята 156-ца и определено се подобри спирането, но смених и предни и задни дискове и накладки, та може и от това да е. Но със сигурност няма да има негативен ефект. Поне при мен всичко е 6. Действай смело.

  3. #3
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Аз го правих това на моята 156-ца и определено се подобри спирането, но смених и предни и задни дискове и накладки, та може и от това да е. Но със сигурност няма да има негативен ефект. Поне при мен всичко е 6. Действай смело.
    Само апаратите ли се сменят или трябва да търся и защитната ламарина?
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by p.b.stoyanov View Post
    Само апаратите ли се сменят или трябва да търся и защитната ламарина?
    И тя трябва да се смени или да се преправи.

  5. #5

    Default

    Не - няма ефект - ако преди си спирал за 30 метра от 100кмч, и сега ще спираш за толкова......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    накладките са различни за 251 и 276 мм. Освен това, след 2001 г и 156 , и 147 и ГТ са на 276 мм. дискове. Ако греша, някой да ме поправи. Аз съм на 276 мм. отзад и си наварих стоманената планка на накладките и залепих феродо и сега трият по площта на целия диск. ( Не мога да приложа снимки на стандартните накладки, понеже системата не ми дава, т.к. вече са качени в една моя тема)
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  7. #7
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by p.b.stoyanov View Post
    Само апаратите ли се сменят или трябва да търся и защитната ламарина?
    Ламаринките са тегави за сваляне, имай го предвид. А иначе щом си с алуминиевите апарати, трябва да смениш и накладките. Аз взех съпорти от 166-ца и смених само тях, апарата и накладките си останаха същите.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    накладките са различни за 251 и 276 мм. Освен това, след 2001 г и 156 , и 147 и ГТ са на 276 мм. дискове. Ако греша, някой да ме поправи. Аз съм на 276 мм. отзад и си наварих стоманената планка на накладките и залепих феродо и сега трият по площта на целия диск. ( Не мога да приложа снимки на стандартните накладки, понеже системата не ми дава, т.к. вече са качени в една моя тема)
    147 не е се са си с малките дискове.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Смених и задните дискове, намерих за донор едно GT без двигател, оказа се че отзад е със чисто нови дискове TRW на 276мм от него взех също ламарината и супортите без апаратите. Конверсията стана бързо и лесно, само дето ми се разпадна единия лагер, но не го смених с нов и сега очаквам да почне да вие. Разлика в спирането не намирам тъй като накладките са еднакви, надявам се заради по-голямата площ на диска да не преграяват като старите. Иначе визията е ок, тези малките дискове стояха странно
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •