Results 1 to 15 of 43

Thread: ELM 327 OBD2 + WiFi

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default ELM 327 OBD2 + WiFi

    Колеги, някой да е подкарвал успешна комуникация с различните модули на АР159 посредством MES и въпросния адаптер?

    Конкретно става въпрос за този адаптер:

    https://sklad66.com/cms/ELM327-WiFi-OBDII-CAN.html

    WiFi връзката към адреса и порта на адаптера (192.168.0.10/24 : 35000) се осъществява безпроблемно.

    TCP порт 35000 се вижда отворен.

    Тестването на интерфейса с MES дава следния резултат:



    Вътре в адаптера няма резистор, терминиращ CAN шината.
    CAN h и CAN l проводниците са директно свързани с микроконтролера през двойки паралелно, срещупосочно свързани Шотки диоди.

    Всякаква комуникация, в т. ч. и с ECU - то на мотора е неуспешна.
    Last edited by ecotronic; 29-09-2018 at 19:26.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Колега този адаптер не става. Поръчай металния 50лв. от склад 66.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by nellavy View Post
    Колега този адаптер не става. Поръчай металния 50лв. от склад 66.
    Аз не мога да се Connect в Engine през MultiEcuscana с този адаптер на Mito 1.4 T 155hp. Винаги ми плюе грешка "No response from module. Check if interface is properly connected to the vehicle and vehicle key is on". Ако цъкна Scan F11 - таблото реагира пиука изкарва някакви неща, но просто това. В engine няма влизане. Не съм го отварял да го видя какви съпротивления има, но на там отиват работите.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Legolas View Post
    Аз не мога да се Connect в Engine през MultiEcuscana с този адаптер на Mito 1.4 T 155hp. Винаги ми плюе грешка "No response from module. Check if interface is properly connected to the vehicle and vehicle key is on". Ако цъкна Scan F11 - таблото реагира пиука изкарва някакви неща, но просто това. В engine няма влизане. Не съм го отварял да го видя какви съпротивления има, но на там отиват работите.
    Ако само с ECU то на мотора не можеш да се свържиш а с друго, примерно с body компютъра, успяваш, едва ли проблемът е в адаптера, защото боди компютърът е шлюз на can комуникацията с ECU - то на мотора. Демек, ако с него се свързваш, би трябвало с всичко да се свързваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    В сайта на MES е описано по марка и модел, за всеки модул какъв тип връзка е необходима. По спомен не всички модули се достъпват с ELM 327.

    Ето и линк
    https://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx
    Last edited by Gogata; 07-10-2019 at 23:15.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Е то така като гледам единствено Tire Pressure Control (TPMS) е недостъпен и е нужен кабел за него.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако само с ECU то на мотора не можеш да се свържиш а с друго, примерно с body компютъра, успяваш, едва ли проблемът е в адаптера, защото боди компютърът е шлюз на can комуникацията с ECU - то на мотора. Демек, ако с него се свързваш, би трябвало с всичко да се свързваш.
    Благодаря за отговора. Общо взето в нищо не успявам да влезна. Знам за различните кабели и за кои модули са предвидени, но на мен друго освен Engine не ми трябва. Изчетох едно 80% от всички теми свързани с MES за настройки, COM портове, драйвери, Latency, USB 2.0, 3.0, какви резистори и съпротивления има вътре, но все още не успявам да се свържа. Имам и VAG/KKL кабел, с който диагностицирах 147-цата (старата кола на жената), но Мито-то видях, че иска ELM327 и купих от склад66. На Stats Interface Connection ми изписва OK и This interface is compatible with ELM327 version... and will connect to any CAN module. Имам и един блутуут ELM 327, но там единствено Torque-а се свързва и то през един андроид телефон от панти века. Имам опит с диагностика на VW груп и Subaru, но там е лесно. Гледам да си помогна сам колкото мога, след това да искам помощ, но тук определено ме изненада сладкото Мито . Единственото, което не мога да променя е Windows 10.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не знам, дали е същото при Мито, но при 159 + elm327 с wifi от sklad66 + MES нещата не се получават (с нищо няма комуникация). В адаптера няма резистор на CAN шината, който евентуално да е пречка.
    С elm 327 с bluetooth от sklad66 и премахнат въпросния резистор в адаптера, всичко работи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колеги, някой да е подкарвал успешна комуникация с различните модули на АР159 посредством MES и въпросния адаптер?

    Конкретно става въпрос за този адаптер:

    https://sklad66.com/cms/ELM327-WiFi-OBDII-CAN.html

    WiFi връзката към адреса и порта на адаптера (192.168.0.10/24 : 35000) се осъществява безпроблемно.

    TCP порт 35000 се вижда отворен.

    Тестването на интерфейса с MES дава следния резултат:



    Вътре в адаптера няма резистор, терминиращ CAN шината.
    CAN h и CAN l проводниците са директно свързани с микроконтролера през двойки паралелно, срещупосочно свързани Шотки диоди.

    Всякаква комуникация, в т. ч. и с ECU - то на мотора е неуспешна.
    Това не успях да го подкарам. От али-то си взех подобно на това: https://www.aliexpress.com/item/2014...ceBeautifyAB=0,
    махнах му резистора и работи без проблем.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Става въпрос за Wifi връзка с адаптера. За usb и BT нещата са ясни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Става въпрос за Wifi връзка с адаптера. За usb и BT нещата са ясни.
    Недоглеждане от моя страна, извинявам се. Не съм пробвал през wi-fi.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default

    Аз имам WiFi и при тест на адаптера ми дава същото съобщене, като твоето. Въпреки това, работи с всички модули вкл. CAN. Пробвал съм други такива интерфейси и резултата е като твоя, но моя си работи. Включително и с AlfaODB. Ако има нужда да проверявам нещо?
    Last edited by GAlt; 05-10-2018 at 13:26.

  13. #13

    Default

    Да си кажа за последното развитие.

    Успях накакси да подкарам wi fi като с ALFA OBDdemo успях да се свържа чрез кода на колата който ми иска.В интерес на истината понякога се свързва, понякога не- пробвам по ,2-3 пъти.

    Има обаче друго приложение за Андроид с което се свързва безпроблемно- Olivia drive.

    Не съм го изследвал подробно, но показва немалко параметри.

    Пробвах 5-6 приложени, но само тези бяха работещи, като Olivia drive се свързва всеки път- трябва обаче от настройките да го направите на wi-fi връзка, защото всички изпробвани приложения да настроени по дефолт на блутут.

    Успех.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •