Здравейте,

Най-накрая мога да се похваля, че имам спирачки. Доста ни забави обезвъздушаването на предните спирачни апарати, които имат два щуцера. След много ходене по мъките се оказа, че вътрешните щуцери са били късани, разпробивани и залепяни някакво яко лепило. В крайна сметка благодарение на ClassicAlfaManiac намерих два запазени предни апарата и колата спира.

Следва да си набавя всичко необходимо за обслужване - ангренажен комплект и водна помпа + масло и филтри.
Оказа се, че колата на моменти вдига температурата с до едно деление над 90. След което се включва перката и за 30-тина секунди всичко се връща в нормата. Това става само при работа на място, на път засега стреклата не мърда. На мен ми намирисва на водна помпа и не след дълго ще разберем.

Допълнително след сглобяване на ABS-a и новите спирачни тръби на таблото светна лампата за airbag и ще проверявам дали някоя букса не се е разместила.

След като минах стотина километра с 19 цоловите джанти мога да кажа, че вози учудващо меко спрямо очакванията ми. Въпреки това мисля да ги заменя за 18 или 17 цолови и скоро ще пусна обява за продажба/бартер. Имат доста стари гуми 235/35/19 от уважаваната марка Syron