Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 124

Thread: Препоръка за ЗИМНИ гуми

  1. #16

    Default

    За целеният бюджет бих препоръчал и тези: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Ae...nowACE2-HP.png
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    За целеният бюджет бих препоръчал и тези: http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Ae...nowACE2-HP.png
    И аз от миналата зима съм им хвърлил око на тези Aeolus
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  3. #18

    Default

    С тях спокойно можеш да шофираш в ЕС - минали са тестове и имат сертификат 3PMS .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #19
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Две зими съм с Dunlop Winter Sport 5, много съм доволен от тях като поведение на сухо, мокро и сняг. Взех ги на някаква промоция и горе долу се вписват в този бюджет.
    Относно всесезонните, личното ми мнение, че зимата са подходящи за по южните части на страната където температурните амплитуди не са много големи и средната температура през зимата е по-висока.И при условие, че не се правят преходи по места с доста по-ниски температури от местожителството и като цяло през годината не се навъртат повечко километри.
    Зимата като съм си в БГ често пътувам и оставам в Русе, там си се задържат температури по - 15 градуса. Честно казано не бих рискувал със всесезонни. И като цяло имам едно на ум за едното лекарство за всички болести
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  5. #20

    Default

    За градски условия ако избира мъдро и все сезонни ще му свършат работа.Имам познати и на ски ходят зимата с такива и са доволни, но те с коли от по 1200-1350 кг.

    Има и различни все сезонни - за по хард и за по-малко софт условия зимата.Ако ще я кара в заледени участъци тогава зимна гума.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #21
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    За градски условия ако избира мъдро и все сезонни ще му свършат работа.Имам познати и на ски ходят зимата с такива и са доволни, но те с коли от по 1200-1350 кг.

    Има и различни все сезонни - за по хард и за по-малко софт условия зимата.Ако ще я кара в заледени участъци тогава зимна гума.
    Да, всеки си знае къде, кога, как си кара колата. Но не бива да се забравя, че винаги може да се наложи спешно да тръгнеш на някъде където не си планирал.
    От спирачки и гуми не трябва да се пести. 50см по кратък спирачен път може да са разликата между уплаха и голямата беля. Да не дава Господ! Като се има предвид, че качествени гуми с пресен DOT, при правилни съхранение и експлоатация и нормален пробег, могат да запазят качествата си 3 години, +200, 300лв на комплект гуми не са чак толкова голяма инвестиция, като се има предвид, че говорим за сигурност и безопасност.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Търся мнение за три конкретни мaрки - чудя се кой модел да избера ( за колата на жена ми) :

    - Fulda Kristall Montero 3
    - Falken Eurowinter HS 01
    - Hankook Winter RS 2

    Колата е малка, дамска, 14' гуми, ще се кара предимно градско?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  8. #23

    Default

    Мога да споделя мнение за Фалкена. Шумничка си е, особено в завой, въпреки, че я дават тиха.. Не съм закъсвал, макар, че имам чувството, че превърта повече, отколкото трябва Аз лично бих избрал Фулдата. В момента съм с летния им модел СпортКонтрол 2 и съм супер доволен
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  9. #24

    Default

    Мнения за долупосочените гуми?
    1. DEBICA FRIGO HP2- https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zi...-p-212351.html
    2. FULDA KRISTAL CONTROL HP2- https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zi...-p-213525.html
    3. KLEBER KRISALP HP3- https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zi...-p-193047.html
    4. BF GOODRICH GFORCE WINTER2- https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zi...-p-212028.html

    Клебера и Гуудрича шарката и показателите са еднакви.. Но като, че ли фаворит ми е Гуудрича от 4-те посочени.
    От Бургас съм и тук при нас проблем е по-скоро заледяването заради влагата, не толкова снега.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз мисля, че ако човек не може да отдели поне 150 лв за нова гума, е по-добре да си вземе втора употреба от по-висок клас и в добро състояние.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Новата класация на ADAC за зимни 205/55/16 говори,че грешиш.Китайците навлизат все по-високо
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Новата класация на ADAC за зимни 205/55/16 говори,че грешиш.Китайците навлизат все по-високо
    Може и да бъркам, но ти ми кажи, коя нова гума под 150 лв. е по-добра от dot 16 Bridgestone, Dunlop, Continental...... с над 6 мм грайфер и в добро състояние?

    Питам за 225/50/17


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Те и цените им "растат" .

    Също като при смартфоните.


    Не са само китайците, има и индийци и южноафриканци.

    Марката Apollo е собственост на компания от ЮАР и имат apollo alnac която е А за тест на мокро/дъжд и С за разход на гориво.Мисля имаха и прилична зимна гума.Вредщайн бяха или тяхна собственост или собственост на индийска корпорация.Тази южноафриканска корпорация си има и плантации за каучук, тоест притежава такава компания в ЮАР.

    Мен ме е страх от втора употреба, защото има хора които са си купили машинки за изрязване на гуми и с тях нарезват улеите/каналите между грайферите почти до текстилната част/основа и ги продават...било по бит пазари, било ги оставят при техни познати гумаджии...Поне 3- ма гумаджии са ми предлагали втора употреба гуми.
    Last edited by alfa racer GTA; 08-10-2018 at 19:31.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има лесно разпознаваеми признаци затова, дали една гума е пренарязвана.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    dot 16 Bridgestone, Dunlop, Continental...... с над 6 мм грайфер и в добро състояние?
    Къде се продават такива гуми?

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •