Results 1 to 10 of 10

Thread: 147-ЖТД проблем с парно и климатик!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Гоце Делчев
    Age
    29
    Posts
    19

    Cool 147-ЖТД проблем с парно и климатик!

    Здравейте, колеги.
    Вече съм горд собственик на въпросния автомобил и не мога да спра да му се радвам.
    Автомобилът има 2 по-сериозни проблема:
    Единият е прословутият климатроник
    Не работи нито климатика, нито парното на автомобила, като дам на контакт се чуват някои неща, като местя врътките (предполагам са клапите), също така се чува някакъв звук от натискане на бутон от моята страна долу вдясно (предполагам някой прекъсвач или предпазител).
    Имате ли идея от къде да започна да проверявам по колата!
    Другият проблем е, че автомобилът при определено натискане на газта, започва да пуши синкаво и мирише гадно, това става когато си поиска, не е постоянно и е много рядко, но е дразнещо. Ако може и за това да ударите едно рамо ще съм ви много благодарен !
    Благодаря ви предварително !

  2. #2

    Default

    Едното до колкото разбирам от написаното е вентилатора, който не работи. Второто може би нещо по турбината.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Не зная доколко са еднакви 147 и 156 ,моята драма се реши със смяна на платката зад жабката която управлява оборотите на вентилатора.
    Е я темата http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=98092
    За пушеците,ако не губи масло и антифриз не се кахъри,аз като покарам час-два на всичката газ после не мога да измия задницата ,вади какъв ли не цвят дим,но колата си върви.При точно определено натискане на газта и обороти чувам ясно чукане от дюза,досега веднъж ми е светвала индикацията,но бях с няква шлякана нафта,заредих от скъпата и повече не е светвала.
    Доста трябва да се напънеш да го счупиш тоя мотор.
    Last edited by 546; 30-10-2018 at 21:57.

  4. #4
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Това с пушека може да е от кофти нафта. На моята 156 като и бях сложил наскоро 20 литра от ОМВ и колата не стига, че не върви ами и пуши все едно е чипосана. След около 500км каране вече гд се оправи (зареждал съм не съм само с 20те литра )
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  5. #5
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    Това с пушека може да е от кофти нафта. На моята 156 като и бях сложил наскоро 20 литра от ОМВ и колата не стига, че не върви ами и пуши все едно е чипосана. След около 500км каране вече гд се оправи (зареждал съм не съм само с 20те литра )
    И аз лятото патеих със нафта на ОМВ.Забиваше яко грешки за ниско налягане на горивото.Бяха ми сипали мешана нафта със бензин.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Гоце Делчев
    Age
    29
    Posts
    19

    Default

    Значи да разбирам, че и вентилатора е свързан с климатика, защото не го чувам и него да се вллючва?

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колата е с принудителна вентилация на купето и поради това, ако не работи въпросният вентилатор, практически нищо от аклиматизацията не работи.

    Колегата 546 те е насочил там, където най-вероятно е решението на проблема ти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Младши алфист alfatros's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    ...
    Last edited by alfatros; 08-11-2018 at 11:18.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 hp

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Гоце Делчев
    Age
    29
    Posts
    19

    Default

    Колеги, проблема се оказа в вентилатора на парното (смених регулатора, но пак не тртгна), взех втора ръка вентилатор и сега става сауна в купето !
    Относно проблема с пушенето, притеснявам се да не е нещо по турбината, защото, като дам газ доста дим излиза от ауспуха, при нормално каране, също се забелязва лек пушек !
    Има ли някои проверки, които мога да направя сам или да я карам направо при майстор.
    Относно разхода, не знам колко ми е нормален, на борд компютъра ми показва 5.6 среден разход (зареждам 10 литра нафта и минавам около 200 километра) , 120 извънградско и другото ми е градско, не знам дали е нормално

    П.С. ако някой знае добър майстор с диагностика в Благоевград, може да сподели!

  10. #10

    Default

    По-скоро може да има някой пукнат/скъсан маркуч, при тея обороти на турбото при най-малкия дефект ще се е окотило и ще разбереш. Може и дебитомера да ти е фирясал.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •