Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 111

Thread: Отново проблем с алфата - Антифриз?

  1. #91

    Default

    Quote Originally Posted by газажийта View Post
    Не ти е проблем, принципно можеш и без него да караш, но недей извънградско в студа надалеч, защото така износваш повече двигателя, при восоката скйорост ще си с много ниска температура на двигателя. Но принципно не е опасно да караш с ниска температуа, опасно е да караш с над нормата.. И си провери дали нямаш течове, рязкото падане на нивото принципно би следвало да значи възглавница от въздух, но си провети да нямаш течове, виж масла, огледай маркучи, парно и т.н. Принципно лятото можеш спокойно да караш без термостата. Зимата е по-кофти не само заради мотора, но и ... няма да имаш утопление в колата Ако караш с 80-90 на дълго ще имаш над 50 градуса на двигателя и долу горе ще се топлиш
    Проблема е , че и в жегите не държи 90 .. веднага щом тръгна до 2 минути започва да пада температурата лятото падаше до 70/75 но зимата сега си пада на 50 .. парно има някакво макар и извънградско но аз съм пушач и постоянно съм на отворени прозорци и зимЕ и лЕто та това не ни е проблем

  2. #92

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Проблема е , че и в жегите не държи 90 .. веднага щом тръгна до 2 минути започва да пада температурата лятото падаше до 70/75 но зимата сега си пада на 50 .. парно има някакво макар и извънградско но аз съм пушач и постоянно съм на отворени прозорци и зимЕ и лЕто та това не ни е проблем
    Вземи си термостат Behr. Не знам дали е по-скъп или по-евтин от бошовски, но е факт, че работят безупречно, надеждни са.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #93

    Default

    И аз купих Behr.
    За 86 или96 лева не помня точно.Като се прибера ще видя точната сума.На него със релефни букви на корпуса му е написано "Made in Italy".

    След 10-на деня ще ми го монтират.

    Няма проблем, просто не я форсирай над 2000 оборота преди да е вдигнала 70-75градуса.

    По магистрала няма да имаш никакъв проблем, просто ако пътната обстановка и условия позволяват я шофирай на темпомат- така по-бързо загрява и държи повече температура.Може и с 90-100кмч да я шофираш но на темпомат. Разбира се може и без темпомат, просто незагряла над 60-70 градуса не я форсирай над 2000 оборота.Като направи 75-80 градуса вдигай колко искаш кмч.

    За студеното стартиране на двигателя най - важно е маслото в двигателя и да нямаш изгорели подгревни свещи.
    Last edited by alfa racer GTA; 25-11-2018 at 13:24.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #94

    Default

    ...
    Last edited by dhtj; 25-11-2018 at 13:19. Reason: грешка

  5. #95

    Default

    Оригиналният термостат е Бер а не Бош
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  6. #96

    Default

    Интересно , при мен доста неща са сменяни явно ... кулера и радиатора са ми на Hella .. подгревните ги смених защото премигваше индикацията за подгрева .. не съм я закачал на диагностика направо прежалих 120 лева за 4 свещи на Беру .. индикацията угасна но се оказа че не работи решето дето подава ток към свещите .. и въпреки това не излизаше нито на диагностика нито на таблото .. странно... днес откачих дебитомера и не светна чек-а .. преди светваше веднага щом му извадя буксата .. незнам дали няма да сменяван компютър .. но сега звънях на един човек да поръчам нов термостат на бехр .. оказа се че имало два на 87 и 89 .. не съм запознат и му казах да поръча тоя на 89 дето отваря .. дано не съм сбъркал тази подробност не я бях мислил до сега

  7. #97

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Интересно , при мен доста неща са сменяни явно ... кулера и радиатора са ми на Hella .. подгревните ги смених защото премигваше индикацията за подгрева .. не съм я закачал на диагностика направо прежалих 120 лева за 4 свещи на Беру .. индикацията угасна но се оказа че не работи решето дето подава ток към свещите .. и въпреки това не излизаше нито на диагностика нито на таблото .. странно... днес откачих дебитомера и не светна чек-а .. преди светваше веднага щом му извадя буксата .. незнам дали няма да сменяван компютър .. но сега звънях на един човек да поръчам нов термостат на бехр .. оказа се че имало два на 87 и 89 .. не съм запознат и му казах да поръча тоя на 89 дето отваря .. дано не съм сбъркал тази подробност не я бях мислил до сега
    По принцип отварят напълно на 88°С и си поръчал точно него, не си сбъркал.
    .. .... до колкото си спомням, едните са на 82 другите на 88
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #98

    Default

    Опа, в петък си смених капачката на казанчето за антифриза и долях течност. За сега не мърда, стои си на мястото �� май се оказа, че е от шибаната капачка...

  9. #99

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Опа, в петък си смених капачката на казанчето за антифриза и долях течност. За сега не мърда, стои си на мястото �� май се оказа, че е от шибаната капачка...
    ... а мен ме е страх да се похваля, за сега всичко е нормално, но искам да врътна още някой километър за да съм сигурен в думите си...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #100

    Default

    Термостатът Бер съм го купил за 78 лева, онзи ден се прежалих за 5 подгревни свещи на Беру на стойност точно 119'50 лева.

    Стабилиз. тампон за двигателя поръчах от Италия за около 160 лева, щото тук ми предлагаха какви ли не Цун как х*й...
    Last edited by alfa racer GTA; 25-11-2018 at 17:21.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Термостатът Бер съм го купил за 78 лева, онзи ден се прежалих за 5 подгревни свещи на Беру на стойност точно 119'50 лева.

    Стабилиз. тампон за двигателя поръчах от Италия за около 160 лева, щото тук ми предлагаха какви ли не Цун как х*й...
    Да колега сега видях че подгревните са с няколко левчета по евтини тези на Беру , за това на мен 4 ми излязоха твоята цена .. както и да е ... одеве не ме свърташе и ги свалих да ги почистя от нагар , поради липсата на работещо реле ... за моя радост , свещите са в състоянието в което са извадени от кутията , в същото състояние ги извадих и от двигателя .. леко мръсни но без нагар .. това е още по странно ... подмених си днес скобичките на маркучите от радиатора към двигателя ..

  12. #102
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    А дали някои мапер не е оплескал софтуера, и затова да няма индикация за релето?
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  13. #103
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Доколкото съм запознат, има 2 вида термостати. Едните са осносвно за страни с топъл климат и отварят на по-ниски градуси, другия вид е за страни със студен или променлив климат като нашия, там съответно отвоаря на по-високи градуси. Аз лично бих си взел този който отваря на повече градуси, и без това тая кочина няма стопляне зимата, а перки досега съм чувал само при пуснат климатик.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #104
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Опа, в петък си смених капачката на казанчето за антифриза и долях течност. За сега не мърда, стои си на мястото �� май се оказа, че е от шибаната капачка...
    При мен още не е мърдало от МАХ и поддържа вече нормална температура системата, без колебания.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  15. #105

    Default

    За чипната кола, а дори и за не чипната бих купил на 82 градуса.

    Само ако живея в планински район или край морето бих купил на 88/89 градуса.

    В планината зимата е студена, лятото си е по хладно, а край морето влагата убива големите студове зимата и няма чак такива екстремни температури, а лятото я няма тази тежка жега като вътрешността на страната.

    А бе, мислете за Глобалното затопляне
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •