Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 124

Thread: Препоръка за ЗИМНИ гуми

  1. #106
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Падна добър сняг снощи в северна България и успях да тествам гумите в разнообразни условия.

    Сняг до рег.номера газих, и пресен, и утъпкан, мокър, лепкав, всякакъв. И останах доста доволен - тръгват супер, колата е управляема дори и с 60-70км/ч в сняг (непочистен път).
    Спират добре и на мокро и на сухо.
    Само не ми хареса как спират в сняг, но това сигурно е нормално, никой не е преборил физиката още. :Д

    Накратко казано - със сигурност бих препоръчал този модел гуми и на други хора.
    Къде поточно е паднал добър сняг таз година.....?....или изобщо не си виждал какво е да падне сняг......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #107

    Default

    "Поточно" тук.



    Имаше 20тина санта (по новините казаха 26) Където е навяло може и повече. Снимката е от втория ден, когато почна да се топи вече.
    Знам, че е имало и метър някога, ама като за ноември си е добър и тоя сняг.

  3. #108
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    "Поточно" тук.



    Имаше 20тина санта (по новините казаха 26) Където е навяло може и повече. Снимката е от втория ден, когато почна да се топи вече.
    Знам, че е имало и метър някога, ама като за ноември си е добър и тоя сняг.
    Снимал си се в неква киша....ще поживееш, ще увидиш кво е сняг......
    Преди доста години отидох да празнувам нова година в едно село до Ботевград....тогава три дена валя......след като изтрезняхме....започнах да си търся колата в двора на къщата......всичко беше равно.....само антената ми подсказа къде е...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #109
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Снимал си се в неква киша....ще поживееш, ще увидиш кво е сняг......
    Преди доста години отидох да празнувам нова година в едно село до Ботевград....тогава три дена валя......след като изтрезняхме....започнах да си търся колата в двора на къщата......всичко беше равно.....само антената ми подсказа къде е...
    Ей в такива случаи фейслифтовата 159ка куца, че антената и е два пъти по-къса
    Иначе опита ми от последните години в България показва, че е по-важно да имаш зимна гума с добри характеристики на мокро от колкото на сняг. На сняг се кара няколко дни през зимата, на мокро почти всеки ден - къде заради дъжд, заради мъгла, заради топящ се сняг в страни от улици и пътища ....
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  5. #110
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Зимните гуми (или гуми за сняг) не са особенно добри за спиране на мокро.
    Но не е желателно да се кара с летни с грайфер над 4мм, както до преди 10тина години
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #111
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Ей в такива случаи фейслифтовата 159ка куца, че антената и е два пъти по-къса
    Иначе опита ми от последните години в България показва, че е по-важно да имаш зимна гума с добри характеристики на мокро от колкото на сняг. На сняг се кара няколко дни през зимата, на мокро почти всеки ден - къде заради дъжд, заради мъгла, заради топящ се сняг в страни от улици и пътища ....
    )...аз тогава карах Ланчиа с телекоспична антена...ама това е без значение....

    ---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:24 ----------

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Зимните гуми (или гуми за сняг) не са особенно добри за спиране на мокро.
    Но не е желателно да се кара с летни с грайфер над 4мм, както до преди 10тина години
    Аз съм на същото мнение.....и ще добавя...гумите помагат 30 %.....от всички създали се ситуации...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #112
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Здравейте.

    За да не отварям нова тема, реших да попитам са съвет тук. За новия сезон, ще трябва да купувам нови зимни гуми. До сега карах с Nokian WR D3. Сега обаче съм пред следната дилема на какво да заложа за новият зимен сезон ( като вероятно ще се карат още поне два сезона). Колебанието ми е между:
    - Nokian WR D4 ( по-нов модел на старият Нокиан)
    - Nokian Snowproof ( доколкото четох това е нов модел, уж адаприран към климатичните условия на Централна и Източна Европа, уж с добри ревюта за пътно поведение на сняг и киша)
    - Мichelin Alpin A6 - ясно, че това е топ премиум гума, въпроса ми по-скоро е според вас дали си заслужава по-високата инвестиция ( около 100 лв. общо за комплекта от 4 гуми в полза на Snowproof и около 160 лв.,ако е WR D4, в сравнение с Нокиан)?
    Като цяло, зимата карам колата ежедневно в градски условия, и доста често уикендите, в т.ч. и по планини. Зимния сезон навъртам около 12 хил. км.
    Last edited by sasho_n2; 25-09-2019 at 16:08.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  8. #113

    Default

    Купи си най-добрата зимна гума която можеш да си позволиш.

    За ежедневно шофиране и пробег от около 12 000км за една зима(3-5 месеца) трябва да имаш възможно най-доброто.
    Отзиви от потребители и ревюта/оценки на зимни гуми:1. https://lovetyres.com/search/tyres/2.../season/Winter

    2.http://www.tyrereviews.co.uk/Search/.../Season/Winter
    В единият от двата линка всеки потребител е записал и на какъв автомобил са му гумите - съобрази и това.

    При всички положения гледай зимната гума да е с означение 3PMSF(Three peak mountain snow flake) - гласят изменения в ЗДвП според които зимна ще е само тази гума която има това означение.

    Успех в избора.


    П.П. Погледни и Vredestein Wintrac Pro.
    Last edited by alfa racer GTA; 25-09-2019 at 18:07.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #114
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Аз карам WRD4 на Е класата, само на задно е, давам ти един плюс за тях. Колата ми също е тежка и досега 2 зими не съм закъсвал, поднасял (освен ако аз не съм го решил). Изненадаха ме с това, че на моя размер 205/60/16 бяха единствените с клас А на дъжд преди 2 години. Също предвид грубата шарка са доста тихи. Мисля, че с оглед на пробега, не ти трябва по-добро от това, а и не съм сигурен, че по-скъпият Мишлен ще да е много по-добър.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  10. #115
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    Само пирели признавам. Изкачвал съм заснежени пързалки със 156цата докът другите коли закъсваха и се пързаляха на обратно. (Можеби съм бил единствения с нови зимни гуми)
    JTDm 170+

  11. #116
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    Някой може ли да ми каже колко по широки гуми мога да сложа на оргиналните джанти 17ки? 235/50/17 стават ли?
    JTDm 170+

  12. #117
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    ако са 7.5j 225 само. За 235 ти трябва 8j. Аз съм на 235/40/19 8 j https://www.rimringz.com/wheels-and-tires-sizes/
    Last edited by ivo_red; 12-10-2019 at 00:15.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  13. #118
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз в крайна сметка заложих на Michelin Alpin A6....Взех ги, само ги монтирах, не съм ги качвал все още на колата. Ще пиша впечетлления, като понатрупам такива за пътно поведение.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  14. #119
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Аз пък имам следната чуденка, моята 159-ка беше с оригиналните гуми сложени от завода 225/50/17 сигурен съм защото и резервната която не беше слагана никога и беше намазана с нещо много мазно беше с дот-а от годината на производство на колата, също и модела и марка и даже седмицата беше както на останалите гуми сложени на колата. Ако сложа за зимата по високи гуми на 55 височина пак 17-ки дали ще има проблем защото в никой калкулатор за гуми не излиза подобен размер ( 225/55/17)? дали трябва да правя стенд на предният мост и дали като съберат сняг няма да опират някъде при движение?? Защо в калкулаторите за гуми според модела и годината на колата този размер не го дават никъде като подходящ?
    Last edited by talaz; 14-10-2019 at 19:34.

  15. #120

    Default

    Страничен въпрос. На колко км ти е колата, че е още с оригиналните гуми
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •