Results 1 to 13 of 13

Thread: Загуба на антифриз

  1. #1
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default Загуба на антифриз

    Скоро си гледах антифриза и видях, че е паднал под минимума та налях. И сега го гледам пак е малко под минимума след 200-300 км каране. Колата не пуши и не загрява над нормалното ако не я настъпвам зверски, а даже и тогава като пусна климатика си се нормализира. За течове не съм много сигурен, но доколкото видях нямаше. Възможно ли е от ползването на климатика да ми се изпарява антифриза?
    *edit: Забравих да напиша с 1.9 115 коня съм.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Скоро си гледах антифриза и видях, че е паднал под минимума та налях. И сега го гледам пак е малко под минимума след 200-300 км каране. Колата не пуши и не загрява над нормалното ако не я настъпвам зверски, а даже и тогава като пусна климатика си се нормализира. За течове не съм много сигурен, но доколкото видях нямаше. Възможно ли е от ползването на климатика да ми се изпарява антифриза?
    *edit: Забравих да напиша с 1.9 115 коня съм.
    Изпарява се само водата в антифриза. С климатик, без - все тая. Може да доливаш само дестилирана вода. Ако е само изпарение разбира се.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Скоро си гледах антифриза и видях, че е паднал под минимума та налях. И сега го гледам пак е малко под минимума след 200-300 км каране. Колата не пуши и не загрява над нормалното ако не я настъпвам зверски, а даже и тогава като пусна климатика си се нормализира. За течове не съм много сигурен, но доколкото видях нямаше. Възможно ли е от ползването на климатика да ми се изпарява антифриза?
    *edit: Забравих да напиша с 1.9 115 коня съм.
    Колега прегледай мъркучите на радиатора в работещо и загряло състояние ,горния с бързата връзка и долния долу в дясно
    147 ли е или 156
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  4. #4
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Скоро си гледах антифриза и видях, че е паднал под минимума та налях. И сега го гледам пак е малко под минимума след 200-300 км каране. Колата не пуши и не загрява над нормалното ако не я настъпвам зверски, а даже и тогава като пусна климатика си се нормализира. За течове не съм много сигурен, но доколкото видях нямаше. Възможно ли е от ползването на климатика да ми се изпарява антифриза?
    *edit: Забравих да напиша с 1.9 115 коня съм.
    Ако нямаш теч отнякъде,кръгът се стеснява.Антифризът е изчезнал през:
    1.Капачката на раширителният съд.
    2.Картерът.
    3.Ауспухът.
    4.Някой може да добави...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  5. #5
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Със 156 съм фейслифт. Аз доливах концентрат, а не дестилирана вода. Може би следващия път като се наложи ще долея вода. А за теч може и да не съм видял както трябва - все пак не съм толкова навътре в нещата още. През ауспуха няма нищо, а за маслото знам, че ще си промени цвета ако в него влиза антифриз. Сега е почти за смяна и си е тъмно както си трябва, когато е за смяна.

  6. #6
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Със 156 съм фейслифт. Аз доливах концентрат, а не дестилирана вода. Може би следващия път като се наложи ще долея вода. А за теч може и да не съм видял както трябва - все пак не съм толкова навътре в нещата още. През ауспуха няма нищо, а за маслото знам, че ще си промени цвета ако в него влиза антифриз. Сега е почти за смяна и си е тъмно както си трябва, когато е за смяна.
    Колега когато проверяваш колата за теч не си пускай климатика
    Ако имаш пластмасова кора под двигателя я махни и сложи нещо като картон ,за да видиш дали изобщо тече или проблема е другаде ,както колегата по горе е споменал
    Ако също така не си сменял скоро ангренажа комплект с водната помпа ,и там има вероятност нещо да не е наред
    Под таблото в средата провери за влажност по мокета с ръка ,макар че там вероятноста от теч на казанчето за парното е малка ,но все пак да си сигурен
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  7. #7
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Благодаря, ще проверя тези неща. Иначе ангренжа и водна помпа са сменяни на 180к километра от стария собственик. Сега е на 220 000 почти и мисля на по-следващата смяна на маслото да направя това пълно обслужване, което ще е на 230 000км. До колкото знам на 50-60 хиляди километра горе-долу се подменят тези консумативи. Поправете ме ако греша.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Благодаря, ще проверя тези неща. Иначе ангренжа и водна помпа са сменяни на 180к километра от стария собственик. Сега е на 220 000 почти и мисля на по-следващата смяна на маслото да направя това пълно обслужване, което ще е на 230 000км. До колкото знам на 50-60 хиляди километра горе-долу се подменят тези консумативи. Поправете ме ако греша.
    Не вярвай на стар собственик. Виж дали нямаш намокряне на ремък (ангренажен). Антифризът стои мазен

  9. #9
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Скоро си гледах антифриза и видях, че е паднал под минимума та налях. И сега го гледам пак е малко под минимума след 200-300 км каране. Колата не пуши и не загрява над нормалното ако не я настъпвам зверски, а даже и тогава като пусна климатика си се нормализира. За течове не съм много сигурен, но доколкото видях нямаше. Възможно ли е от ползването на климатика да ми се изпарява антифриза?
    *edit: Забравих да напиша с 1.9 115 коня съм.
    Колега не бързай да се притесняваш.Кромата,която карах нивото седеше на минимума в казанчето.Колкото и пъти да доливах,все там падаше.Накрая я оставих на минимум,и така си и остана с месеци и години-по надолу не падаше.Не си го обяснявам,но е факт.Като долея за некакви си 100-200 км,отиваше на минимум,и до там.Така я карах години,преди да я бракувам,заради корозия по задните калници,и други дребни неща,заради немърливостта на баща ми,и сестра ми-от яд!Сега ме е яд де,че я дадох.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Колега не бързай да се притесняваш.Кромата,която карах нивото седеше на минимума в казанчето.Колкото и пъти да доливах,все там падаше.Накрая я оставих на минимум,и така си и остана с месеци и години-по надолу не падаше.Не си го обяснявам,но е факт.Като долея за некакви си 100-200 км,отиваше на минимум,и до там.Така я карах години,преди да я бракувам,заради корозия по задните калници,и други дребни неща,заради немърливостта на баща ми,и сестра ми-от яд!Сега ме е яд де,че я дадох.
    Обяснението е в клапана на капачката, който вероятно е отварял при по-ниско налягане от нормалното.

    По-малко вероятно е да си имал и друг пробив, който се е отварял само при по-високо от някакво налягане.

    Когато си оставил по-голямо количество газова фаза в казанчето, налягането е спряло да достига въпросния праг и течът е изчезнал.
    Last edited by ecotronic; 23-09-2018 at 14:27.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не вярвай на стар собственик. Виж дали нямаш намокряне на ремък (ангренажен). Антифризът стои мазен
    Няма течове, колата е проверена. Единственото логично за мен обяснение е изпаряването на водата от антифриза през лятото. А за стария собственик съм склонен да му вярвам, понеже си поддържам връзка с него пък и колата е била обслужвана редовно и на време при моя майстор.

  12. #12
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Обяснението е в клапана на капачката, който вероятно е отварял при по-ниско налягане от нормалното.

    По-малко вероятно е да си имал и друг пробив, който се е отварял само при по-високо от някакво налягане.

    Когато си оставил по-голямо количество газова фаза в казанчето, налягането е спряло да достига въпросния праг и течът е изчезнал.
    Логично!

    ---------- Post added at 13:44 ---------- Previous post was at 13:42 ----------

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Няма течове, колата е проверена. Единственото логично за мен обяснение е изпаряването на водата от антифриза през лятото. А за стария собственик съм склонен да му вярвам, понеже си поддържам връзка с него пък и колата е била обслужвана редовно и на време при моя майстор.
    Карай си колата,и си проверявай,дали не ти намалява нивото,без да доливаш.

  13. #13

    Default

    Това със определеното налягане вероятно е реалната логика, веднъж долях до max-а и след 100 км. се беше изпарило до половината. Седях и недоумявах. Долях отново, но до Min и вече 400 км. от тогава не мърда, може би минимално. Явно ако е до max-а не е добре, така го разбирам. Почти не влязох във филма с течовете или най-страшното - смесването с маслото, а то явно наистина зависи от определено ниво. Въпрос на познаване на автомобила, аз съм втора седмица със 156 и още не съм му научил "чалъмите". Ама това с бензина вярно на моменти вбесява, според наклона може да ти изчезне цяло деление, ама цялото. Иначе други кусури - никакви. Чашки си взех от тия държачки м/у кората и стъклата и съм топ. И обожавам тоя махагон, при мен всичко е stock без плейъра.
    Last edited by Ali.Sali; 23-09-2018 at 22:14.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •