Results 1 to 13 of 13

Thread: ОПИТ ЗА КРАЖБА НА 155-ЦА!!

  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default ОПИТ ЗА КРАЖБА НА 155-ЦА!!

    Събуждам се тая сутрин, пускам монитора за видеонаблюдението и... Декоративната оградка/врата на двора ми си седи на земята откачена от пантите...
    Скачам от леглото и се хвърлям към прозореца за да видя с очите си какво става... Движеики се натам си помислих че пак някои е изпуснал завоя и се е паркирал във вратата/ограда и я е изпотрошил(ставали са такива инциденти няколко пъти в годините)...
    Погледнах през прозореца ама видимоста малко калпава, реших направо да излизам навън... Озовах се там и гледам, оградата просто е демонтирана!!!
    Аиде наопаки пред двр-а и оп... В 3.55 някакъв индивид демонтира декоративната ми врата/ограда а след това се запътва към 155-цата... Мъчи да я отваря около ЧАС (един час да) в един момент отива на някъде, после се връща и продължава... В един момент просто се отказва и си заминава....
    Късмет че не е нанесъл щети (явно не е имал това за цел), и пак късмет че точно тая нощ и комшиите ги е нямало също като и наемателя от долния ми етаж...
    Късмет, че и аз несъм бил буден, защото пушката седи точно до прозореца (с някаква сол са патроните)

    Мислеики си за случката както споделих и на полицаите, според мен е бил целенасочен тоя опит за да се открадне точно тая 155-ца а не някои случаина друга кола от паркинга!
    Едно фото ще сложа тук, въпреки че качеството му е калпаво ( а и нямам време да издирвам по-добри кадри в момента)

    Събрах набързо записите в един клип... https://www.youtube.com/watch?v=Cq3x...ature=youtu.be

    Записите са с един час напред, не е сверен часовника на двр-а
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails kr.jpg  
    Last edited by mimouzunov; 31-10-2018 at 15:24.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Наскоро в една от фейсбук групите за алфа маняци имаше снимки на 155-ца със счупен малкия прозорец на задната врата с опит за кражба на нещо, но пича каза, че не са взели нищо в крайна сметка...
    Определено целта не е била просто да я разбият и да вземат нещо.

    Мисля, че достатъчно добре се вижда лицето на крадеца. Успех, дано го хванат.. Такива, които живеят само, за да тровят живота на нормалните хора, тези с цел в живота и в случая с любов да градят нещо с години, не заслужават да си живуркат свободно...Не че това е нещо, което трябва да се казва, но в нашата държава законите не са на почит, а и справедливостта отстъпва на други "ценности".

    Утре този същия ще открадне някоя друга кола.. А как ми се иска България да е приятно място за живеене...
    166 2.4 JTD

  3. #3
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Интересно, че този глупак не успява да влезе в купето един час, по твоите думи.
    Как тогава би успял да запали колата, като не може да се пребори с една елементарна ключалка на вратата?
    Или да счупи едно стъкло?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Интересно, че този глупак не успява да влезе в купето един час, по твоите думи.
    Как тогава би успял да запали колата, като не може да се пребори с една елементарна ключалка на вратата?
    Или да счупи едно стъкло?
    Около 50мин се върти и опитва да я отвори, ту от едната ту от другата врата....
    Явно целта му е била да няма поражения по возилото!

    Тя не е от най-тихите като запали, но имам някакви подозрения че просто е трябвало да я отвори за да я издърпат от двора без да я пали...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Със светло яке, светли обувки и без маска..........Това е алфист - кокошкар.

    Може да е някоя откачалка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Сложи вълчи или мечи капани, та ако щеш и примки ако никой не минава покрай колата и ги покрий с есенни листа.

    Така като изреве на умряло посред нощ направо можеш да грабваш и пушката и да го насолиш докато вие ...

    Това разбира се ако не щъкат други хора наоколо.

    Ако щъкат бих си взел някаква тиха аларма с СМС или нещо подобно която да ми изпраща СМС ако някой се опитва да влезне в нея и я бърника.

    Иначе това няма да е държава докато не стане като в САЩ- бърника =стреляш - остава сакат за цял живот или умира=не носиш отговорност.Да не е бърникал в частната собственост...
    Last edited by alfa racer GTA; 31-10-2018 at 20:00.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Няма ползи от тихи аларми, ако си някъде надалеч. Най-добре е нещо, което да всява дискомфорт у бандюгата и така да го пропъди, щото и не си е работа да влизаш в схватка с него поради това, че можеш ти да опереш пешкира.

    Наскоро си инсталирах ето това:

    http://steinberger.bg/product/3646/i...7-abt-100.html

    Работи отлично и не притежава недостатъците на PIR сензорите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Погледни го от добрата страна. 155-цата ти е толкова желана, че хората са готови на кражба, за да се сдобият с нея
    Иначе това, че цял час се е въртял около нея, ме подсеща за един съквартирант, който така се беше "размазал", че е чукал на друга врата, в друг вход, в друг блок и е искал да го пуснат вкъщи. Та може и твоят човек да е объркал колата
    146 1.6TS CF1 '98


  9. #9
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Моята 156-ца наскоро я разбиха и ми откраднаха радиото в студентски град. Вие с какво се защитавате от тея работи. Аларми или други неща?
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  10. #10
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Подобрих осветлението около возилото и малко преправих вратата (за да не може еи така да се премахне)

    Сега чакам....



    Мисля както имотиконките показват и аз така да правя...

    ---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма ползи от тихи аларми, ако си някъде надалеч. Най-добре е нещо, което да всява дискомфорт у бандюгата и така да го пропъди, щото и не си е работа да влизаш в схватка с него поради това, че можеш ти да опереш пешкира.

    Наскоро си инсталирах ето това:

    http://steinberger.bg/product/3646/i...7-abt-100.html

    Работи отлично и не притежава недостатъците на PIR сензорите.
    Това би могло да се ползва, но трябва да добавя схемка за да работи само през ноща... През деня близо до колата по алеята минават хора и това ще е проблем...
    Принципно всякакви схеми за какво ли не ми минаха днес през главата, но има с всички тях проблем, ако аз несъм наблизо дори и да пищи и огън да хвърля.... Няма да има ефект! Трябва да нещо такова което да повлияе директно на тоз които посяга където не му е работа...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11

    Default

    А бре ако трябва и в колата в краката на водача ще монтирам вълчи капан, като щракне да му резне крадливия крак или поне да го гризне яко я за крак я за крадлива ръка.

    И ще закатанча вълчия капан с верига някъде на здраво място=я за релси на седалка я другаде.

    Па тогава мога да сложа вътре в колата една кльон система като от линка на ЕКо.
    Като се задейства и видя че има хванат в капана човек, ще ида с предварително приготвен чук да натроша каквото е останало здраво от него, ма като приближавам ще се правя на загрижен който иска да му помогне...
    Last edited by alfa racer GTA; 01-11-2018 at 01:02.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Алфа рацер, много филми гуедаш.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    гр.Пловдив
    Posts
    188

    Default

    Този щом 155-ца неможе да отвори значи не е авто крадец.


    Alfa Romeo 155, 1.8, TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •