Results 1 to 10 of 10

Thread: Имам проблем с тихите обороти на Алфа 156 Кросвагон

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Лом
    Posts
    8

    Default Имам проблем с тихите обороти на Алфа 156 Кросвагон

    Някой има ли идея от какво може да е качвам ви фаил с данни от мултиекускан.
    Когато запали притриса в началото и после се оправя, днес е по студено и ми го направи и след като беше карана около 2/3 километра .?
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Припушва ли в такт с колебанието на оборотите? И какъв цвят е пушека? Индикации по таблото светят ли?
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Лом
    Posts
    8

    Default

    Няма припушвания няма никакви записани грешки , почистрих клапана за високо налягане , дебитомера маф сензора но нямаше никаква промяна относно тихите обороти най вече след запалване на колата.
    Тези дни ще тествам подгревните свещи , иначе като омове са с еднакво съпротивление.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    32

    Default

    Здравей колега и аз имам проблем сутрин като пали притриса и пали по трудно,след това го няма проблема , ако случайно разбереш кактп е сподели ...

  5. #5

    Default

    Ма това не им ли е хроничен проблем? 147-цата ми го правеше това на студено, 156-ката - също. В топлото - не. Притриса , гасиш, чакаш няколко секунди, палиш пак и готово. Само веднъж не успях да запаля по нормален начин, но запалих с газ (задаване?!). И това е. Бях решил , че просто си е характер на спарка.

    Сериозно - не е нормално, но пък не ми е правило след движение подобни номера. Не ми е записвало грешки, не свети нищо и всичко е точно. Мистерия някаква.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #6
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Ма това не им ли е хроничен проблем? 147-цата ми го правеше това на студено, 156-ката - също. В топлото - не. Притриса , гасиш, чакаш няколко секунди, палиш пак и готово. Само веднъж не успях да запаля по нормален начин, но запалих с газ (задаване?!). И това е. Бях решил , че просто си е характер на спарка.

    Сериозно - не е нормално, но пък не ми е правило след движение подобни номера. Не ми е записвало грешки, не свети нищо и всичко е точно. Мистерия някаква.
    Тук става въпрос за кросвагон, а там спарка не присъства като опция. Относно твоя проблем, не е нормално и една наистина добра диагностика ще даде отговор къде е проблема.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #7

    Default

    Към момента го прави рядко, а и се оправя с гасене и палене. Комшията на 156 1.8 е по същия начин. По едно време реших , че им е черта на спарковете след стотиците хиляди пробег, почти не съм виждал без тракащ вариатор, ако ще да трака 10 секунди при палене, ама ще трака. Не, че няма де, ама рядко. Та така. Семейна черта Притрисането като ми го направи гася и паля след секунди, като в първите 10-20 секунди не подавам никаква газ и чакам да стабилизира оборотите, защото играят в диапазона 800-1200. След максимум минута спират да играя и забива мисля, че на 900 и това е. Пак казвам - в редките случаи, когато ми го направи това. На диагностика не излезе нищо, нищо не свети по таблото, всичко изглежда Ок.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  8. #8
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Аз ще използвам тази тема за един въпрос относно 1.9-ката 8 клапи. Вашите колко обороти държат на загрял двигател на празен ход? Понеже моята държи около 900 като гледам по стрелката и ми се струват високи.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  9. #9
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    850 по ЕКУ, иначе на оборотомера като ги хледам трябва да са 500
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Лом
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by roma123 View Post
    Някой има ли идея от какво може да е качвам ви фаил с данни от мултиекускан.
    Когато запали притриса в началото и после се оправя, днес е по студено и ми го направи и след като беше карана около 2/3 километра .?
    Проблема при мен се оказа не работещо коректно динамо заради диодния блок, след ремонт на динамото нямам проблем с нестабилната работа и тресене при ниски обороти.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •