Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с ключ

  1. #1

    Default Проблем с ключ

    Значи на кратко изгоря ми чипа на ключа и сега искам да си направа нов но се сблъскахме със следния проблем.Незнам как да дадем контакт за да се въведе новия ключ.Ако някои
    има идея какво се прави в такъв случай ще съм благодарен да сподели

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Как изгоря "чипа"? Който е констатирал повредата му, би трябвало да е наясно какво се прави. Доколкото съм запознат, трябва да си поръчаш нов ключ от Аутоиталия, който да обучиш за твоя имобилайзер, защото веднъж вкаран не подлежи на препрограмиране. Имаше една тема с информация за тия неща, можеш да я потърсиш, имаше доста писано по въпроса. Преди това е добре да се потвърди че проблема наистина е в твоя ключ, защото не е много евтина пробата. По-евтино може би ще излезе ако намериш компютър, бодикомпютър и ключове втора употреба, имаше няколко 159ки на части.
    Last edited by mirchozo; 21-10-2018 at 16:27.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    Ами ключара дете ми го прави не се сблъсквал до сега с такъв проблем.A иначe свали информацията от боди компютъра и ще ми смени траспондера с нов, които трябва да обучи след това.А ключа той го провери и каза че неизлчва никакъв сигнал
    P.S. Може да не го обяснявам както трябва,но неразбирам много от тия неща

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Добре го обясняваш. Въпроса е откъде ще намерин нов "чист" транспондер който да обучи ключара. Все пак потърси темата и я прочети. Втори ключ или код карта нямаш ли, потърси картата при документите и книжките на колата, обикновенно там ги слагат жабарите.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Да не ти е повреден четецът?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6

    Default

    Нов транспордер намери лесно,а кода го свали от бодикопютъра.

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Какво се изписва на дисплея след като вкарате ключа?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8

    Default

    се едно го няма electronic key not recognized

  9. #9

    Default

    Ми то тва може и от батерията да е ако е свършила, а на няколко момчета беше същият симптом, ама с друга болест/диагноза..

    За мен е грешка че си отишъл при някой който за първи път в живота си вижда 159-ка
    ...

    Аз при такива съм ходил само да ми нарежат ключа.Ама поне бяха честни - казват на Алфа Ромео не сме правили, а като им казах че има техни колеги които правели ми отговориха "Правят, ама не пълнофункционален- може да стартира двигателя, не може да отваря багажник, прозорци да сваля и вдига или да отключат и заключва с дистанционното- и беше прав.

    Има като оригиналния ама за 850, 1050 и дори 1800 лева в представителствата...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Вие и да дадете на контакт ще може единствено да програмирате транспондера!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #11
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Трансподери се намират лесно. За около 100лв ключар с акъла си, може да направи ключ с който да се пали колата но дистанационно заключване, отключване, отваряне на багажника няма как за сега. Освен официалните представители за цени от 800 до 1000лв за ключ, ако нямаш картата с кодовете +200лв.
    Ако не те бърка липсата на дистанционно - в OLX продават кутийки за ключове на 159ка, слагат там транспондера и си готов. Поне да няма допълнителни приспособления и изобретения
    Другия вариант е както предлага mircozo - от кола с два ключа от морга да се вземе цялата нужна електроника и да подмениш твоята. Друг е въпроса, че по някой морги са чували, че ключовете за 159 ка са скъпи и сложни за направа и не се знае колко пари ще искат да изкарат от теб. На мен се опитаха да ми продадат само ключовете за по 300лв за бр. и нататък спрях да ги слушам
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  12. #12

    Default

    Централното вероятно има как да се направи да работи с външна аларма.

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Винаги има опция за външна аларма. Може евентуално да се извади платката от дистанционното и да се внедри в оригиналния ключ, за да няма мандахерцащо такова драскащо интериорната пластмаса около старт бутона. Въпрос на сръчност и малко бегли познания, както и подходящо дистанционно все пак.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14

    Default

    Значи на мен дистанционното ми работи изгорял е само чипа.Искам да разбера има ли начин да се даде на контакт за де се обучи новия ключ.

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако имаш код карта, мисля че имаше вариант да дадеш контакт и без ключа. Питай чичо Гугъл де.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •