Results 1 to 12 of 12

Thread: Alfa Brera тропа

Младши алфист

Default Alfa Brera тропа

Здравейте колеги,

Моля Ви за предположения какво може да потропва по колата, след като е прегледана от двама сигурни майстори, като и двамата установиха, че всичко по окачването е здраво. Почукването се появява при по рязко тръгване (сецване) и преминаване през дупки с по-ниска скорост. Колата е Alfa Brera 2006 г.

Алфист идеалист ecotronic's Avatar

Тампоните на мотора.

PS

Трябваше да си пуснеш темата в този раздел.
    Last edited by ecotronic; 02-10-2018 at 10:32.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

+1.

Взел преди месец си купих точно такъв тампон и все още "чака", защото се чудя за още покупки, та като отида да "зарадвам" Румен с повече неща за монтаж .

И то трябва да с стабилизиращ тампон.

При мен тропа дългият тампон.

Всъщност да знаеш, че при по-меки гуми, под 2.4 бара предни, тоест 2.3 и надолу не би трябвало да тропа или поне при мен не се усеща.При нормално напомпани предни гуми - 2.6/ 2.7 до 2.9 бара си тропа особено при легнали полицаи.

Дългият тампон го има по около 94-100 лева има го и за около 180 лева - неоригинален/оригинален.

Има и къс стабилизиращ тампон, той ми се струва че е по-скъп.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

При мен е същата работа.. Всичко е здраво, но си потропва нещо и това е. Все си мислех, че е от тампоните на макферсоните. Усеща се некво леко лашкане, като пусна газта на автомата и като подам газ на ниска скорост как лашка лееееко леко. Не се бях замислял, че може да е тампона на двигателя/автомата..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic

Общо взето тези тампони или никога не са сменявани и сега са се разбили с времето или сте минали като през мен отнякъде и сте я закачили.

Аз на връщане от Мелник по път за Гоце Делчев през Попови Ливади миналата година я ударих отдолу на един "легнал селянин" направен самоделно с бетон в село Хърсово, така че се се издига под ъгъл от около 80-85 градуса и отгоре на това е широк не повече от 25 сантиметра ...Няма бетон да хабят я - който минава да си чупи колата, а след това ако си няма друга работа да доказва кой го е зидал този "легнал селянин" ...

Най вероятно заради местни тинейджъри страдаме ние - те дупят и газират колите си по средата на селата, ни го "отнасяме" когато минем от там ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Младши алфист

Благодаря Ви ! Когато имам резултат ще пиша .

Младши алфист

Здравейте отново,
    Оказа се, че тампоните на двигателя са здрави. Проблема е някъде другаде. Продължаваме да търсим.

Quote Originally Posted by Mlazarov44 View Post
    Здравейте отново,
    Оказа се, че тампоните на двигателя са здрави. Проблема е някъде другаде. Продължаваме да търсим.
    Taмпон макферсон и горните носачи здрави ли са ?

Младши алфист

Майсторите казват, че са здрави ?

Носачите или тампоните на макферсона? Доколкото знам, за да се видят най-добре тампоните на макферсона, трябва да се свалят, иначе с клатене/бутане много трудно ще ги хванеш..

Северозападняк DiStefano's Avatar

Ааа аз да питам .. тампон на кутията ?!

Щото при мен имаше такъв същия проблем .. при 159 и се оказа тампон на кутията .. не го знам точно кой е и какъв е, и дали не е част от тея по мотора - ма това ми казаха, че са сменили и проблемът изчезна .. беше отдавна
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Младши алфист

Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ааа аз да питам .. тампон на кутията ?!

Щото при мен имаше такъв същия проблем .. при 159 и се оказа тампон на кутията .. не го знам точно кой е и какъв е, и дали не е част от тея по мотора - ма това ми казаха, че са сменили и проблемът изчезна .. беше отдавна
    Колеги здравейте отново,

Отпред всичко е здраво. Може ли да е нещо по задницата ?