Results 1 to 13 of 13

Thread: ОПИТ ЗА КРАЖБА НА 155-ЦА!!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default ОПИТ ЗА КРАЖБА НА 155-ЦА!!

    Събуждам се тая сутрин, пускам монитора за видеонаблюдението и... Декоративната оградка/врата на двора ми си седи на земята откачена от пантите...
    Скачам от леглото и се хвърлям към прозореца за да видя с очите си какво става... Движеики се натам си помислих че пак някои е изпуснал завоя и се е паркирал във вратата/ограда и я е изпотрошил(ставали са такива инциденти няколко пъти в годините)...
    Погледнах през прозореца ама видимоста малко калпава, реших направо да излизам навън... Озовах се там и гледам, оградата просто е демонтирана!!!
    Аиде наопаки пред двр-а и оп... В 3.55 някакъв индивид демонтира декоративната ми врата/ограда а след това се запътва към 155-цата... Мъчи да я отваря около ЧАС (един час да) в един момент отива на някъде, после се връща и продължава... В един момент просто се отказва и си заминава....
    Късмет че не е нанесъл щети (явно не е имал това за цел), и пак късмет че точно тая нощ и комшиите ги е нямало също като и наемателя от долния ми етаж...
    Късмет, че и аз несъм бил буден, защото пушката седи точно до прозореца (с някаква сол са патроните)

    Мислеики си за случката както споделих и на полицаите, според мен е бил целенасочен тоя опит за да се открадне точно тая 155-ца а не някои случаина друга кола от паркинга!
    Едно фото ще сложа тук, въпреки че качеството му е калпаво ( а и нямам време да издирвам по-добри кадри в момента)

    Събрах набързо записите в един клип... https://www.youtube.com/watch?v=Cq3x...ature=youtu.be

    Записите са с един час напред, не е сверен часовника на двр-а
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails kr.jpg  
    Last edited by mimouzunov; 31-10-2018 at 14:24.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Наскоро в една от фейсбук групите за алфа маняци имаше снимки на 155-ца със счупен малкия прозорец на задната врата с опит за кражба на нещо, но пича каза, че не са взели нищо в крайна сметка...
    Определено целта не е била просто да я разбият и да вземат нещо.

    Мисля, че достатъчно добре се вижда лицето на крадеца. Успех, дано го хванат.. Такива, които живеят само, за да тровят живота на нормалните хора, тези с цел в живота и в случая с любов да градят нещо с години, не заслужават да си живуркат свободно...Не че това е нещо, което трябва да се казва, но в нашата държава законите не са на почит, а и справедливостта отстъпва на други "ценности".

    Утре този същия ще открадне някоя друга кола.. А как ми се иска България да е приятно място за живеене...
    166 2.4 JTD

  3. #3
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Интересно, че този глупак не успява да влезе в купето един час, по твоите думи.
    Как тогава би успял да запали колата, като не може да се пребори с една елементарна ключалка на вратата?
    Или да счупи едно стъкло?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Интересно, че този глупак не успява да влезе в купето един час, по твоите думи.
    Как тогава би успял да запали колата, като не може да се пребори с една елементарна ключалка на вратата?
    Или да счупи едно стъкло?
    Около 50мин се върти и опитва да я отвори, ту от едната ту от другата врата....
    Явно целта му е била да няма поражения по возилото!

    Тя не е от най-тихите като запали, но имам някакви подозрения че просто е трябвало да я отвори за да я издърпат от двора без да я пали...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Със светло яке, светли обувки и без маска..........Това е алфист - кокошкар.

    Може да е някоя откачалка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Сложи вълчи или мечи капани, та ако щеш и примки ако никой не минава покрай колата и ги покрий с есенни листа.

    Така като изреве на умряло посред нощ направо можеш да грабваш и пушката и да го насолиш докато вие ...

    Това разбира се ако не щъкат други хора наоколо.

    Ако щъкат бих си взел някаква тиха аларма с СМС или нещо подобно която да ми изпраща СМС ако някой се опитва да влезне в нея и я бърника.

    Иначе това няма да е държава докато не стане като в САЩ- бърника =стреляш - остава сакат за цял живот или умира=не носиш отговорност.Да не е бърникал в частната собственост...
    Last edited by alfa racer GTA; 31-10-2018 at 19:00.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default

    Този щом 155-ца неможе да отвори значи не е авто крадец.


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •