Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем след смяна на носачи.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default Проблем след смяна на носачи.

    Та, днес смениха четирите носача и като се прибирах с колата забелязах, че нещо не е наред. Колата тегли надясно и волата прави повече оборот наляво от колкото надясно (около 45-60 градуса).

  2. #2
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Отиди на стенд колега ,след смяната на носачите предните гуми се свиват леко ,ако караш така ще започне да ти износва гумите отвън и колата става нестабилна
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  3. #3
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    След смяна на носачи - реглаж на предния мост обезателно.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #4

    Default

    На сегашните италиянски курници не може да промениш страничния наклон нито от носачи, нито от амортисьори, единствено може да се прави сходимост.
    За да ти дърпа или имаш мека гума, или си сменял кормилни накрайници и си направил стенда с прецакани носачи и стендаджията е правил сходимост по амортизираните носачи и като си ги сменил със здрави - опа греда.
    Другия вариант е да си се натресал в някоя дупка и да си изкривил рейката, ама тя щеше да е текнала вече.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default

    Преди това не съм ходил на стенд. Това с гумата и аз си го помислих за това отидох да им проверя налягането и беше еднакво 2,5. Странното за мене след смяната на носачите колата е много по стабилна и вече не е като лодка. Реших и аз да погледна за развъртян болт на рейкат или теч, но нищо не се вижда. Единственото различно при завиване е повечето оборот наляво и, че при завъртане на волана към пълен оборот започва да се усеща лек което преди го нямаше. Старите носачи наистина бяха много разбити. Щв ида на стенд идните дни да видя какво ще направят. Само се чудя дали повечето оборот е проблем за в бъдеще или може да се коригира?

  6. #6

    Default

    Като идеш на стенд им кажи всичко това. Те ще оправят нещата.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Единия накрайник изкаран навънка, другия набутан навътре докрай - оп е така се прави стенд.

  8. #8
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    И ако вземат да се мръщят, че трябва да свалят волана, тегли им една
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default

    Да не правя друга тема продължава по тази. По големия оборот при завъртане на волана да ляво все още е на лице и ме дразни прекълено много. На стенд й направиха сходимост и ми казаха за волана да не се притеснявам, но градско полудявам. Накрайника на лявото колело е по навътре от този на дясното. Въпроса ми е накрайници ли да сменям или сервиза?
    147 jtdm 120😍

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Някога, някъде, някой "майстор" със занижена социална отговорност е вадил волана, защото не му се е занимавало да го направи както трябва. Завърти плътно налява и отбележи с нещо точното положение на волана. Например най-отгоре. После пълен десен и преброй оборотите. Най-вероятно няма да е цяло число, но това е нормално. Раздели оборотите на две! После точно половината обороти завърти от крайно положение и ще видиш, къде трябва да седи волана на средно положение. Там трябва да е прав, което при тебе явно не е така. На тая позиция трябва да се извади и да се центрова на ново. После следва реглажа на предницата.
    Тоя проблем не е рядко срещан и освен, че е гаден е и много опасен.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11

    Default

    Само, че ако не изравни резбите на накрайниците преди това може да стане още по зле после.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default

    Значи сменям сервиза, накрайниците, центрова се волана и се прави реглаж. Но така и не разбрах от къде идва този четвърт оборот повече? Предполагам на колата има така наречения "steering rack limiter" та далие проблема от него?
    147 jtdm 120😍

  13. #13

    Default

    Накрайниците, ако са здрави няма нужда да ги сменяш. Общо взето трябва да изравниш резбите, накрайниците да са навити по равно, регулировка на предница и задница, да се свали волана и постави на място.
    Last edited by lordliness; 24-03-2019 at 17:40.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Ловеч
    Posts
    39

    Default

    Здрави са ще гледам да ги изравня, но мене лично ме съмнява да не е нещо с ограничителя на рейката да липсва.
    147 jtdm 120😍

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Според мен смени и накрайниците ! Понеже Бай Ганя е бил с чука там да извади шарнира. На моята съм сменял сам накрайниците като съм броил колко навивки прави накрайника като го развивам,после с шублер меря колко е от края до гайката която законтря накрайника.Реглаж не е правен после .Също така са сменени и долни и горни носачи. Няма дърпане на никъде.Реглаж не съм правил понеже съм сигурен ,че ще осерат всичко и ще си бия главата после
    Като сменях генератора сваляха полуоската и на вътрешния маншон скъсаха оригиналната скоба и после за един ден късам 4 скоби и изхвърля греста от маншона,и пак при тях пак скоба пак късане след 2-3 километра.....та те такива майстори бол
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •