Results 1 to 15 of 83

Thread: Новата ми 166 3.0 V6 24V

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #34
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Нещата станаха тежки. Колата е отнова на колела, със някои паразитни дефекти покрай ваденето на двигателя, които следва да доотстраня. Но след много вълнения бе решено да се възстанови, вместо да се изхвърли. Освен гарнитурите на двете глави и на капаците бяха сменени всички семеринги, О пръстените на цилиндровите ризи, лагерите на коляновия вал и дори хидравличните повдигачи, които бяха тръгнали.

    Подробни снимки от ремонта, на когото му е интересно: https://drive.google.com/drive/folde...jt?usp=sharing

    Засега заради споменатите паразитни проблеми, които се появиха, удоволствието ми е непълно, но взех да ги поотстранявам и остана основния:

    - Стрелката на таблото за температура показваше доста над 90 градуса при показания 97-8 на компютър - отстранено с подменен кабел на масата.
    - Не работеше климатика - отстранено с допълване и поправка на прекъснат кабел
    - светнала лампа на еърбег - напасване на лентов кабел на волана го оправи
    - чисто новите хидравлични повдигачи на клапаните тракат когато колата загрее (частично ) - предстои да се свалят валовете и да се проверят.

    Вентилаторът на парното работи безотказно вече, което е много важно в момента.
    С новите пружини и амортисьори колата вече е като залепена на пътя, разликата беше огромна.
    Всички тези подобрения ми струваха ~3500лв, и се надявам да са си стрували в дългосрочен план.
    Last edited by Vesko84; 26-01-2021 at 17:33.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •