Results 1 to 5 of 5

Thread: Alfa Romeo 159 клапи на климатроник

  1. #1

    Default Alfa Romeo 159 клапи на климатроник

    Здравейте, колеги. При пускане на климатроника, без значение на къде да духа, винаги се пуска да духа и в краката. Дори и като е пуснат примерно да духа на стъклото и при натискане за смяна към духалките, пак за 1-2 секунди започва в краката. Така ли се получава и при вас ?

  2. #2

    Default

    Да, минава през някакви калибрации. Не бързай със смените, направи го както искаш и го остави, ще се оправи.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    Да и при мен, когато се включи тръгва на всякъде и след малко се оправя и духа където съм му задал. Бтв да се отклоня малко, ако може моят климатик се включва сам, когато си поиска. Изключвам го и след някакво време може пак да се включи или пък при следващо запалване... нормално ли е или аз нз как да си работя с климатика?

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Да и при мен, когато се включи тръгва на всякъде и след малко се оправя и духа където съм му задал. Бтв да се отклоня малко, ако може моят климатик се включва сам, когато си поиска. Изключвам го и след някакво време може пак да се включи или пък при следващо запалване... нормално ли е или аз нз как да си работя с климатика?
    Скоро Явор обясняваше на някой как се оправят своеволията на климатроника. Май се гасеше всичко да е на 0 и се загася колата, после се пали, настройваш ръчно какво искаш и пак я загасяш...обаче не съм сигурен да не излезе, че говоря глупости, нещо такова беше... Нека каже той.
    Моя се включва автоматично ако е много жега вътре или пък вали дъжд и засича влага...или пък ако го оставя на автоматичен режим.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    При мен го изгасям на 0. Не тръгва сам, докато не го пусна аз. Тръгва винаги на позицията на която съм го оставил, т.е. посока на духашки, температура и т.н. Единствено се включва климатика когато започне да се изпотява стъклото и си усилва духането, като повечето пъти според мен не е необходимо това и го изключвам от бутона на климатика, като веднага се връщат първоначалните настройки на посоки и сила на въртене. Общо взето съм доста по-доволен от версията на 156. Не полвам автоматичния режим, обичам аз да си включвам/изключвам, както и посоки и сила на духане.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •