Results 1 to 2 of 2

Thread: Проблем с парното на Алфа 147

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    София
    Posts
    14

    Default Проблем с парното на Алфа 147

    При мен проблемът е следния:точно преди студовете парното хвърли котва. Има температура двигателя, има антифриз, маркучите са топли, но топло вътре няма. Ходих при един майстор, смени първо моторчето на клапата, не било то. След това смени управлението на климатика и топлото тръгна. Вчера реших да сменя крушките на врътките, свалих управлението и след като го сложих.......топло пак няма. Някакви идеи откъде може да идва проблемът? Явно аз нещо бъркам, въпреки че го свалих бавно и без къртене. Предварително благодаря

  2. #2
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    Виж цоклите на крушките на средната конзола.На 147 крушките са запоени през резистор за цоклите.Ако изгори крушка резистора не позволява да се разкъса веригата,тъй като ТОПЛО-СТУДЕНО минава през тях,не знам защо.Аз ги махнах тъй като нямах в момента и няма парно.Просто моторчето не работи(ако е било на топло си седи на топло,ако е било на студено си седи на студено).После ги сложих без крушки само цоклите с резисторите и всичко тръкна на шест.Става и с обикновенни цокълчета ама най-вероятно а изгори крушка пак няма да обръща ТОПЛО СТУДЕНО докато не се смени.
    Last edited by vesko_78; 25-11-2018 at 11:05.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •