Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: Влиза вода

  1. #16

    Default

    Егати случката, егати случайността и съвпадението... Вчера се сцепи да вали, до късно вечерта беше порой. Тая сутрин отварям моята врата и отгоре на гуменото уплътнение на прага водичка, без да е влизало навътре, отварям другите и на тях така. До сега не бях забелязал да е било мокро по време на дъжд, автомивка или когато аз си я мия. Пластмасовите прагове сухи, вътре също сухо...само върху гумените уплътнения. Свалих всички кори, изчистих разпадащото се старо уплътнение, личеше че е влизала вода, но не много, просто е сълзело само. Явно въпрос на време да започне да подлизва обилно. Сложих хубав силикон и ще чакам следващия дъжд. Врати, панти всичко е плътно и перфектно.

    Благодаря за темата и на колегите със съветите.
    Да се надявам, че всичко е ОК сега.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #17

    Default

    Ха-ха...

    Моля.

    Въпрос на време е да протече, тъй като това се случва не само на алфа, но и на БМВ, Пежо, Шкода и кой знае още на колко марки и модели...

    На моята задна врата на която първа правих държача който се счупи 2 седмици след покупката тази пролет отново започна да подлизва, но само на прага.Първо помислих, че жената е виновна, защото тя я отваря няколко пъти след дъжд, а е нормално да има някакви капки задържали се във водопроводните улеи,/междини , но за всеки случай купих пролетта силикон за аквариум и минах тази врата втори път защото тогава я минах прекалено фино и тънко, а и превантивно вратите които не бях минавал никога .Сега съм спокоен- зимата може да идва, а и след като минах със силикон първата врата повече не ми се е случвало зимата по ски/СПА почивки и отрицателни температури да ми замръзне вратата.

    Вече превантивно декември пръскам със силикон и гумените уплътнения, защото ако сте пътували/били с колата на топло за повечее време от хората се отделя влага, която през ноща може да кондензира по гумените уплътнения на вратите и след като сте оставили колата пред хотела на сутринта да не се отвори лесно или да повлече и гумените уплътнения които да са замръзнали и слепнали и да свалите някое уплътнение с отваряне на вратата ако сте по инатливи ...

    Отворих и предната лайсна под капака преди две седмици и изчистих под нея в двата края си имаше доста боклуци - части от листа, дръжки на листа, иглолистни иглички и шушулки и семена.
    Една прахосмукачка на автомивка свърши доста добра работа- ще ме обявят за Persona non grata в нея, ама аз и без това не ходя на нея

    Днес свърших и останалата работа- отворих капака отпред и направо през дупките на пластмасовата лайсна измих праха и песъчинките които прахосмукачката не успя да изчисти преди 2 седмици.Имах колебание дали може с водоструйка, но видях едно момче с БМВ да си чисти така мизерните под тази лайсна, а и когато изчистих с прахосмукачката видях че всички дренажни канали/дупки са проходими.Отделно там където е отвора за филтъра на климатроник а е плътна пластмаса и няма как да напръскате с водоструйката.

    Нямах никакъв проблем след това.Дори съм решил два пъти в годината- пролет и есен/края на лятото в горещи дни да "промивам" праха и песъчинките събрали се там през сезоните.
    Ако имате кисела миризма да знаете че вероятно е от гниещи листа пушилки и органични боклуци.Чистите, промивате с обезмаслено или шампоан за кола и сте готови.

    Това лято в Гърция ме удари пясъчна буря за около 150 метра - излезе буря внезапно и докато си оберем крушите от плажа се развихри, като се появи пролука за кратко запалих и дадох газ, но по тази крайбрежна алея имаше места всички за около 150 метра през които от пясъка се виждаше до 50' на метра...

    Точно затова ще си купя и спортен въздушен филтър.
    Last edited by alfa racer GTA; 06-10-2018 at 20:20.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •