Results 1 to 15 of 23

Thread: Миене на двигател -за или против

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    аматьор guns's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Burgas
    Age
    43
    Posts
    33

    Default Миене на двигател -за или против

    Здравейте,

    Какво е вашето мнение за измиване на двигателя с водоструйка?159/1.9/jtdm
    Двама майстори ми казаха,че е възможно,но единият казва на запален двигател , а другият казва в никакъв случай.
    Мерси предварително за мненията.
    When you're talkin' to yourself
    And nobody's home
    You can fool yourself
    You came in this world alone, alone

  2. #2

    Default

    Проблема на миенето е в електрониката, ако не я мокриш няма проблем. Ако я увиеш добре с найлони и внимаваш няма проблем. При запален или горещ двигател и студена вода най много да спукаш нещо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Абе я си забърши тук-там и спи спокойно.
    Един път съм мил двигател, мнооого внимателно и пак бях на тръни докато не минах 10тина километра.
    Не съм фен на въпросната процедура.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4

    Default

    Джамбазите все едно увиват нещо с найлони ....

    Ако си решил, може да я измиеш, после я оставяш половин ден на слънце да изсъхне без да я палиш и няма да имаш никакви проблеми.
    Все пак избягвай да мокриш ремъците, акумулатора и разни открити букси.
    Мил съм два-три пъти и всичко е ок.

    Иначе ако няма някакво сериозно омасляване или не искаш да проследиш някакъв теч и аз не виждам причина да си миеш двигателя. Нали не сядаш на него? Какво ти дреме че е мръсен?

  5. #5

    Default

    Всички те знаем, че не разбираш много, многи от коли . Целта на найлоните е да не си губиш времето да чакаш половин ден да съхне. Ако въобще изсъхне за това време. Напълни си алтернатора с вода и го чакай после да изсъхне за половин ден. А на акумулатора какво ще му стане според теб като го намокриш? Нищо. Моят редовно го мия с алкален разтвор и изплаквам с водоструйката.
    Last edited by lordliness; 16-10-2018 at 05:15.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6

    Default

    Моят го мих преди месец, но не с водоструйка.

    Взимаш от пръскачките за лоза/овощна градина и пълниш с 2-3 литра обезмаслител.Махаш акумулатора, оставяш капака отгоре на двигателя, а ако го махнеш не пръскай отгоре на двигателя.

    Общо взето измих почти целия кош на двигателния отсек, исках да я видя чиста .

    Пръскаш където има най-много мръсотия.

    След като свърши обезмаслителя наливаш в пръскачка вода и изплакваш с нея.Гледаш да не пръскаш директно върху ремъци.Виж си дали имаш кора на ремъците.

    Аз не съм завивал двигателя с найлон, но и не съм пръскаш директно отгоре му, а само отстрани.При мен отгоре под пластмасовия капак мръсотия и наслоения прах нямаше, но чат пат с прахосмукачката изсмуквам някоя умряла буболечка мушнала се там на топло .

    Чистих и под пластмасовата лайсна под предния прозорец, там първо и свалих крепежните и с прахосмукачка, а след това с водоструйка но от 40 см. С водоструйката измих наслоения прах и песъчинки, че си бяха доста.Там си има дренажи за водата и първо с прахосмукачката ги чистиш след това с водоструйка.Там също може с обезмаслителя или неагресивен миещ препарат да пръснеш първо на ръка, а след това с водоструйката.Ако имаш миризми които не се махат от смяна на филтър купе и третиране с аерозолите за почистване на климатична система, от насъбралото се под лайсната е.Това го разбрах от едно момче с БМВ на автомивката- той директно си миеше с водоструйката изпод лайсната.

    Проблеми не съм имал никакви.

    В тубата има много клипчета за миене на двигател, последната мода е ,"карбоново" измиване - с въглероден двуокис, има клип как мият едно ново АМГ.
    Last edited by alfa racer GTA; 16-10-2018 at 07:38.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7

    Default

    ето доста интересно клипче за миенето на отсека , аз не съм пробвал още , но мисля да го тествам

    https://youtu.be/PRSoRkM8GcM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •