Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: маркучето за водата на задната чистачка

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default маркучето за водата на задната чистачка

    някой има ли на идея къде може да е запушено маркучето за водата което води до задната чистачка ? Изглежда, че отива зад предния десен калник и немога да го проследя, но е запушено доста плътно. Значи доколкото знам на фятовете там някуде има нещо като обратна клапа но толкова... ще съм много благодарен ако някои скицира грубо пътя на маркучето и евентуално ако това е често срещан проблем как да се справя със него, тъй като не ми се ще да свалям целия калник
    145, 1.7 16V
    -----------------------

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    166

    Default

    Колега на моита бръкма маркуча и е запушен някъде след кората на края на тавана и като натиснеш да пръска,олива всичко отзад.Пробвай от там.Въпросната кора е на "щипки"и се вади с голямая плоска отверка(внимавай да не строшиш нещо).Като я махнеш се виждат всички маркучи и кабели,които отиват към багажника...ти си човека Успех
    145 1.6boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Смолян
    Posts
    44

    Default

    Аз пък се питам, къде се сипва вода, за задното стъкло и как се включва да пръска...
    Иначе чистачката знам как се включва и върши добра работа!
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 90 hp 1996

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Bakalov
    Аз пък се питам, къде се сипва вода, за задното стъкло и как се включва да пръска...
    Иначе чистачката знам как се включва и върши добра работа!
    Казанчето е едно и също и за двете чистачки. Като натиснеш лостчето напред пръска на предното стъкло, като го дръпнеш - на задното. Ако не ти пръска отзад, начи имаш проблем.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    При мен явно има запушване или притискане на ммаркуча някъде по пътя до отзад,но незнам къде...Като натисна отзад не пръска,но и никъде не съм го видял да църцори(или поне не е в купето).Иначе моторчето работи и има налягане,защото като извадих маркуча,който отива назад,от самата клапа на моторчето,егати струята извади - супер мощна и силна.Въпроса е само да разбера къде е задръстен тоя маркуч.
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    Имам го същия пробле, и на ланчиата го имаше...Явно често срещано...Като го разцъкам тая седмица ще пиша.
    Виж Алфата ...


  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    И аз го имам проблема, откакто съм я купил колата си е така, не пръска, но и не тече отникъде. Румен ми беше казал че е на помпичката втория кръг, предполагам е прав.
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  8. #8
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    На моята маркучето е скъсано (счупено даже) точно до пантата на багажника, шото маркуча от годините се е одървил на пластмаса. Мисля да потърся схемичка от къде точно минава и евентуално да го сменяме с универсалния модификатор ;-)
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Споко на почти всички е така нема се плашите и на мойта сега не и бачка отзад пръскалката ма неам време за нея тчоно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    31

    Default

    При мен проблема се реши като се изолира едно клапанче,намира се зад левия стоп,ако не можеш да го намериш свали покриващата кора,слагаш една тръбичка и заспива
    ALFA 145 1,3 Boxer

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    24

    Default

    Здравейте, от три дни съм горд собственик на Алфа 146 и като всяка кола на възраст и тя си има косури,които започнах да отстранявам...Един от тях е точно пръскалата за задната чистачка... Значи при мен изобщо нямаше никаква струя-свалих кората отзад, оказа се че маркучето е откачено-Закачих го пак нищо. После махнах гофрираната снадка до пантата и се оказа че маркуча е прекъснат там. Съединих го с една тетка,изолирах я и вече има струйка,но е токова жалка,че все едно няма нищо Възможно ли е да подменя направо цялото маркуче и откъде минава то,щото вече си мисля че е прекъснато някъде другаде по пътя?
    146 1.9TD '96- тракторче

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    71

    Default

    и аз го имамх същият проблем и го отсраних като махнах горната кора на багажника там беше прекъснато може би от отваряне и затваряне то направо ми тчеше в купето резнах маркуча и го снаддадох с малко по широк и си е ок вече година карам така
    145 1.6 boxer 103 hp 96'

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    48

    Default

    И аз мисля че е прекъснат маркуч. Моя беше по същия начин прекъснат горе в страничната кора. И не се забелязваше теч. Но освен там маркуча беше изваден от мястото където влиза в моторчето под чистачката. Пъхаш и готово. Сега си мия даже и страничните огледала като пусна чистачката
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    Сега слизах и открих,че при мен проблема е същия както при alfamax.Намерих клапанчето при лавия стоп(ако гледаме колата отзад),свалих го,пробвах и видях,че до него водата стига безпроблемно и силно.Разглобих го и видях,че гумичката му е заминала.Сега ще се помъча да направя нова гумичка от медицинска ръкавица,и ако не стане утре ще ходя да търся ново клапанче.В ТиН кар дали ще има такива?Защото магазина на Гоце Делчев ми е на 2 крачки и ми е най-удобно?Или изобщо да не търся нов клапан,а направо да го изолирам?

    Ето снимка на разглобения клапан.Частите са както следва:
    1.Тялото на клапана,от другата страна има нарисувана стрелка,показваща посоката, в която трябва да е сложен.
    2.Капачето на самия клапан
    3.Тялото с пружинката,което дефакто представлява главната механична част на клапана
    4.Въпросната проблемна и изгнила гумичка,която не уплътнява както трябва.По принцип тя стои в тялото(номер 1),над нея е номер 3(самия клапан),и отгоре е капачето (номер 2).

    За съжаление не направих снимка преди да разглобя клапана.После ако успея да го "реставрирам" с гума от мед. ръкавиця ще пиша.
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Posts
    230

    Default

    Идеята с гумената ръкавица отпада.Не става,моторчето няма достатъчно сила да преодолее налягането на гумата,защото е малко по-дебела от колкото трябва.Направо утре едно ново клапанче и това е.
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer '95


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •