Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Разход на масло над 1 л на 1000 км Алфа 147

  1. #16

    Default

    Това, че се казва "20К" не означава, че наистина се сменя на 20. Айде нека са 15, но чак 20... то има хора дето се сменят и на 30, ама дай да кажем, че е положително...

    Никое масло за максимален ефект не се сменя на повече от 15. А за 20 и нагоре за какъв ефект пък изобщо говорим.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #17
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Когато ти е нова колата с гаранция пробвай да го смениш на 15. На всички чисто нови се сменя на 20к.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  3. #18

    Default

    Ние тук за чисто нови ли говорим?

    Мотори с по най-малко 200 и отгоре...
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Ние тук за чисто нови ли говорим?

    Мотори с по най-малко 200 и отгоре...
    Е и? Сменям на 20 000, винаги. Не съм забелязал нещо нередно. Ти как разбра, че не трябва на 20 след като не си пробвал?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20

    Default

    Нямам такова намерение. Задръжте си ги за себе си. Комшията сменя на астрата на 40. Айде да сменяме на 40.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #21

    Default

    И какво? Върви си Астрата нали?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    То и през дупките като минаваш с пълна газ колата пак си върви. Ама не значи, че е полезно, нали?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #23

    Default

    Това се опитвам да кажа. То и да излезеш чисто гол в тоя студ навънка и да вървиш половин час пак ще вървиш, ама не знам да е полезно..

    Аз това сменяне по официалните сервизи на 20 по-скоро го приемам за форсиране на процеса по остаряване, да може след 100К хептен да "боледува" и да им ходиш "на гости". Финансово "гости"... смисъл, така глобално.

    При днешната мобилност 10 са си малко, аз тук са 2 месеца имах 6 хиляди, не става номера баш на 10 при подобно ползване, но за 15 - задължително вече. Просто.. не става. Особено с качествата на горивото, особено пък ако ти е "нов внос" и ти е нова и не знаеш как е гаврена в Италия (там пък как "обичат") да сменят масло...".

    Както и да е, всеки преценя за себе си. Лично за мен 15, макс. при някакви странични обстоятелства 16 е максмимума. Особено като говорим за двигатели над 200К. Не, че нямат ресурса да изкарат още толкова - вярвам в алфонсо, но за тая цел си иска грижата.

    Относно астрата - гаври я всякак. Ти ако видиш как минава през дупките, сърце не ми дава да го направя това. Ама там има и друго - астрата е средата на 90-те и окачването и е супер евтино по моргите (от там и търси като сменя, ако изобщо сменя нещо). Супер изгаврен и неподдържан автомобил, чак се чудя колко здрав бил дъртия опел. Не знам тия гаври дали би ги издържала една алфа, особено спарка. Но преди него окачването ще е умряло до крайна степен. Но пък да сравниш опела с алфа.. айде сега.

    Върви си, да, и в двата случая вървят, но нека не бъркаме маркировката "20К" с период за смяна на тези километри. Едно е да са правени предимно градско (където масло е добре да се сменя по-често), друго е и че те ди дават 20 като величина на издържливост , на най-добри качества от маслото, това не значи да се предовериш на това число, при това на 15-20 годишен двигател. Не е добра идея, поне за мен.

    Всеки си знае. Но нека не даваме такива съвети.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  9. #24

    Default

    Много четеш. Питам те нещо елементарно, сменям на 20 000, защо не се поврежда нищо? Това е дълъг опит и практика, не свободни съчининения на база прочетено някъде. Като твоите съчинения. Ти нямаш необходимият опит. Разбира се след като имаш излишни пари сменяй на 8 на трошките, това няма да ги направи по добри.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25

    Default

    Кой ти говори за 8? Ти четеш ли какво пиша? Къде споменал 8, то това вече е извращение. За 15 говоря. По средата на малкото (10) и многото (20). Линча препоръка. А кое и как ти се е или не ти се е случило... не съм по заместване на Ванга да разбера защо е.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  11. #26

    Default

    Със съвременните топ синтетики не е толкова болка да се кара 15-20 000км, но разхода за масло е толкова незначителен на фона на останалото, че не виждам причина да не си го сменявам на 10 000.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Кой ти говори за 8? Ти четеш ли какво пиша? Къде споменал 8, то това вече е извращение. За 15 говоря. По средата на малкото (10) и многото (20). Линча препоръка. А кое и как ти се е или не ти се е случило... не съм по заместване на Ванга да разбера защо е.
    Много взе да разбираш, чак и препоръки даваш., от както изкупи трошките в района така и не можеш да дадеш смислен отговор какво ще стане ако сменяш на 20. Кое точно е извратеното? За 15 години съм сменил примерно 7 пъти. 700 лв са си 700 лв.
    Last edited by lordliness; 17-11-2018 at 13:10.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28

    Default

    Лично познаваме ли се, че тон държиш? Дръж си го у вас.

    Ти първо не четеш какво пиша... извращение споменах за 8, защото са наистина доста малко, макар, че има хора с предимно градско, които знам да сменят на 8. Трошките в района бяха идея за 2 в 1, която се и осъществи. А първата беше недобросъвестен продавач, аз с нещо да съм виновен?!

    Че народа грам свян няма...

    Какво щяло да стане нямам намерение на теб да ти го обяснявам, тия тонове ги дръж някъде другъде. Сбърка човека, който ще спори с теб. Няма. Номерата вкъщи.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Много четеш. Питам те нещо елементарно, сменям на 20 000, защо не се поврежда нищо? Това е дълъг опит и практика, не свободни съчининения на база прочетено някъде. Като твоите съчинения. Ти нямаш необходимият опит. Разбира се след като имаш излишни пари сменяй на 8 на трошките, това няма да ги направи по добри.
    Според теб едно масло на 10 000 е еднакво с това на 20 000? Особено при дизел и/или турбо? Говориш смешки.

    А колегата, пуснал темата да сваля главата и сменя гумички, да провери буталата. И това едва след като е изчистил сепаратора и консумацията продължава

  15. #30

    Default

    Чакам все пак да ми отговорите защо двигателят и турбото са още здрави. 15 години сменям на 20 000. Килиметрите са над 100к. Колата е на 350 к. Това са факти. Не сбърканите ви разсъждения. Без опит без факти. Няма да можете разбира се. По ранната смяна, не е противопоказна, но е излишна и неизгодна. Да се сменят гумите е по важно от маслото, ама сигурно карате с втора употреба и минимален грайфер.
    Last edited by lordliness; 18-11-2018 at 12:24.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •