Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем след смяна на ремъци

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default Проблем след смяна на ремъци

    Пичове здравейте първо , колата е 147 1.9 ЖТД 115к.с. Значи започвам от самото начало , бях говорил с един майстор да провери какво има за смяна защото нещо тропаше отпред от ляво. Провери я каза че е от шарнир и излезнаха още работи оставих му е обслужи е , ролки, ремъци ,филтри ,демпферна шайба ,спирачни мъркучи ,тампони на стаб щангата. Така ремъците аз му ги бях закарал чисто нови. Обади ми се след като е бях оставил и ми каза в ангренажния ремък имало разлика 3 зъба, броял ги единия бил с 187 другия 190 казах му че ще мина да го сменя и след 2 часа ми се обади и вика ремъка го напаснахме ... незнам как ... както и да е минах след 3 дни взех колата , оставих е пред нас и днес реших да е запаля запалих колата изписваше ми грешка на АБС и тракшъна , звъннах му каза да тръгна и да развия 20 км/ч и ще изчисти грешката направих го и найстина изчезнаха , и тръгнах да си е карам нормално колата НО няма мощността която имаше преди няма го тоя ряз няма нищо , имаше и клапа когато сменям скорости да свири дори и това не прави ... искам да чуя и вашите мнения

  2. #2

    Default

    Сменяш майстора.
    Former Alfa owner.

  3. #3

    Default

    Как се хвърлихте на майстора, като казваш че проблем се е появил след поне нощ престой след като си я взел, не казваш че още с излизането от сервиза няма мощност.
    Иначе щом не чуваш турбото, може да е гръмнал соленоида и спукан някой от вакумите между него и турбото.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default

    Това е ясно но ми е чудно какво е направил че да няма мощност ..

  5. #5

    Default

    Като за начало няма как да напасне 3 зъба от ремъка.
    Не съм сигурен за 2.4 кита дали има разликата в ремъка или само в ролката - та да има идват от там 3те зъба разлика, хич да не е стария ремък се е отпуснал малко с времето и като го наложите с новия ще има някаква минимална разлика.

  6. #6

    Default

    С други думи, сегашният майстор го "напасваш" с такъв, от Клубен сервиз.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    И не разбрах каква е тая клапа дето свири на дизел?
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Не го чуваш, защото няма такъв. Дизеловите двигатели разтоварват по друг начин.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •