Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Салон GT

  1. #1

    Question Салон GT

    Здравейте колеги, нов съм в форума и се нуждая малко от вашата помощ.
    Купих си кожен салон от gt, уж с подгряване но по последните прочетени теми в форума само се обърках 😃
    На предните две седалки има по две букси под седалката,
    Едната е Бяла букса с черно тънко кабелче а другата е жълта с дебел сноп кабели.
    За какво са според вас буксите?
    Благодаря предварително

  2. #2

    Default

    Гледай едното да не са възглавници, че като ги включил със закачен акумулатор ще ти отвеят перчема и ще хвърлиш салона.

  3. #3

    Default

    Ами възможно е, но не знам как да разбера дали има възглавници и коя е буксата за тях

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Гледай едното да не са възглавници, че като ги включил със закачен акумулатор ще ти отвеят перчема и ще хвърлиш салона.
    Аз съм свалял и качвал два волана без да махам акумулатора и никакъв бег не гръмна.

  5. #5

    Default

    Ти ако искаш бъркай и в контакта с пирон, това не означава че трябва да го препоръчваш на останалите.

  6. #6

    Default

    Не го препоръчвам. Всеки си има глава на раменете, да си преценява сам.
    Аз казвам само, че не е толкова опасно колкото го описвате. Тва е на принципа "една лъжа повторена сто пъти става истина"...

  7. #7

    Default

    Има си процедури, които трябва да се спазват, а именно - каквото и да ремонтираш, откачи минуса на акумулатора.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз съм свалял и качвал два волана без да махам акумулатора и никакъв бег не гръмна.
    Човека салон сменява, а не волан......а и лорда е прав....гледал съм на живо един клкючар се зарови да сменя волана и оправя контактният ключ и аербега му наби шамарите....та кое е лъжа, кое е истина....има много ако....
    Last edited by Бобби; 06-11-2018 at 01:10.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз съм свалял и качвал два волана без да махам акумулатора и никакъв бег не гръмна.
    Потвърждавам, и аз сменях волан и го направих на закачен акумулатор и нито един от двата бега не е гърмял. Не знам как би могъл да накараш airbag да се отвори при нормални условия... всички тия писаници явно са митове и легенди.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10

    Default

    Пушката веднъж гърми и празна.
    Това, че някой от мързел или от незнание не е взел предпазни мерки и е имал късмет, не е повод за хвалби или подражание.
    Като се елиминира акумулатора си работиш спокойно без риск да повредиш нещо и да ти излезе през носа, откача се за около минута.
    Всеки си знае възможностите и си преценява как да постъпи. В добрите сервизи това е задължително. Не случайно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Aз гръмнал бег на изгасена кола не съм виждал. Трябва да е поне на контакт.

    Единствения вариант е както каза Боби - ако едновременно ровиш по волана и ключа, тогава най-вероятно е дал на контакт майстора и е изял малко бой от въздуха

  12. #12
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Пушката веднъж гърми и празна.
    Това, че някой от мързел или от незнание не е взел предпазни мерки и е имал късмет, не е повод за хвалби или подражание.
    Като се елиминира акумулатора си работиш спокойно без риск да повредиш нещо и да ти излезе през носа, откача се за около минута.
    Всеки си знае възможностите и си преценява как да постъпи. В добрите сервизи това е задължително. Не случайно.
    При мен не беше нито от мързел, нито от незнание. Просто разсъждавах логически, че ако не давам на контакт, няма как airbag-a да изгърми в лицето ми. Но така или иначе при смяна на волан не се дава на контакт, най-малкото за да не запише грешка за бега.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  13. #13

    Default

    Не говоря за теб, нито конкретно за airbag-a, когато работиш не знаеш какво ще докоснеш и ще дадеш на късо нещо, ако си късметлия може и да се взривиш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не става въпрос само за ербега.
    В тези коли има чувствителна електроника и никога не знаеш, какво ще допреш по грешка и ако ел. инсталацията е под напрежение, в най-добрия случай изгаря предпазител. После ти отнема доста повече време, сравнено с откачането на акумулатора за да го намериш и оправиш.

    Изобщо - на този свят съществуват утвърдени добри практики, но никой не те задължава да ги спазваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Признавам си, че за такива варианти не съм се сетил - виновен.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •