Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 124

Thread: Препоръка за ЗИМНИ гуми

  1. #46
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Излишно е да се харчите за 'премиум' гуми. Първо пътищата ни, не са за такива гуми. Второ, голяма част от тия 'премиум' гуми, са с отклонения от стандарта. И вместо да ги продват в Германия, ги пускат за Източна Европа. Имайте предвид, че Корморан, Дебика и сие среден клас гуми, са дъщерни марки на прословутите премиум марки. И ползват по-старите им смески, на каучука. Има и отлични китайски гуми, които се продават тук. Със всички сертификати и тествове. Неотстъпващи на западните гуми.

    Взимате прилични гуми среден клас, за около 90-120 лв броя. И си свиркате.

  2. #47
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Имам предвид това на снимката, което е отбелязано с червено. Трябва ми, защото ще поръчвам фланците и ако е над 10мм изпъкнало,няма как да е 10 ММ дебел фланеца и да има центриращ борд.не знам дали го обясних човешки

    Не вярвам, центриращият участък от снимката да е по-дълъг от 5 - 6 мм. Т.е - не би трябвало да е проблем да ти изработят 10 мм дебели фланци със същия центриращ участък.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #48
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Точно скапаните ни пътища водят до нуждата от премиум гуми. Разликата между тях и другите са при "лоши" условия. Локви, вади, калища, пясъци, скапан асфалт и т.н. и т.н. Всякакви платени, неплатени, аматьорски, научни и други тестове водят до роднини същи и всеизвестни на всички резултати. Чели сме и сме обсъждали много.

    Това при положение, че факторът цена и колко ще си "вътре", ако я прецакаш, се пренебрегне.

    Легендите, че ни пращат неща второ качество са друга тема и дори да има такива неща, защо същото да не важи и за по-обикновените марки?
    Last edited by DerMeister; 14-10-2018 at 21:22.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    XL не е ли за бусове, ванове, джипове, баничарки?
    Че не е лека 159 не е, ама си е нормална кола и с 4цил бензин е 1400 кила.
    По принцип знам, че за 159 е хубаво да са XL, аз винаги се съобразявам с това... Но в случая си прав, Екото е с "по-лека" 159ка.

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Имам предвид това на снимката, което е отбелязано с червено. Трябва ми, защото ще поръчвам фланците и ако е над 10мм изпъкнало,няма как да е 10 ММ дебел фланеца и да има центриращ борд.не знам дали го обясних човешки
    Да, сега те разбрах. Значи при 10мм фланец почти няма подвеждаща част и винаги ги монтирах внимателно, като подвеждам болтовете последователно на ръка, докато притегнат всички. Все пак утре ще премеря с точност и ще пиша. Но съм карал две зими така и не съм имал никакви драми.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #50

    Default

    15мм е дължината на участъка с диаметър 65.1. Назад има още един по-голям диаметър върху който ляга диска, но той не те интересува. Мисля че точно около 4-5мм оставаха, но проблема е, че джантата има голяма фаска вътре и затова малко внимание трябва когато се монтира колелото.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #51
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    15мм е дължината на участъка с диаметър 65.1. Назад има още един по-голям диаметър върху който ляга диска, но той не те интересува. Мисля че точно около 4-5мм оставаха, но проблема е, че джантата има голяма фаска вътре и затова малко внимание трябва когато се монтира колелото.
    Поздрави на колегата Ънди,благодарение на когото ми направиха фланците като по калъп! И паснаха идеално и на главната и на централния на джантата....но апаратите пак опират. В тоя ред на мисли, някой карал ли е 235/40/19 зимни?? И ако да,какво е било изживяването?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #52
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Поздрави на колегата Ънди,благодарение на когото ми направиха фланците като по калъп! И паснаха идеално и на главната и на централния на джантата....но апаратите пак опират. В тоя ред на мисли, някой карал ли е 235/40/19 зимни?? И ако да,какво е било изживяването?
    А бе пич ти в какъв филм се вкара...другият път когато купуваш джанти ги сложи на колата за проба и завърти колелото......гумата веднъж монтирана не можеш да я върнеш, но с джантите не стоят така нещата.....не са лоши джантите....ще ги продадеш, но трябва търпение....е не на цената , която си ги взел.....но все пак са чисто нови....и тия упражнения с фланци ги забрави....джантата трябва хубаво да ляга на главинката....с фланеца намаляваш площта....и след това защо късаме болтове и шпилки....
    Забрави за 19 - ки, за наште пътища макс 17- ки.....но ако искаш да изпиташ чувството, че караш каляска, експериментирай ....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #53
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Точно скапаните ни пътища водят до нуждата от премиум гуми. Разликата между тях и другите са при "лоши" условия. Локви, вади, калища, пясъци, скапан асфалт и т.н. и т.н. Всякакви платени, неплатени, аматьорски, научни и други тестове водят до роднини същи и всеизвестни на всички резултати. Чели сме и сме обсъждали много.

    Това при положение, че факторът цена и колко ще си "вътре", ако я прецакаш, се пренебрегне.

    Легендите, че ни пращат неща второ качество са друга тема и дори да има такива неща, защо същото да не важи и за по-обикновените марки?
    Легендата е истина....шоколада Милка не е същият, като в западна Европа, кока колата и много други неща, да не говорим за авточастите....та какво остава с гумите....двама трима човека в България внасят гуми....всичко друго е дистрибуция.....не ми казвай, че няма трети свят.....ние спадаме към него...опитни зайчета...защото нямаме стандарта да си позволим качеството, ако ме разбираш......дори да си купиш и най скъпата гума...например мишелин....има значение от къде е купуваш...Франция, Германия или България......по тоя въпрос може да попиташ бившият съпруг на Сашка Васева...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #54
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе пич ти в какъв филм се вкара...другият път когато купуваш джанти ги сложи на колата за проба и завърти колелото......гумата веднъж монтирана не можеш да я върнеш, но с джантите не стоят така нещата.....не са лоши джантите....ще ги продадеш, но трябва търпение....е не на цената , която си ги взел.....но все пак са чисто нови....и тия упражнения с фланци ги забрави....джантата трябва хубаво да ляга на главинката....с фланеца намаляваш площта....и след това защо късаме болтове и шпилки....
    Забрави за 19 - ки, за наште пътища макс 17- ки.....но ако искаш да изпиташ чувството, че караш каляска, експериментирай ....
    Филмът е голям, няма спор! 1 месец се занимавам с тъпотии! Сам се набих в него, защото подцених ситуацията. За тези фланци не съм съгласен, защото лягаха идеално и на главината и на джантата и по никакъв начин не се е намалила площта. За 17ките се отказах по простата причина, че няма нито един комплект 17ки, които да ми пасват в продажба ( има 2 всъщност - 1вият е капариран до края на месеца, а вторите са в плачевно състояние и изобщо няма да ги коментирам. То тва не е джанта вече). Та алтернативите са 2: 18ки джанти и гуми, или гуми за 19ките. Просто не съм убеден, че 18ките си струват инвестицията за зимни гуми, понеже няма да има голяма разлика от 19ките, а ще ми струват още 350-400 кинта отгоре, при цялата набутвация досега. Просто не съм убедн, че си струва да се набивам в нов филм.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  10. #55

    Default

    Хубаво е да си имаш два комплекта джанти с гуми според сезона. Да не обяснявам за тия две години колко джанти смених и завъртях, докато си наредя комплектите както аз искам. Трудно се намират хубави джанти 17ки, 18ки и 19ки са рядкост и са цифра... Затова или хората си ги държат, или им искат една шапка пари.
    Мисълта ми е, не бързай, ще изпадне нещо... Моя съвет е, дори да вземеш едни 17ки оригинални,дори и грозни, изкарай зимата и ще ги продадеш със сигурност, когато си намериш по-хубави. Само гумите ще врътнеш и си готов. Щом имаш 19ки те си остават летни и тва е.
    Аз бая почаках и мисля че приключих филма за известно време. Нови гуми и следващите година, две да не се занимавам.... Живот и здраве
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #56

    Default

    Джанти от какви други марки и модели автомобили стават на 159?

  12. #57
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Джанти от какви други марки и модели автомобили стават на 159?
    От Хлопел и от Крома мисля, но повечето са бая грозни. Аз с бая търсене си намерих втори комплект оригинални на нормална цена.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  13. #58

    Default

    Каква е "нормалната цена"?

    За нови или ВУД(втора употреба джанти) става въпрос?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За мен нормалната цена е около 100 лв./бр.

    Напролет, живот и здраве, ще търся за летния комплект.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Каква е "нормалната цена"?

    За нови или ВУД(втора употреба джанти) става въпрос?
    За мен нормална цена за втора употреба джанти е следната:
    Около 300 за 16"
    400-500 за 17"
    650-800 за 18"
    Около 1000 за 19"
    Като естествено цената зависи от състоянието и говоря за джанти без гуми.
    Когато си търсих джанти повечето предложения бяха безумни за мен - 800-900 за 17ки с гуми за коша, които продавача иска да си пробута и 16" за 500.
    Поради липса на нормални предложения, успях да си намеря само 16" оригинални за зимния комплект.
    Last edited by Gogata; 27-10-2018 at 09:23.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •