Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 111

Thread: Отново проблем с алфата - Антифриз?

  1. #76

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    При мен нова оригинална капачка реши проблема и сега си държи на МАХ антифриза. Преди падаше до МИН и седеше там. Самата капачка се навиваше трудно,за разлика от новата.Явно се деформира и не уплътнява.
    Хмм.. И при мен се навива трудно от половината надолу, но си мислех, че е нормално понеже пръстените започват да уплътняват... Ще разбера тия дни 🍻
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #77
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Аз съм със 156, но имам подобен проблем. През лятото антифриза ми се изпаряваше до под минимума и доливах няколко пъти. До преди няколко дена всичко уж беше ок и в събота отварям капака за проверка и гледам няма никакъв антифриз, а колата не беше загрявала над 90 въобще. Долях си и натегнах капачката много и мисля, че от тогава не е намалявал. Споделете откъде мога да си закупя нова такава.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  3. #78

  4. #79

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Хмм.. И при мен се навива трудно от половината надолу, но си мислех, че е нормално понеже пръстените започват да уплътняват... Ще разбера тия дни 🍻
    И моята се върти трудно след половината.. Проблем с антифриза нямам
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #80
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Нямат ...
    парт No e 60698806, намерих само в https://www.avtochastionline24.bg/al...telna-technost
    но не оригинална. Така че поръчах от ebay за 28лв с доставката.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  6. #81
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    Нямат ...
    парт No e 60698806, намерих само в https://www.avtochastionline24.bg/al...telna-technost
    но не оригинална. Така че поръчах от ebay за 28лв с доставката.
    Т&Н Кар имат оригинална. Аз я взех за 17 лв.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #82
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    Нямат ...
    парт No e 60698806, намерих само в https://www.avtochastionline24.bg/al...telna-technost
    но не оригинална. Така че поръчах от ebay за 28лв с доставката.
    Т&Н Кар имат оригинална. Аз я взех за 17 лв.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #83
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Т&Н Кар имат оригинална. Аз я взех за 17 лв.
    Верно бе, аз ги забравих тях. Бях питал лятото ама нямаха и ги бях отписал.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  9. #84

    Default

    И така.. Новата капачка се навива много по-лесно. Разлика в долния пръстен има, новия е с 0,8мм по-голям по диаметър, видимо стария е деформиран спрямо новия. Клапана на новата капачка отваря на около 1.5 бара, докато стария на 1.2... Надявам се проблема да ми е решен. Ще пиша след време.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #85

    Default

    Дано да е това проблема, аз още не съм купил, но ще те изчакам

  11. #86

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Дано да е това проблема, аз още не съм купил, но ще те изчакам
    Като свалиш капачката и погледнеш гърловината отгоре ще видиш, че има каналче по окръжността, все едно гърловината е двойна, ако в това каналче има червенко, демек антифриз, това ще рече, че пръстените или клапана изпускат когато не трябва.. също ще има и капчици антифриз по капачката отвътре. Щом минава оттам охл.течност значи нещо не е както трябва.
    Долния пръстен уплътнява клапана, горния да не излиза налягането през резбата..отдушника е между тях, като отвори клапанчето излишното да излезе през него, а не през самата капачка.Когато пък отваря по-рано,казаха колегите вече,наблюдаваме загуба на червената течност.
    Така че провери
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #87

    Default

    Ще огледам, благодаря, но онзи ден бърниках и се оказа, че капачката ми не бе затегната...да не кажа, че си беше почти отвъртяна затегнах я и сега ще долея течност и ще видя какво ще стане...

  13. #88

    Default

    И моята я гледах в събота.

    И се оказа, че течността трябва да под средата на казанчето - средата е там където се съединяват горната и долната част на казанчето и са като слепени една за друга.

    Когато погледнах, че оказа че MAX(симумът) е под "слепването" на казанчето. Когато погледнеш през отворената капачка трябва да виждаш малко течност "на дъното", но на практика това не е "дъното", а средата или малко под нея.

    Светих и фенерче и с телефон, който е с двойна светкавица и свети доста по силно и ярко та съм сигурен.

    Единствено си завъртайте докрай капачките на антифриза и няма да имате проблем, ако леко като заклатите виждате антифриза да се "люля" в казанчето.

    При мен на практика има някаква малка преградка в долната "слепването" на казанчето и антифриза е 2-4 3 милиметра под нея.
    На практика долната част на казанчето(под слепването) е пълна почти на 100%.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #89

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    И моята я гледах в събота.

    И се оказа, че течността трябва да под средата на казанчето - средата е там където се съединяват горната и долната част на казанчето и са като слепени една за друга.

    Когато погледнах, че оказа че MAX(симумът) е под "слепването" на казанчето. Когато погледнеш през отворената капачка трябва да виждаш малко течност "на дъното", но на практика това не е "дъното", а средата или малко под нея.

    Светих и фенерче и с телефон, който е с двойна светкавица и свети доста по силно и ярко та съм сигурен.


    Единствено си завъртайте докрай капачките на антифриза и няма да имате проблем, ако леко като заклатите виждате антифриза да се "люля" в казанчето.

    При мен на практика има някаква малка преградка в долната "слепването" на казанчето и антифриза е 2-4 3 милиметра под нея.
    На практика долната част на казанчето(под слепването) е пълна почти на 100%.
    Така е колега , при мен откакто писах че рязко губи антифриза (въобще в казанчето няма никой) не е пипала седи си на скроената част вече 4500км но съм сигурен че пак ще изгуби рязко всичкия в казанчето .. капачката я смених.. оказа се че и новия термостат е заминал и е запецнал отворен ... заради това колата ми само на място държи 90 .. като цяло загрява бавно .. в момента в който тръгна пада на 60.. ако я карам по магистрала пада на 50 дето започва да отчита .. незнам .. ще е проблем ли да карам така докато взема отново термостат .. защото не са евтини по 120 лв са бошовите (уж оригиналните) освен завишения разход има ли друго какво да прецакам проблем ли е да карам така още месец/два ?

  15. #90

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Така е колега , при мен откакто писах че рязко губи антифриза (въобще в казанчето няма никой) не е пипала седи си на скроената част вече 4500км но съм сигурен че пак ще изгуби рязко всичкия в казанчето .. капачката я смених.. оказа се че и новия термостат е заминал и е запецнал отворен ... заради това колата ми само на място държи 90 .. като цяло загрява бавно .. в момента в който тръгна пада на 60.. ако я карам по магистрала пада на 50 дето започва да отчита .. незнам .. ще е проблем ли да карам така докато взема отново термостат .. защото не са евтини по 120 лв са бошовите (уж оригиналните) освен завишения разход има ли друго какво да прецакам проблем ли е да карам така още месец/два ?
    Не ти е проблем, принципно можеш и без него да караш, но недей извънградско в студа надалеч, защото така износваш повече двигателя, при восоката скйорост ще си с много ниска температура на двигателя. Но принципно не е опасно да караш с ниска температуа, опасно е да караш с над нормата.. И си провери дали нямаш течове, рязкото падане на нивото принципно би следвало да значи възглавница от въздух, но си провети да нямаш течове, виж масла, огледай маркучи, парно и т.н. Принципно лятото можеш спокойно да караш без термостата. Зимата е по-кофти не само заради мотора, но и ... няма да имаш утопление в колата Ако караш с 80-90 на дълго ще имаш над 50 градуса на двигателя и долу горе ще се топлиш
    Газ на автомобила!

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •