Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Проблем със стрелката за гориво

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default Проблем със стрелката за гориво

    От 3 седмици имам следния проблем. Зареждам колата с 10 литра нафта, стрелката се повишава с 20, а понякога 30 литра. След като поседи през ноща пада, а като колата я напече слънцето пак се вдига сама стрелката. Не знам дали е заради температурите от порядъка 5° сутринта, но забелязах, че проблема започна след като сипах добавка за дюзи. Колата е 147 jtd 8v.

  2. #2
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Светлин View Post
    От 3 седмици имам следния проблем. Зареждам колата с 10 литра нафта, стрелката се повишава с 20, а понякога 30 литра. След като поседи през ноща пада, а като колата я напече слънцето пак се вдига сама стрелката. Не знам дали е заради температурите от порядъка 5° сутринта, но забелязах, че проблема започна след като сипах добавка за дюзи. Колата е 147 jtd 8v.
    Добавката и слънцето нямат общо със стрелката
    Зависи най вече на какъв наклон е оставена колата
    Ако предницата ти сочи нагоре тогава стрелката на горивото се вдига ,може с около едно деление
    И обратното ,надолу ,горивото ти пада
    При пълен резервоар няма да имаш проблеми ,за да ти падне стрелката 2-3мм ти трябват около 100 км
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default

    Винаги я оставям на равно. Четох, че можело да бъде от капачката.

  4. #4
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    На мойта 156, при стрелка показваща 4-5 литра имах почти 15. Просто като е под половината и не показва много точно. Спирам я и показва 1/4. След това паля и на същото място ми показва по-малко то 1/4.

  5. #5

    Default

    Ти се радвай, че не е 156 да видиш там какво чудо е. Всичко перфектно, само стрелката не е (или резервоара е прекалено плосък, както казаха някои колеги и помпата е на майната си). Никога не знаеш точно колко бензин има, ама аз съм и на газ и общо взето ме интересува да запали и след 2-3 минути е загряло и обръща на газ. Макар, че пак имам над 10 л. , но зависи от наклона при мен най-големите феномени са когато е наклонена леко наляво - показва всичкия максмимум, който има (към 15 л. реално), когато е на равно показва около 8 и когато е с носа надолу или нагоре при голям наклон направо е на червеното и лампата свети, че няма (но пали без ядове).

    Добре, че съм с газова и не се вманиачавам в това с бензина, иначе ще да е дразнещо да не знаеш колко имаш точно и на всичкото отгоре разликите според наклон да с цяло деление, че и отгоре.

    Забелязвам, и че на студено показва повече, отколкото на топло, което е обратно на газовата, която отчита малко повече на топло, отколкото на студено.

    С една дума - да не знае човек колко е сипал.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #6

    Default

    Mи гледайте ги като са на равно тея коли де. И маслото така се проверява, и антифриза, всички течности...
    И без това всички бензиностанции са нивелирани и там като спреш ще си видиш колко точно има.
    Пълниш газ до горе, бензин малко под половината и гаранция няма да угаснеш никъде.

  7. #7
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Впрочем доста от бензиностанциите имат страничен наклон, който пак обърква датчика и показва хаотично - конкретно при 156 при наклон наляво нивомера показва повече, ако е надясно - по-малко.
    Last edited by sollider; 11-10-2018 at 12:30.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #8

    Default

    Аз точно това казвам - наклона наляво отчита повече, отколкото надясно, а най-гадното е с носа нагоре или надолу. Иначе на равно си показва, което е. Аз и преди съм казвал, че и на 147 си зависи от наклона (и изобщо на която и да е кола), но това при 156 е прекалено -над цяло деление. Едно е 2-3-4 л. отклонение, друго е по 8-10.
    Иначе всичко друго е перфектно, моята е изцяло фабрична, махагончето, с и таблото, и така... изцяло всичко stock без CD-то. И ме кефи адски много така.

    Иначе аз и сега нямам ядове при палене - нищо, че при 8 л. на наклон нагоре свети лампата и е в червеното - реално си има и пали, и като тръгна така или иначе след 2-3 мин. съм на газ, та не го взимам присърце това - важното е да пали.

    Пак казвам - на всички коли им действа наклона, това си е физика, но при 156 е прекалено. Само това е кусура обаче.

    А, и друго ме дразни - в жабката лампата свети само ако си запалил или си на контакт, иначе не свети, докато на 147 и без ключа да е на таблото като я отвориш светва. Ма това са бели кахъри.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    А, и друго ме дразни - в жабката лампата свети само ако си запалил или си на контакт, иначе не свети, докато на 147 и без ключа да е на таблото като я отвориш светва. Ма това са бели кахъри.
    Със запалката е същата работа - за да имаш ток от нея трябва да си на контакт или на работещ мотор. Не че имам такива консуматори, но за да си минеш колата с прахосмукачката, трябва мотора да обгазява квартала през това време.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10

    Default

    Запалката се прави лесно, едно кабелче връзваш на една обувка и си готов. Може да вземеш от бушоните или от касетофона ако имаш вече прекаран постоянен плюс там.

    Стъклата са по-трудни за решаване - и те работят само на контакт.

    И багажника няма нормално копче отвън за отваряне, трябва да въртиш емблемата, да тикаш ключа... или да ровиш до шофьорското място...

  11. #11
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    При мен на комбито, багажника е с електромагнит и се отваря от бутона на дистанционното на алармата. Много е удобно.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  12. #12

    Default

    И седана има бутон на ключа, ама не всички.

  13. #13

    Default

    Фейсовите се отварят от ключа.

  14. #14
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Че моята не е фейс и въпреки това имам бутон за багажника на дистанционното?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  15. #15

    Default

    Вътрешен фейс трябва да е твоята, с новия ключ, сгъваемия?

    Нашите преди 2000г са с червения ключ с едното копче само.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •