Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Горивни дюзи за 147 jtdm 150 кончета

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Благодаря за съвета, колега!
    Евро 4 трябва да е колата, годината е към края на 2005, а дюзите са 243.

    Сега някой би ли ме посъветвал, къде в София да ходя да ми тестват дюзите, които купя, преди монтаж и съответно къде да ги регулират след монтаж?
    За София Дизел Център в Драгалевци има доста противоречиви отзиви - от съсипаха ми дюзите, до много съм доволен.
    Някой рециклирал ли е дюзи през ибей в Англия? Има търговец, който предлага да му пратите собствените си дюзи и да Ви върне рециклирани. Дали го правят по качествено, отколкото тук?
    И 4те ли да сменям, защото механикът, прикойто хлдих каза, че според диагностиката, за смяна е само една? Съответно той юе съветваше а взема 1 нова дюза за 350лв., вместо ползвана. Благодаря в аванс!
    Last edited by bikerider; 09-10-2018 at 22:31.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by bikerider View Post
    Благодаря за съвета, колега!
    Евро 4 трябва да е колата, годината е към края на 2005, а дюзите са 243.

    Сега някой би ли ме посъветвал, къде в София да ходя да ми тестват дюзите, които купя, преди монтаж и съответно къде да ги регулират след монтаж?
    За София Дизел Център в Драгалевци има доста противоречиви отзиви - от съсипаха ми дюзите, до много съм доволен.
    Някой рециклирал ли е дюзи през ибей в Англия? Има търговец, който предлага да му пратите собствените си дюзи и да Ви върне рециклирани. Дали го правят по качествено, отколкото тук?
    И 4те ли да сменям, защото механикът, прикойто хлдих каза, че според диагностиката, за смяна е само една? Съответно той юе съветваше а взема 1 нова дюза за 350лв., вместо ползвана. Благодаря в аванс!
    Вземи една, може и две на старо. Качваш, пробваш или връщаш.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Може ли някой да сподели моля, къде да ги тествам на стенд, преди да ги кача на колата и евентуално да ги регулират след монтажа?
    Също така, моят механик ми беше казал, че ако взема свалени от кола дюзи, те са се разсъхнали и стоенето на въздух ги разваля. В тоя ред на мисли, ако взема 2 и кача на колата само една, втората потопена в нафта ли трябва да се съхранява?

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Вярно ли е, че дюза 002 била съвместима със 147? Била афтърмаркет според София Дизел Център(един търговец ми я предлага и питал там, понеже го питах за 243, а се оказа, че имал проверени 002) и според тях, била съвместима. Обаче никъде в нета не пише, че е за 147. За 156, 146 да, но не и за 147. Намирам обяви за тая дюза, свалена от 147 по чужбина, но не и спецификация,че става за нашата. И ако е съвместима, дали е за евро 4 или 3? Според назования от мен дизел център, била даже по-добра от 243, защото била по-нова дюза.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •