Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 124

Thread: Препоръка за ЗИМНИ гуми

  1. #61

    Default

    Kleber Krisalp HP3 в Диана се е разпродал супер бързо и не се знае кога ще зареждат от него.. Предлагат ми близнака му BFGoodrich. С 6 лв по-скъпо идва на гума, но ме убеждават, че само надписа е различен. Чудя се дали да поръчам от сайт Kleber-а и да дойдат с 40-50 лв по-скъпо с доставката, или да взема BFGoodrich-a от Диана на място ?! Много се бях навил за Клебер, де'ба.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Kleber Krisalp HP3 в Диана се е разпродал супер бързо и не се знае кога ще зареждат от него.. Предлагат ми близнака му BFGoodrich. С 6 лв по-скъпо идва на гума, но ме убеждават, че само надписа е различен. Чудя се дали да поръчам от сайт Kleber-а и да дойдат с 40-50 лв по-скъпо с доставката, или да взема BFGoodrich-a от Диана на място ?! Много се бях навил за Клебер, де'ба.
    Аз съм с такива, много доволен, вече са на доста години и въпреки това се справят добре. Kleber Krisalp.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #63

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Kleber Krisalp HP3 в Диана се е разпродал супер бързо и не се знае кога ще зареждат от него.. Предлагат ми близнака му BFGoodrich. С 6 лв по-скъпо идва на гума, но ме убеждават, че само надписа е различен. Чудя се дали да поръчам от сайт Kleber-а и да дойдат с 40-50 лв по-скъпо с доставката, или да взема BFGoodrich-a от Диана на място ?! Много се бях навил за Клебер, де'ба.
    Виж и в другите сайтове и магазини.
    Тука май е по-евтино от дианата - https://bg.avtogumi.bg/

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Виж и в другите сайтове и магазини.
    Тука май е по-евтино от дианата - https://bg.avtogumi.bg/
    Клебер-а в Дианата ми идваха на 169 лв с "отстъпката".. БФГуудрича ми идват на 175.
    Клебер в Автогуми е 180, а Гуудрича 186 + 20 лв за доставката.
    Ако взема Клебер от Автогуми ще платя 4*180+20 =740.
    Ако взема Гуудрич-а от Дианата ще ми дойде 4*175=700 лв. Дали си струва тези 40 лв да ги спестя за "една и съща гума с различна марка" или да си взема Клеберчето с 40 лв отгоре ?!
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #65
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Не мога да дам мнение за BF-а, но все пак са гуми от един клас с Клебера.
    Аз заложих ( за колата на жена ми) на Ханкуук - доста позитивни мнения и суперлативи чух за тях.
    Ако държиш на Клебера, провери и в Медина мед - мисля, че цените им са идентични с Диана, а на място правят допълнителни отстъпки.
    Относно avtogumi.bg, този сезон цените им определено не са по-ниски от тези на големите търговци, поради което не си поръчах от тях гуми.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  6. #66

    Default

    Не не си струва.Взимай BF гудрича, собственост са на един концерн и се правят в един завод доколкото помня в Испания.

    На практика "оригинала" трябва да BF Гудрич-а, тъй като компанията майка е самата тя.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не не си струва.Взимай BF гудрича, собственост са на един концерн и се правят в един завод доколкото помня в Испания.

    На практика "оригинала" трябва да BF Гудрич-а, тъй като компанията майка е самата тя.
    Интересното е, че Клебер е с по-ниска цена, а седи по-нагоре в класацията от Гуудрича ( ако не бъркам?!) , а е една и съща гума.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Клебер-а в Дианата ми идваха на 169 лв с "отстъпката".. БФГуудрича ми идват на 175.
    Клебер в Автогуми е 180, а Гуудрича 186 + 20 лв за доставката.
    Aхаа... вдигнали са цените значи...
    Преди 1-2 години беше по-евтино в автогуми.
    Сори ако съм подвел някого.

  9. #69

    Default

    Интересното е, че Клебер е с по-ниска цена, а седи по-нагоре в класацията от Гуудрича ( ако не бъркам?!) , а е една и съща гума.
    Къде ще да стои все тая.
    Преди година проучвах за мен си и видях, че имат две абсолютно еднакви гуми.Като се разтърсих по интернет и прочетох, че още през 1985 година собственикът на BF Гудрич са купили компанията произвеждаща Клебер и ми стана ясно защо "шарката" им е една и съща ...

    А това проучване го правих защото си търсех всесезонни и Гудрича ми харесаха и като тестове и като грайфер.

    Всесезонните на Клебер/Гудрич миналата зима бяха мисля 7/8-ми в класацията зимни + всесезонни, тоест общата класация на зимни + всесезонни.

    А гледах за всесезонни, защото като изчислих излезе че 97% от километрите ги изминавам на суха настилка/асфалт, около 2.5% са на мокро и около 0.5% са на сняг/киша.

    Та особен смисъл не видях да си купувам чисто зимни гуми, при положение че огромната част километри са изминати на суха настилка и при зимни гуми се увеличава на практика % вероятност да стане ПТП поради влошеното представяне на зимната гума на сухо ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #70
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Аз заложих на Клебер,гледам че са на трето място в класацията на АДАК тази година в клас 205/55/16
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  11. #71
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не не си струва.Взимай BF гудрича, собственост са на един концерн и се правят в един завод доколкото помня в Испания.

    На практика "оригинала" трябва да BF Гудрич-а, тъй като компанията майка е самата тя.
    Компанията майка е Мишлен.BFGoodrich и Kleber са нейни марки.Правят се в Румъния и двете въпросни гуми и са идентични.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  12. #72
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Аз май се прецаках с тези:
    https://diana-ltd.com/tire?7476
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #73
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Да споделя и аз какво взех, все пак отворих темата. Размерът е 225/50R17 98 XL.

    Спрях се на Fulda Kristall Control HP2 в крайна сметка, че излязоха малко непредвидени разходи този месец. А и не съм имал проблем с летните Fulda SportControl 2.

    Първоначално пуснах запитване по имейл до Diana, тъй като имам вариант да ги взема от там на 185 лв. бройката. Исках да са на не повече от 6 месеца и да са произведени в Германия. Отговориха ми, че това е страната на произход, но не могат да гарантират ДОТ-а, защото не го пазели в системата. Гумите ги били поръчвали през 2018...

    След този уклончив отговор реших да не се разправям на дребно, а да си взема от бг автогуми, където ми върнаха точна информация за ДОТ, когато купувах летните. Пуснах поръчката (направи ми впечатление, че наличните им в БГ съвпадат като бройка с тези в Диана) и една кака ми звънна на следващата вечер (петък) да ми потвърди страната на произход и че гумите били 2018 година. Като я попитах коя седмица, 14 прозвуча малко насила (април, което прави 7 месеца).

    Реших да рискувам и отказах поръчката, тъй като видях, че са докарали 4 в Диана на Цариградско (предния ден ги нямаше изобщо в София, бяха по други градове).

    Вчера (събота) отидох в Диана, купих 4 гуми и на рампата ми предадоха гуми от Германия, ДОТ 1418. Оказах се прав, че бг автогуми работят с Диана, поне за този размер и марка гуми. Спестих 80 лв., което не е кой знае какво, но пак са пари.

    Ще гледам да дам отзиви от гумите, ако успея да ги покарам на сняг. Засега на сухо са залепени. Напомпах ги на 2.5 + 0.2 за зимни, както е в книжката и колата се усеща добре (субективно мнение).

    Поздрави!
    Last edited by a.parushev; 11-11-2018 at 09:54.
    Alfa Romeo 159sw 2.0JTDm - Окт'10

  14. #74
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Моите са дот 2418
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #75
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Аз май се прецаках с тези:
    https://diana-ltd.com/tire?7476
    Защо така мислиш? Аз на предната бях с такива и бях много доволен
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •