Results 1 to 11 of 11

Thread: Колега малко помощ може ли alfa 156 crosswagon

  1. #1

    Red face Колега малко помощ може ли alfa 156 crosswagon

    Здравейте колеги от скоро имам алфа 156 кросвагон и останах с много добро впечетление от този автомобил,но преди няколко дни се сблъсках с един много странен проблем .Както карах и нещо отдолу препука и скоростния лост започна да се движи на всякъде свободно.Според вас какъв може да е проблема и защо лоста не включва нито една скорост.Ще се радвам ,ако ми помогнете да реша този проблем.Благодаря😉😉😉😉😉

  2. #2
    започва да се пристрастява dancho76's Avatar
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    79

    Default

    И аз карам такава ама не съм поглеждал дали не е с жила .
    Ако е така скъсал си някое жило

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by dancho76 View Post
    И аз карам такава ама не съм поглеждал дали не е с жила .
    Ако е така скъсал си някое жило
    Значи няма опасност да е дефектирала скоростната кутия колега така ли ,попаднах на една тема че някаква пластмаса на скоростния лост като се счупи и точно това ставало има ли вероятност да е от нея или по-скоро жило,ако е жило трудно ли се сменява колега 😉😉😉

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by yavkata13 View Post
    Значи няма опасност да е дефектирала скоростната кутия колега така ли ,попаднах на една тема че някаква пластмаса на скоростния лост като се счупи и точно това ставало има ли вероятност да е от нея или по-скоро жило,ако е жило трудно ли се сменява колега 😉😉😉
    Сигурно е пластмасата. Малко е гърч смяната и с канал. Имам една тема със снимки може да видиш да се ориентираш. Сигурно и на твоята кола е подобно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    започва да се пристрастява dancho76's Avatar
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    79

    Default

    Не съм се сблъсквал с това все още . Иначе вече натрупах доста инфо за този модел . Ако ти трябва друго инфо питай
    За скоростите ако не си сигурен виш някой от форумните сервизи ..

  6. #6

    Default

    Колеги здравейте оказа се малката втулка която е под номер 8 бе отстрани на пласмасата която е прихваната с трите болта въпроса ми е каква роля изпълнява тази втулка и как мога да я върна на мястото и
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1359466053_46470897.jpg  

  7. #7
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by yavkata13 View Post
    Колеги здравейте оказа се малката втулка която е под номер 8 бе отстрани на пласмасата която е прихваната с трите болта въпроса ми е каква роля изпълнява тази втулка и как мога да я върна на мястото и
    Здравей колега
    На единия въпрос ти отговарям без да съм запознат с проблема ти
    Втулката служи за обиране на луфтовете ,със сигурнос трябва да се щракне някъде ,явно преди теб някой некадърно е направил сглобката и за това се е появил проблема
    А ти и бездруго си разглобил всичко се опитай да и намериш мястото
    Пробвай ,след като събереш всичко по обратния ред ,нещо ще е не както трябва
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by yavkata13 View Post
    Колеги здравейте оказа се малката втулка която е под номер 8 бе отстрани на пласмасата която е прихваната с трите болта въпроса ми е каква роля изпълнява тази втулка и как мога да я върна на мястото и
    Е то ти е показано ясно - тази втулка се захваща за ябълката на издаденото от скоростния лост и се пъха в планката изглеждаща като числото 7 и участваща в управлението на едното от жилата

  9. #9

    Default

    Готово колеги ,колата е оправена ,смених цялата конзола на скоростния лост и сега е пушка .Ето я и колата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20180930_215622.jpg  
    Last edited by yavkata13; 02-10-2018 at 19:01.

  10. #10
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Колко пари ти взеха за труд?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #11

    Default

    100лв колега и 50лв взех цялата конзола😉😉

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •