Results 1 to 14 of 14

Thread: Изгубих си вторият ключ за Алфата

  1. #1
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default Изгубих си вторият ключ за Алфата

    Днес си изгубих вторият ключ за Алфата от подписа ми.
    Ключа е с двата бутона и всичко работеше перфектно. Та сега каква е процедурата за да си направя втори ключ който да пали колата и да отключва и заключва. Мога да намеря същият ключ от друга алфа но вече как стой с имобилайзера и обучението на бутоните.
    В Пловдив кой може да го направи и идея какво струва само ключ с чипа и отделно обучението на алармата.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  2. #2

    Default

    Ако нямаш никакъв ключ или код карта никой не може да ти програми ключ за твоята кола -> купуваш друг компютър с ключове/боди и намираш някой да ти го смени.

  3. #3
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Имам друг ключ за колата който си работи добре, изгубеният ключ беше на жена ми.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  4. #4

    Default

    Щом имаш ключ, вместо да се набутваш за ампули за имобилайзера иди при колегата Георги Линчев до каспелата, той ще ти скрие чипа за имобилайзера в колата а ти ще си извадиш един обикновен ключ за десет лева като на лада.

  5. #5

    Default

    Ми да, що не, даже с отвертка ще можеш да си я палиш.



  6. #6

    Default

    Ми да, що не? Отиваш в Ауто Италия с картончето с кода на колата, големия талон и фактурата за покупка, цакаш 440 лв., чакаш три седмици и се сдобиваш с чисто нов оригинален ключ.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    За какво са ви тея имобилайзери? Аз още не съм чул на някого да са му откраднали 156-цата.

  8. #8
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Колеги,
    Само с един ключ съм и аз... мисля че прочетох всичко във форума и по този въпрос няма еднозначен отговор.
    Ето вероятните решения който открих:
    1. Правиш си ключ само с чип (без бутони) + евентуално аларма с дистанционно допълнително.
    2. Правиш си втори ключ с бутони ако имаш код карта при повечето добри ключари. (но не е много сигурно за кой коли може)
    3. Ако нямаш код карта... евентуално има някакви факири, които могат да направят всичко да ти работи и да извадят дубликат.

    Повечето колеги нямат код карта и са само с един ключ (като мен), никой не е написал че се е справил и изваждането на дубликат. Моля ако има някой справил се да пише.
    Понеже ми е малко акъла намерих последния собственик на колата в италия, но не получих никакво съдействие...
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  9. #9

    Default

    Аз имам неоригинален ключ, който работи. Пали, отключва и т.н... Значи има начин. Но не знам къде е правен.

  10. #10
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз имам неоригинален ключ, който работи. Пали, отключва и т.н... Значи има начин. Но не знам къде е правен.
    Червен ли е ключа или черен, сгъваем с два бутона?
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  11. #11

  12. #12
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    74

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Колеги,
    Само с един ключ съм и аз... мисля че прочетох всичко във форума и по този въпрос няма еднозначен отговор.
    Ето вероятните решения който открих:
    1. Правиш си ключ само с чип (без бутони) + евентуално аларма с дистанционно допълнително.
    2. Правиш си втори ключ с бутони ако имаш код карта при повечето добри ключари. (но не е много сигурно за кой коли може)
    3. Ако нямаш код карта... евентуално има някакви факири, които могат да направят всичко да ти работи и да извадят дубликат.

    Повечето колеги нямат код карта и са само с един ключ (като мен), никой не е написал че се е справил и изваждането на дубликат. Моля ако има някой справил се да пише.
    Понеже ми е малко акъла намерих последния собственик на колата в италия, но не получих никакво съдействие...
    Синът като си купи колата беше само с един ключ и за резерва си направи по т.1 за 100 лв.

  13. #13
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Това до колкото го виждам е дубликат на червен ключ, за кола преди вътрешния фейслифт.

    Не мога да твърдя, че е 100% сигурно, но с вътрешен фейслифт такива като твоя ключ могат да се направят при монтирана нова аларма, която командва централното и оригиналния ключ не съм сигурен какво го правиш.
    (Това е като решение №2, но ключ и дистанционно в 1)
    Това вероятно е най-удачно, но пак не съм сигурен за кой коли е възможно (преди след фейслифта)...

    Много ремонти направих и за сега ключа е на заден план... спирам да пиша за да не пълня с неясна информация, обещавам като се занимая с ключа да напиша каквото съм научил.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Това до колкото го виждам е дубликат на червен ключ, за кола преди вътрешния фейслифт.

    Не мога да твърдя, че е 100% сигурно, но с вътрешен фейслифт такива като твоя ключ могат да се направят при монтирана нова аларма, която командва централното.
    Така е.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •