Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: 2.0 JTDM - Мнение

  1. #16
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Тази гледам, но салона нещо ме съмнява,уреди и волан ti лоста и седалките не са.И лайсни няма на праговете ti.https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...4&slink=8yotuo
    Last edited by b0jo; 03-12-2018 at 17:54.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  2. #17
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    Тази гледам, но салона нещо ме съмнява,уреди и волан ti лоста и седалките не са.И лайсни няма на праговете ti.https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...4&slink=8yotuo
    На много 2,0 JTDm съм виждал уредите и волана от Ti. Има ги и на 1,9 след 2009. Може би опция при поръчка на екстри. Ако това е притеснителното в колата, здраве му кажи
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    Тази гледам, но салона нещо ме съмнява,уреди и волан ti лоста и седалките не са.И лайсни няма на праговете ti.https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...4&slink=8yotuo
    Лоста ти е също от ti

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  4. #19
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    Като гледам седалките обаче са от преди фейслифта, пък колата пише, че е 2010-та

  5. #20

    Default

    Фейслифтови са си, интериора е сравнително запазен, алуминиевите елементи учудващо са без драскотина, но запали трудно при 12 градуса външна температура като допълнително е била карана около час-два преди това.



  6. #21

    Default

    Какво разбираш под "запали трудно" ?

    ===============================

    Тази кола я гледай вчера по снимките и реших да се въздържа, но днес ще си кажа:

    - двата хромирани ринга около фаровете за мъгла липсват, което означава, че или са се изтъркали(хромираното) или колата е била боядисвана.Според мен ми се струва че е второто.

    -това не са оригинални джанти на 159-ка с които излиза от завода.Зная ги всичките, тези не са.

    -задният номер е бил квадратен, някой знае ли в коя държава слагат такива квадратни номера?

    -мокетът е започнал да с измъква./се е измъкнал от страната на пътника отпред

    -гумените стелки са оригинални за 159-ка, имам ги същите.Освен ако на тези петстенните килийки са имитация на оригиналните.не се вижда надписът 159 в стелките, но може и да има и да са оригинални.

    -корите на вратите мисля че са боядисвани, но може и да греша.

    -липсват част от надписите с метални букви отзад на капака на багажника/задната част на колата над бронята.

    - ако вътре по корите на вратите, предното табло и централната конзола ,това са от гладките лайсни и централна конзола(като тези https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=8yotuo ), без релефно набраздяване във вид на изпъкнали над релефа линии, това най-вероятно не е алуминии а е пластмаса боядисана като алуминии.Виждал съм такива лайсни изтъркани там където се допират с таблото и отдолу под повърхностния слой бронзова пластмаса се вижда истинския цвят на пластмасата.На TI версията дори и гладки са от алуминии.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    -задният номер е бил квадратен, някой знае ли в коя държава слагат такива квадратни номера?
    Швейцария

  8. #23
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако е швейцарка, задължително оглед отдолу, да не се окаже че е като "швейцарско сирене" само че от ръжда.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Какво разбираш под "запали трудно" ?

    - ако вътре по корите на вратите, предното табло и централната конзола ,това са от гладките лайсни и централна конзола(като тези https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=8yotuo ), без релефно набраздяване във вид на изпъкнали над релефа линии, това най-вероятно не е алуминии а е пластмаса боядисана като алуминии.Виждал съм такива лайсни изтъркани там където се допират с таблото и отдолу под повърхностния слой бронзова пластмаса се вижда истинския цвят на пластмасата.На TI версията дори и гладки са от алуминии.
    1) Запали трудно демек че въртя няколко секунди
    2) Алуминии е, точно като при Ti (който не е гладък, а набразден)

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ако е швейцарка, задължително оглед отдолу, да не се окаже че е като "швейцарско сирене" само че от ръжда.
    Определено, защото по окачването си е тръгнала ръждата, но не мога да кажа фрапиращо ли е или не е, тъй като не съм запознат доколко е в рамките на нещата. Имат си транзитни номера та може и тест драйв да се направи.
    Last edited by acho_; 04-12-2018 at 14:36.



  10. #25

    Default

    Това което е показала като "трудно запалване" може да се дължи според мен на два проблема:

    1. изгорели подгревни свещи

    2. слаб акумулатор.

    При при нов акумулатор и силен начален ток 159-ката стартира двигателя от почти докосване на старт/стоп бутона.

    При вече стар акумулатор с нисък стартов ток, започна да върти повече.Това се случва и при стар акумулатор с нисък стартов ток, но зареден на зарядно- тоест има ток да отдава, но стартовия/началния ток на акумулатора е нисък и затова върти по продължително да запали.

    Принципно за 159-ката минимума е 780 ампера начален ток- такъв акумулатор масово се препоръчва.Разбира се по-добре е повече стартов ток, макар че някъде четох че повечето стартов ток пък бил вреден за стартера...

    Но за 159-ка с 2.4 двигател максималното което намерих като акумулатор който се събира в поставката е 880 ампера начален ток за 100 амперчаса акумулатор.Има на същата марка производител 88амперчаса със 870 ампера начален/стартов ток.Първият тежи 20.6кг, вторият 19.3 кг.

    Има и голяма вероятност това мудно запалване да се дължи на подгревни свещи, тоест на неработещи подгревни свещи.
    __________________
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня .

    ================================================== ========

    Подът на 159-ката отдолу има някакво противокорозионно покритие.Казвам го защото аз бях решил да я пръскам с покритие на основата на смола или гума и дори първо със покритие като смола, а след това с гуменоподобно, за всеки случай.
    Миналият месец обаче я огледах отдолу и установих че си има някакво покритие, което според мен си е достатъчно сериозно и си е леко грапаво.Не е боя.

    А исках да я пръскам с гуменоподобно покритие, защото зимата при преминаване през прясно наръсен по пътя пясък без включна музика или с много леко включна музика се чува как част от пясъка вдиган от колелата предполагам предни се удря в колата отдолу или поне в подкалниците и се чува леко като удар на песъчинки по прозорец ...
    Last edited by alfa racer GTA; 04-12-2018 at 15:29.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #26
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Таблото, приборите, волана, джантите са типични за 159ка, 2,0 JTDm от 2010 и нагоре, седалките също. Интериорните панели са от полиран алуминии както на Ti. Не го бъркайте човека да се взира в неща които са бял кахър.
    Такива коли в Швейцария вървят по 6-7000 франка, като сложите мито, ДДС и 1500 Евро транспорт и печалба за автокъщата, цена от 10 900лв с предвиден някакъв пазърлък в нея, трябва да говори, че колата има или е имала проблем. Я километрите не са толкова, я тук таме е била поучукана. Обърни повече внимание на ламарините, за ръжда, както са посочили колигите по горе и диагностика на двигателя ако позволят. Пък ако е толкова читам екземпляр както в описанието - берекет!
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  12. #27
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    Мерси колеги за съветите,много изчерпателни бяхте,ще говоря с един познат който е от бранша да иде да я погледне на място.Много ми се иска червена ti да беше но явно са рядкост.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  13. #28
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    -това не са оригинални джанти на 159-ка с които излиза от завода.Зная ги всичките, тези не са.

    Точно това изпълнение излиза с тези джанти,черен таван, TI волан и топка на ск. лост и полиран алуминий ( може и черен ).Това не е TI ,няма прагове.
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  14. #29
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Здравейте, за да не пускам нова тема , какво мислите за тази https://www.cars.bg/offer/c2733985

  15. #30
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by stoian_off View Post
    Здравейте, за да не пускам нова тема , какво мислите за тази https://www.cars.bg/offer/c2733985
    По снимки трудно да се даде мнение. Личния ми опит показва, че с нови гуми автокъщите крият проблем по геометрията на колата. Не съм срещал автокъща която да ти остави такъв бонус без причина. 2006 година на 180 000км едва ли по скоро + 100 000. Иначе салона, като изключим дръжките на вратите вътре изглежда много добре за годините си. Екстрите са доста. Навигацията, ако не си фен на оригиналния вид на интериора, вече не е чак такава екстра. Лично аз бих заложил на кола с по "свежа" година. Отделно, че за две седмици в mobile.de излязоха 50% повече обяви от колкото последните 4 месеца, предполагам през януари ще има още повече, защото годините се натрупват, отделно глупостите с дизела в Европа. И си мисля, че ще има още повече предложения до месец два и в БГ. Съвета ми е ако не ти е спешно да изчакаш малко.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •