Results 1 to 10 of 10

Thread: Шумен двигател

  1. #1

    Default Шумен двигател

    Здравейте колеги и благодаря за приема! Личната кола на съпругата ми е Алфа 156 1.8 TS, без газова уредба. Двигателя звучи като вършачка - значително по-шумен от който и да било дизел. Шума се чува от главата, та въпроса ми е този мотор с хидравлични повдигачи на клапаните ли е или се регулират ръчно? Също така оборотите на празен ход са много нестабилни. Пиша тук, защото като отида в сервиз " майсторчетата " ми задават същите въпроси...

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Повдигачи, ако има и вариатор. Мисля че този двигател има. Нека кажат и другите.

    По въпроса за оборотите, чистенене на клапата, маркучи и тем подбни причини има, за това 'клатене' на стрелката. Има писано във форума.

    И смени 'майсторите', щом те питат такива въпроси.

  3. #3

    Default

    Мдаа, вариатора се е разклопал.

  4. #4
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    А може да не е само вариатора, а да има проблеми и с някой вал, не добро зацепване или повдигачи. Гадаенето по написани неща не е точна наука. Колега, напиши от къде си, за да те упътим към добър сервиз, за да не наливаш луди пари за глупости. И стой много далеч от сервизи, които те питат такива въпроси.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  5. #5

    Default

    От Казанлък съм, очаквам препоръки. Този вариатор какво представлява? Извинявам се за питането, горе-долу съм технически грамотен, но от 20 години почти карам само дизели...
    Last edited by Slavi1; 30-09-2018 at 19:55.

  6. #6

    Default

    Разбрах какво е вариатор, май от трябва да започна...

  7. #7
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Залагам 5 лв, че не е от него. Вариатора трябва да е в трагично състояние от години, за да се получат тези ефекти.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  8. #8

    Default

    Направи клипче и веднага всеки дългогодишен собственик на спарк ще познае този тъжен звук.

    Освен вариатора на практика няма кво друго да е.

  9. #9

    Default

    Свържи се с Ферарист, той има сервиз в Стара Загора: http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=1608






    Сервиз: http://www.polyurethan.me/contacts.htm
    Last edited by alfa racer GTA; 01-10-2018 at 01:38.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Залагам 5 лв, че не е от него. Вариатора трябва да е в трагично състояние от години, за да се получат тези ефекти.
    При нас е от 2015 год, и все си тракаше, но в последно време е нетърпима. Както писах, колата я кара жена ми и съответно мен не ме дразни така . Аз съм с 20-годишно мондео дизел, на което двигателя / 275 000 км. по табло /направо не се чува. Благодаря за информацията, ще се обадя на колегата от Стара Загора, че освен тракането, има и други неща за правене по двигателя.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •