Results 1 to 12 of 12

Thread: Горна помпа* на съединител проблем

  1. #1

    Default Горна помпа* на съединител проблем

    Здравейте, колеги,
    156 1.8ts 140кс, 2001.
    Преди няколко месеца смених горна (при педала) помпа на съединител и когато днес карах в трафик усетих, че когато натисна педала няколко пъти - започва сякаш да задира (все едно губи всякакво смазване цилиндъра на помпата).

    Случва се само ако натисна педала няколко пъти през интервал по-малък от 2 секунди и се усеща в края на хода му.

    Ако не карам в трафик и оставям повече време между сменяне на скорости, този проблем го няма.
    обезвъздушаване? нова спирачна течност? Може би изобщо не е от горната помпа?

    Благодаря

  2. #2
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Обикновено като издаде багажа горната помпа, след време и долната започва. Аз като теб смених едната и след 7,8 месеца смених и долната.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Обикновено като издаде багажа горната помпа, след време и долната започва. Аз като теб смених едната и след 7,8 месеца смених и долната.
    Трудно ми е да повярвам че е от долната защото се усеща сякаш директно от педала, все едно работи на сухо, иначе не го изключвам като възможност, Благодаря

  4. #4
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Погледни при педала какво е положението, да не би гумената втулка да е износена, или е паднал шплента.
    Ако всичко е наред, пробвай обезвъздушаване.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Чак пък да работи на сухо. Горната ти помпа, ако има въздух, няма да ти дере. А просто педала ще е по-мек. И постепенно ще бута все по малко долната помпа. Усещането ще е, че натискаш, педала е мек, потъва до долу, но въпреки това съединителя не отделя достатъчно. И по ниските предавки влизат трудно.
    Това ти го казвам, щото го ядох тоя, като я сменях същата помпа. И се видях в чудо. Не можех да обезвъздуша от грешен монтаж.
    Има един маркуч-тръба, който влиза в долната помпа. И го бях поставил грешно. Да минава над долната помпа. Изглежда си на мястото, ама не е. Трябва да мине под нея. Малко с напън я прескача. И тогава си е на мястото. Разликата в двата случая, е че когато заобикаля над нея, единия ъгъл на трабичката се явява най-висока точка на системата. Там остава въздух и няма как да се обезвъздуши.

    Но като те слушам по обясненията твоя проблем е друг. Съединителя ти отделя. Предавките влизат.
    И усещането е на стъргане. Не да е мек.
    Разгледай дали е поставена правилно помпата. Правилно ли е застанала на педала отзад. Имаше някакво като ябълка, където си имаше място.
    Не пречи и тръбата да погледнеш. Можеш да пробваш да обезвъздушиш. Обезвъздушава се от долната помпа. Има пробка на нея.
    Last edited by 52outs; 23-11-2018 at 00:17.

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако преди смяната не го е имало, значи е от монтажа. Наври се отдолу и виж! Оначе ако усещаш педала по-твърд- разложило се е маркучето между помпата, това дето натискаш с педала и работният цилиндър, дето неправилно му казват "долна помпа".
    Някаква простотия ще е!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7

    Default

    Здравейте, ако мога да използвам темата за подобен проблем и при мен?
    Колата ми е 147ца фейс 1.9 jtdm 150hp , сменил съм съединител и малко преди него долна помпа(не е лагер помпа) . Та само горната не е сменяна и почти постоянно ми прави въртели. Педала ми е като разцентрован, твърд и при потегляне на 1ва или задна тресе. 2ра 3та и т.н. си сменя перфектно(гладко) но как да го обясня, при по продължително като че ли отпускане на педала, както и си е при потегляне.. Не е Ок. Търся мнение възможно ли е да е от горната помпа и ако да ще я сменя, но ако е друго , какво може да е то? Благодаря ви!

  8. #8

    Default

    Маховик

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Маховик
    Забравих да спомена, че не го прави в 100%от времето. Различно и при студено и топло време, даже и при това как карам. Ако карам по-агресивничко педала ми омеква и включва перфектно. А ако карам на 1ва тръгни спри в трафик се втвърдява и е ужасно. Не мисля, че е маховик.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Bobie_turbo View Post
    Забравих да спомена, че не го прави в 100%от времето. Различно и при студено и топло време, даже и при това как карам. Ако карам по-агресивничко педала ми омеква и включва перфектно. А ако карам на 1ва тръгни спри в трафик се втвърдява и е ужасно. Не мисля, че е маховик.
    Да. Възможно е да е горна помпа. Съвета ми е да я смениш, преди да почнеш да куцаш и да ставаш сутрин с болки в левия крак. Не, не се базикам.
    Ако не се оправи, тогава минавай към сваляне на кутия. Ама по принцип тея втрисания може да са от доста неща.

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Точно от маркуча е. И не е "долна помпа", защото тоя елемент не помпа нищо, а работен цилиндър.
    Маркуча се разлага с течение на времето и се отлюспват парченца от него. Тия, които се откъсват се отлагат по системата или просто помътнява течността от тях. Лоши са тия, които само са се отлепили и действат като клапани.
    Педалът не е ли мек и да пружинира, каквото и да сменяваш си е все тая.
    Другият проблем е, че тоя маркуч не се разлага изведнъж, а в течение на времето и няма рязка граница.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12

    Default

    Сменял съм и цялата спирачна течност. Общо взето от цялата система само серво, абс и Горна помпа не са пипани. Но сервото и абс а ми работят. Добре ще я сменя.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •