Results 1 to 7 of 7

Thread: Загасване в движение на Алфа Ромео 156 2.0 155 коня

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default Загасване в движение на Алфа Ромео 156 2.0 155 коня

    Здравейте колеги, имам интересна ситуация с моята белисима. Както си карам в град Пловдив и ми светна в движение индикацията за инжектори дюзи на оборотомера горе в дясно и автомобила угасна. Спрях и се опитах да запаля двигателя, но неуспешно. Пробвах няколко пъти - бензин да те удави, ток да те убие - не иска и не иска. Извиках приятел да ме издърпа. Докарах до вкъщи колата и реших да пробвам да запаля. Автомобила запали. На другия ден отново опитах да запаля колата, отново запали. Имам питане или по точно искам мнение - Какъв може да е проблема ? Какво да правя ? Очаквам мнения и съвети.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Инжектор 3.jpg  
    Екшън Мен - Чирпан
    Алфа Ромео 156 2.0 155 к.

  2. #2
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Описаните симптоми напомнят на дефектирал датчик на коляновия вал. И все пак - задължителна диагностика преди да сменяш каквото и да било.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #3
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default

    Извади горепосочения датчик, закачи го на мултицет и започни със сешоара да го нагряваш, ако качва съпротивлението и накрая прекъсне, сменяй и карай. Това е от личен опит.

  4. #4

    Default

    Сменяй го със сигурност.
    С времето си губи свойствата.
    С един приятел сменяхме, новия се лепеше (магнит) на ламарината на колата много здраво. Стария почти не се привличаше към същата ламарина, като го оставиш и пада.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default

    Благодаря колеги. Ще поръчам нов датчик и ще се смени. Имам питане - Какъв датчик да взема ? На пазара има много и на различни пари. Дайте съвет - Каква марка да взема?
    Благодаря предварително за помощта.
    Екшън Мен - Чирпан
    Алфа Ромео 156 2.0 155 к.

  6. #6

    Default

    Както се казва, има два вида инструменти - Бош и "Лош", същото важи и за датчика.😀
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  7. #7
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    При мен Bosch беше над 200 лв. Сложих Facet за 70 лв. Вече две години работи. И все пак не е лошо да си сигурен, че в това е проблема.
    146 1.6TS CF1 '98


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •