Results 1 to 12 of 12

Thread: нов проблем с парното..

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default нов проблем с парното..

    здравейте колеги, днес докато проверявах бушоните поради друг проблем, извадих един който ми се видя изгорял при кето спря радиото, плафоните угаснаха, и парното се изключи, да беше работеща колата не знам дали беше огромна грешка но изглежда че е защото парното така и не се върна, преди това също имах проблем с него, но при натеискане на буската на вентилаторчето започна да духа, този път нямах успех, някакви мнения относно моят проблем?

  2. #2
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by 1506 View Post
    здравейте колеги, днес докато проверявах бушоните поради друг проблем, извадих един който ми се видя изгорял при кето спря радиото, плафоните угаснаха, и парното се изключи, да беше работеща колата не знам дали беше огромна грешка но изглежда че е защото парното така и не се върна, преди това също имах проблем с него, но при натеискане на буската на вентилаторчето започна да духа, този път нямах успех, някакви мнения относно моят проблем?
    Колега ,като за начало на твоят проблем ,напиши за каква кола дтава въпрос
    Ясно е че е алфа ромео ,но кой модел ,година...
    И след това може някой от колегите да ти даде отговор на въпросите ти
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Мислех че я има добавена под акаунта ми ... 156 2.4 жтд 136 КС 2000г .. днес докато я карах се включи след около 20-30 Мин каране . Това го направи два пъти ... През останалото време след като съм я загасил и запалил отново не тръгва да духа каквото и да пробвам

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by 1506 View Post
    здравейте колеги, днес докато проверявах бушоните поради друг проблем, извадих един който ми се видя изгорял при кето спря радиото, плафоните угаснаха, и парното се изключи, да беше работеща колата не знам дали беше огромна грешка но изглежда че е защото парното така и не се върна, преди това също имах проблем с него, но при натеискане на буската на вентилаторчето започна да духа, този път нямах успех, някакви мнения относно моят проблем?
    Обърни и малко повече внимание на въпросната букса. Залагам една бира на това, че буксата е нагоряла и се е образувала студена спойка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Много благодаря за съвета, още утре ще го пръсна с контактен спрей, ще по-огледам буксата и ще пробвам

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Само пръскане с контактен спрей няма да помогне, ако перата на буксата са се разпоили от платката, както предполагам.

    Дай накъсо двата дебели проводника от буксата. Ако при това положение вентилаторът развърти на максималните обороти, 90% сигурно е, че проблемът е във въпросния регулатор или в буксата му.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Само пръскане с контактен спрей няма да помогне, ако перата на буксата са се разпоили от платката, както предполагам.

    Дай накъсо двата дебели проводника от буксата. Ако при това положение вентилаторът развърти на максималните обороти, 90% сигурно е, че проблемът е във въпросния регулатор или в буксата му.
    А ако са се разпоили, му кажи защо се е стигнало дотам и какво да направи

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Буксата провери първо, слабо място е и нагаря, аз я отрязах и сложих две авто обувки на кабелите, с леко пилене обувките влизат стегнато и няма да има ядове.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Нищо не съм тествал и пробвал за сега освен с контактният спрей, не че помогна де просто на другият ден след темата парното си тръгна само. Тия дни имах проблем с акумулатора и всеки път когато нямаше ток парното сякаш се рестартираше и всеки път изчезваше и след известно време само тръгва. Вчера смених акумулатора, един проблем отпадна... Останаха още 100 като този е най важен. Забелязах също че бутона за задното стъкло също не бачка, преди ваденето на бушона работеше... А още от как я имам не регулира къде да духа ... духа си къде му е кеф.

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by 1506 View Post
    Нищо не съм тествал и пробвал за сега освен с контактният спрей, не че помогна де просто на другият ден след темата парното си тръгна само. Тия дни имах проблем с акумулатора и всеки път когато нямаше ток парното сякаш се рестартираше и всеки път изчезваше и след известно време само тръгва. Вчера смених акумулатора, един проблем отпадна... Останаха още 100 като този е най важен. Забелязах също че бутона за задното стъкло също не бачка, преди ваденето на бушона работеше... А още от как я имам не регулира къде да духа ... духа си къде му е кеф.
    Провери цокала на предпазителя и буксата зад таблото с предпазителите. Закачи модула на климатика на диагностика и го преобучи.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    31

    Default

    Мерси ама не! Колата се продава 1300 кинта ... Не мога да се занимавам и да фърлям повече нерви и пари по нея. Утре ще кача снимки и обява... Едвам съм се прибрал... От 7 коли за пръв път виждам такова чудо да се пуска кога си иска парното.

  12. #12
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by 1506 View Post
    Мерси ама не! Колата се продава 1300 кинта ... Не мога да се занимавам и да фърлям повече нерви и пари по нея. Утре ще кача снимки и обява... Едвам съм се прибрал... От 7 коли за пръв път виждам такова чудо да се пуска кога си иска парното.
    Мегапартс дават 700 кинта. Моята за толкова я взеха.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •