Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем след смяна на ремъци

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default Проблем след смяна на ремъци

    Пичове здравейте първо , колата е 147 1.9 ЖТД 115к.с. Значи започвам от самото начало , бях говорил с един майстор да провери какво има за смяна защото нещо тропаше отпред от ляво. Провери я каза че е от шарнир и излезнаха още работи оставих му е обслужи е , ролки, ремъци ,филтри ,демпферна шайба ,спирачни мъркучи ,тампони на стаб щангата. Така ремъците аз му ги бях закарал чисто нови. Обади ми се след като е бях оставил и ми каза в ангренажния ремък имало разлика 3 зъба, броял ги единия бил с 187 другия 190 казах му че ще мина да го сменя и след 2 часа ми се обади и вика ремъка го напаснахме ... незнам как ... както и да е минах след 3 дни взех колата , оставих е пред нас и днес реших да е запаля запалих колата изписваше ми грешка на АБС и тракшъна , звъннах му каза да тръгна и да развия 20 км/ч и ще изчисти грешката направих го и найстина изчезнаха , и тръгнах да си е карам нормално колата НО няма мощността която имаше преди няма го тоя ряз няма нищо , имаше и клапа когато сменям скорости да свири дори и това не прави ... искам да чуя и вашите мнения

  2. #2

    Default

    Сменяш майстора.
    Former Alfa owner.

  3. #3

    Default

    Как се хвърлихте на майстора, като казваш че проблем се е появил след поне нощ престой след като си я взел, не казваш че още с излизането от сервиза няма мощност.
    Иначе щом не чуваш турбото, може да е гръмнал соленоида и спукан някой от вакумите между него и турбото.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default

    Това е ясно но ми е чудно какво е направил че да няма мощност ..

  5. #5

    Default

    Като за начало няма как да напасне 3 зъба от ремъка.
    Не съм сигурен за 2.4 кита дали има разликата в ремъка или само в ролката - та да има идват от там 3те зъба разлика, хич да не е стария ремък се е отпуснал малко с времето и като го наложите с новия ще има някаква минимална разлика.

  6. #6

    Default

    С други думи, сегашният майстор го "напасваш" с такъв, от Клубен сервиз.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    И не разбрах каква е тая клапа дето свири на дизел?
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default

    Когато сменяш скорости изпуска въздуха от турбината и когато го изпуска сфири . Сега разбра ли

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default

    Пичове вакуум мъркуча е бил излезнал вкарахме го и се оправи .. но пък сега не се чува това свирене от турбо клапана когато отпусна газта идеи от какво може да е

  10. #10
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by Todo View Post
    Пичове вакуум мъркуча е бил излезнал вкарахме го и се оправи .. но пък сега не се чува това свирене от турбо клапана когато отпусна газта идеи от какво може да е
    Това, за което говориш, е blow-off. И аз съм със същия мотор и не се чува тоя клапан. Това свирене, за което говориш, най-вероятно е било от маркуча. Следващия път като стане нещо такова, виж дали не пушиш много отзад, защото това се случва при спукан маркуч.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  11. #11
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Не го чуваш, защото няма такъв. Дизеловите двигатели разтоварват по друг начин.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Todo View Post
    Когато сменяш скорости изпуска въздуха от турбината и когато го изпуска сфири . Сега разбра ли
    първо разбрах че се пише свири и второ разбрах че нямаш големи технически познания. Разтоварващ клапан има на бензиновите мотори а не на дизеловите, щото като разтовариш дизела после той се чуди какво да направи (освен да хвърля черният облак отзад). Вземи я закачи тази кола на една диагностика и виж какъв роман ще ти разкаже
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Може да не ти е закачил клапана дето свири. Ако се върти от ремъка, може от там да е авантьосал три зъба и така да го е напаснал.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Асеновград
    Posts
    58

    Default

    Пичове готов е проблема вакуумите са били хлабави , сменихме ги и всичко си е 6 дори мога да кажа че вървежа се промени

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    първо разбрах че се пише свири и второ разбрах че нямаш големи технически познания. Разтоварващ клапан има на бензиновите мотори а не на дизеловите, щото като разтовариш дизела после той се чуди какво да направи (освен да хвърля черният облак отзад). Вземи я закачи тази кола на една диагностика и виж какъв роман ще ти разкаже
    Всъщност имат. И то баш при същия мотор като неговия. Ама с малко по-друго оборудване. Викат му уестгейт. И е същия като при бензиновите. Единствената разлика е, че нямат нищо общо.
    В общи линии най-важното по което се различават е, че блоу-офа вика ФИУу и може да свири, а уестгейта не. (Когато са перформанс, щото заводските свирят на въздушния филтър и за тва не стават. Все едно да отидеш на слънчака, ама с жена си)
    Имат и разни други незначителни различия, от рода на - че блоу-оффа контролира налягането от студения охлюв/система, като изпуска излишното, а уестгейта, контролира налягането от топлия охлюв, като отваря байпас на перката и изхвърля излишъка газове. Ама в крайна сметка, за тях никой не го е*бе.

    А причината да се ползват единия при дизели, другия при бензин, е точно щото като ги разтовариш и двата ще се чудят. Само дето единия ще хвърли черното кълбе. Дето хич не е само, а другия просто ще стои и ще се чуди, и така.

    А твоята колега, няма нищо общо нито с едната, нито с другата. Щото дори няма клапан. Ама да кажем, че има нещо сходно като принцип на действие, като оня с топлия охлюв.

    Ква изненада -вакууми. Аз си помислих, че майстора ти го е преправил на компресор. За да оползотвори трите излишни зъба на ремъка. В крайна сметка нищо в природата не се губи.

    Съветвам те да си смениш майстора, дето е имал достатъчно свободно време да брои до 537, но не достатъчно за да те изчака да му дадеш нов ремък.
    Съветвам те да отидеш да ти го сменят, щото вероятно караш със стария.
    Другия вариант е майстора ти да не може да брои, въпреки усилените си стремежи да се научи. Но мен би ме притеснило, че не ми е вдигнал с "обърках се, същия е", а с "няма споко, аз го напаснах"
    Last edited by 52outs; 29-11-2018 at 01:49.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •