Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 111

Thread: Отново проблем с алфата - Антифриз?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Аз само да вметна какво знам за пушеците:
    Бял пушек без мирис - гори антифриз
    Бял пушек с синкав отенък и мирис - гори масло
    Черен пушек - недоизгаряне на горивната смес....
    п.п...без значение дизел или бензинов е мотора....
    При мен белия люти леко , а веднага след като запали е леко сив , като пипна газта до 1100/1200 пропушва направи черно , преди беше по зле преди да затапя ЕГР-а
    П.с гледам колата профилактично , не пипа грам нито масло нито антифриз ама на всеки 4/5 месеца се случва магия и изчезва всичкия някъде , доста интересно ...
    Last edited by Niki96; 29-10-2018 at 08:23.

  2. #17

    Default

    Капачката ми е готова, остава тия дни да намеря време да се занимавам.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0087.jpg   DSC_0088.jpg   DSC_0089.jpg   DSC_0090.jpg   DSC_0091.jpg  

    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #18

    Default

    Евала! И идеята добра, и изпълнението хубаво...

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Евала! И идеята добра, и изпълнението хубаво...
    Мерси, остава да локализирам мястото с пропуска
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20

    Default

    Сигурно знаеш как, но все пак да си кажа, щото смятам че е полезен съвет, как се проверяват такива микро изпускания:

    В една празна пръскалка от препарат за прозорци сипваш веро и вода. Пръскаш на една гъба за миене на съдове и я стискаш да направиш пяна. С дълга тънка пръчка (примерно лозова) нанасяш пяната по маркучите и съединенията. Ако се получават балончета - ясно...

    Това го знам от газовите уредби, ползвал съм го много пъти и бачка безотказно.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Сигурно знаеш как, но все пак да си кажа, щото смятам че е полезен съвет, как се проверяват такива микро изпускания:

    В една празна пръскалка от препарат за прозорци сипваш веро и вода. Пръскаш на една гъба за миене на съдове и я стискаш да направиш пяна. С дълга тънка пръчка (примерно лозова) нанасяш пяната по маркучите и съединенията. Ако се получават балончета - ясно...

    Това го знам от газовите уредби, ползвал съм го много пъти и бачка безотказно.
    Ще се възползвам от съвета Мерси.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не прекалявай с налягането.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Относно локализирането. Напълни си едно шише с веро и вода смесено, на капачката правиш дупчица и нататък е ясно. Относно налягането, не надвишавай 1.4-1.5 бара, толкова трябва да прави системата в оптимални работни условия, затова и клапана е 1.4
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #24
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Капачката ми е готова, остава тия дни да намеря време да се занимавам.
    Изтрепа рибата с тоя винтил.... надувай на работещ мотор, за да не вземе да напълниш някой цилиндър с антифриз и след това бау....

    ---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

    А и това с верото и пяната е напълно излишно... търсиш теч на антифриз, а не на газ....само ще те затрудни.... не очаквай да се появят балончета.... 😁 като при газовите уредби
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #25
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе може и да не е на работещ мотор, ама ако няма видими пропуски а налягането спада, тогава задължително подгревните свещи навън и въртене без тях. Един познат на 159ката си ги вади превантивно за преглед, а 2те бяха мокри. Оказа се пукната глава.

    Като се замисля, както каза Боби, сапункената вода няма да помогне в случая.
    Last edited by mirchozo; 29-10-2018 at 16:47.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #26

    Default

    Няма да му давам зор, естествено.. До 1.5бара и това е.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Боби е прав за риска от пълнене на цилиндър. Аз бих източил антифриза преди да надувам. А и така повече ще работи и онова със сапунката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Направо се чудя с какви глупости се занимавате . Дори да източи антифриза, ако пробива е към цилиндър как ще види. Сигурно трябва да закачи и манометър на ауспуха ама щом ви харесва, най-много да смени после радиаторчето на парното, приятно занимание. Пробив на радиатора как ще се види, та питата почти не се вижда, радиаторчето на парното- не се вижда? Единствено някакъв спад в налягането евентуално, неизвестно от къде, същият резултат както до момента.
    Някой беше споменал при изстиване на двигателя, това е точно, тогава се виждат всички малки пробиви идеално.
    Last edited by lordliness; 29-10-2018 at 20:13.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако твоето кристално кълбо или бобът показва, къде е пробивът, просто го кажи на човека, за да не се "занимаваме с глупости".

    Eдва ли има универсална методика за откриване на проблеми. Но съвкупността от няколко, обикновено дава резултат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако твоето кристално кълбо или бобът показва, къде е пробивът, просто го кажи на човека, за да не се "занимаваме с глупости".

    Eдва ли има универсална методика за откриване на проблеми. Но съвкупността от няколко, обикновено дава резултат.
    Сега като споменахте радиаторчрта и глупости и се сещам че понякога има влага по прозореца отвътре (предимно като е по-студено) дали ще разглабям табло или да пробвам с друг филтър на купето?

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •