Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Разход на масло над 1 л на 1000 км Алфа 147

  1. #31

    Default

    Ми с тоя тон няма да ти отговоря. Не и аз. Айде заяжданията у вас. Повече не отговарям. Има си начин, има и друг начин. Тоя начин със заяждането не ме кефи.

    Още в началото в този форум ви казах, че съм го чел месеци преди регистриране, видял съм доста престрелки и нападки тук, доста от вас се познава лично и т.н. Аз обаче и тогава, и сега ви казвам, че в излишни спорове, глупости и заяждания нямам намерение да се включвам. Въпрос, зададен с нормален тон заслужава отговор. Твоя не е такъв. Сменяй ако искаш и на 50.

    Жив и здрав! Тона вкъщи ти казах.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #32

    Default

    Пичове, моето масло не съм го сменял от 2012-та. Как мислите, време ли е да го сменя или да почакам още 5-6 години?
    Former Alfa owner.

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Ми с тоя тон няма да ти отговоря. Не и аз. Айде заяжданията у вас. Повече не отговарям. Има си начин, има и друг начин. Тоя начин със заяждането не ме кефи.

    Още в началото в този форум ви казах, че съм го чел месеци преди регистриране, видял съм доста престрелки и нападки тук, доста от вас се познава лично и т.н. Аз обаче и тогава, и сега ви казвам, че в излишни спорове, глупости и заяждания нямам намерение да се включвам. Въпрос, зададен с нормален тон заслужава отговор. Твоя не е такъв. Сменяй ако искаш и на 50.

    Жив и здрав! Тона вкъщи ти казах.
    Ти съвсем на сериозно се взе, взе да ми даваш и тон какво правя, по спокойно, къде се намираш и отговори на техническите въпроси, не си търси оправдание да не отговоряш. Само с четене по форумите не става и още веднъж да го прочетеш все тая ще е. Кое според е заяждане, това, че ти казвам как си сменям маслото и на колко време? Това наричаш заяждане, така ли? Да разбирам, че не приемаш чуждо мнение и опит, това според теб е заяждане? Щото не е на твоята? Появи се вчера и вече стана голям специалист по коли и алфи в частност, още имаш жълто по устата и се съобразявай с това.
    Така от любопитство, колко пъти си сменил масло и фитър на кола сам?
    Last edited by lordliness; 18-11-2018 at 13:41.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #34

    Default

    Регистрирал съм се ноември миналата година, просто не съм от най-активните (виж бройката ми постове за цяла година). Ти откъде знаеш за една цяла година какво може да съм направил или не, дали сам или не и т.н.? Сигурен ли си? О, повярвай, някои хора са доста прогресивни, други си остават на едно ниво и почват да се заяждат.

    Няма да ти отговоря на нито един въпрос не защото не мога или не бих искал (всъщност не искам), а защото тона ти и начина ти на питане не е правилния. Да бил ли разбирал кое разбирал... а което искаш както искаш го разбирай. Грешния човек хвана да спориш с него ти казах, ако смяташ , че ще правим страници спорове се лъжеш. Не търся оправдание, не търся нищо, не се познаваме и мога спокойно да те излъжа, нали? Ама не го правя.

    Защото не ми пука. Айде да прекратим спора и това е. Ако искаш въобще не го сменяй маслото си. Форумното мнение никога не е конкретика за изпълнение - един казва 15, друг 10, друг 20...ако хване човек само мнения във форуми или като цяло в живота да се води много ще има да бърка. Мнението е ориентир, но не и константа. Затова и не спора с теб. Един ми препоръчва Castrol, втори не ми го препоръчва и вика Motul, трети вика "Elf сменям на 25 и нямам проблем". Форумното мнение е просто мнение, някакъв вид помощ, но е и точна константа тип "точно така и само така".

    Ако разбра какво ти казвам. Подозирам, че пак няма да успееш. Прекратявам темата до тук. Приятна неделя.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  5. #35
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Али, остави 'всичкознаещия'. Изобщо не му падай на нивото. Тоя знае за коли и Алфи толкова, колкото ние от квантова физика. Той не знае какво е КПД, ти му говориш за смяна на масло.

    Жалкото е, че заради такива като тоя, форума става помия. И момчето дето пита и се интересува, нищо няма да разбере.

  6. #36

    Default

    Какво форумно мнение? На опаковката пише смяна до 20 000. Явно разбираш повече от производителя. А колкото до спор, дори нямам такива намерения, не си ми на нивото и е безинтересно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #37

    Default

    Като не ти е интересно що спориш и отговаряш?

    А кое е помия и кое не го определя администрацията на форума чрез правилника и прилагането му. Не се опитвай/те да изземате чужди функции.

    Момчето дето пита би следвало знае (и не само той), че мненията в един форум винаги са разнородни, не са фактор и са вид ориентир, помощ и идея, но не и константа. Това обаче някои не го разбират и приемат написаното за буквално, едва ли не за закон. Средното прието из различните мнения е 15 - някои още от 10, други до 20 , че и 25. Взимаш някакво средно или си правиш собствен разчет на база финанси, намерения, състояние на двигателя и т.н. Другото са едни числа, за които може да спорим много тук. Да спорите по-точно вие, защото аз не споря.
    Като са написали 20 не са имали предвид "20 годишна алфа, скъскана в италия от каране с поне 250, че може и 300К км.пробег ". Ама със сигурност. Че дизелите и над 300К.

    Пак казвам - всеки със мнението си, ничие не е костанта, а само ориентир.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  8. #38
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Технически погледнато ако е нова колата не трябва ли тогава да се стремиш да сменяш по-често?
    Ако дъртия дизел вече е на 300к+, защо тепърва ще се набутваш да му сменяш маслото по-рано?

    п.п. И маслото често се сменя на 30к първоначално, а не на 20к. И често като го разглобят ония от Декра има мнение, че и при такъв сервизен интервал ДВГ-то изглежда като чисто нов.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #39
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    .....
    Last edited by BillyBoy`; 28-11-2018 at 16:11.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •