Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Хидравлично казанче

  1. #1

    Default Хидравлично казанче

    Здравейте,
    За Алфа 159 2.4 дизел при наличие на лека вибрация и лек шум във волана само до 1500 оборота, ако казанчето на хидравликата е за смяна, трябва ли да се пени с мехурчета? При мен няма мехурчета при въртене, течността е зелена, филтърът на казанчето е почистван.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При положение, че течността е бистра (без мехурчета), не мисля, че има проблем с казанчето. Винаги ли ги е имало вибрациите?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    При мен го има същото, като подам газ и изчезват, сменях течност, казанче, слагах добавка и не изчезва. Колега е решил проблема като е сменил болта, който се захваща маркуча за високото налягане за рейката.
    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...2e&oe=5C6A3FB4

    Болта е №10. Не съм 100% сигурен, но имам спомен, че вътре има клапан, който да контролира течността.
    Прилича на ето този от ауди:
    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...42&oe=5C78CF50
    Друг колега пък, каза, че се е оправило с рециклиране на маркуча за високото налягане след помпата, тъй като маркуча с времето вътре почва да се разпада и да преминава трудно течността. С подаването на газ, течността преминава по-лесно и вибрациите изчезват.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #4

    Default

    Да, откакто я имам колата. Над 1500 оборота няма вибрации. Може ли да е от маркуч на хидравликата?

    ---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

    Благодаря, ще пробвам със смяната на болта.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За болта на помпата не знам, но в оригиналния маркуч за високо налягане има успокоители (рестриктори) и демпфери. Ако е рециклиран и при това те не са прехвърлени на новия маркуч, може в това да е причината.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by 159SWalfa View Post
    Да, откакто я имам колата. Над 1500 оборота няма вибрации. Може ли да е от маркуч на хидравликата?

    ---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

    Благодаря, ще пробвам със смяната на болта.
    Да споделиш инфо какво е станало, единствения сайт в България, който намерих да го имат този болт е този : http://auto1.bg/en/catalog/bocchettone-386123 Иначе варианта е от чужбина.
    Номера на болта е 46774716.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  7. #7

    Default

    Мдаа...болта е с клапан вътре.Аз сменях моя,защото предполагах,че е задръстен,но не си реших маалко по-трудното въртене сутрин ,когато е под 5 градуса,след 3-4 мин се оправяше и после няма проблеми. Та сложих добавка на LUBE GARD и всичко заспа.Няма вече никакви подобни несгоди,дори волана омекна осезаемо,сега е перце...и то от доста време. Препоръчвам добавката.Може да се намери инфо за нея в нета...успокоява вибрациите и предпазва помпата.....сега кое,колко е вярно не знам,но е факт,че действа.

    https://www.motonet.fi/fi/tuote/6081...oitoaine-118ml

    ПС .Стария ми болт е вкъщи,същия е като на снимката по-горе и си е в перфектно здраве.Купих го от някакъв полски сайт,оригинален.
    Last edited by undy; 21-11-2018 at 13:10.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    В този на картинката не личи да има клапан. Има ли клапан реално?

    ---------- Post added at 14:18 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

    http://www.autoricambi.rollgarage.it...774716-an.html

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако има, той трябва да е разположен вътре по оста на болта. Т.е - на тази снимка не се вижда. При мен болтовете са обикновени.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    И аз не забелязах да има клапан по оста на болта, когато сменях течността.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Защо е било нужно да сваляш болта при смяната на течността?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Оттам я източих. Като откачих маркуча.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Моето мнение е, че това е излишна манипулация. Аз процедирам така:

    1 - Изтеглям със спринцовка течността от казанчето, така че нивото и да падне под това на входящия щуцер.

    2 - Изкарвам входящия маркуч и го пъхам в празно 2 - литрово шише.

    3 - Паля мотора и правя по едно пълно навиване на волана в двете посоки.

    4 - Гася мотора.

    5 - Наливам около 100 мл. от новата течност и повтарям процедурата.

    6 - Монтирам входящия маркуч обратно на мястото му и пълня системата с новата течност.

    Моторът не работи повече от 30 секунди при всичко това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Вижте си гумите.

    И при мен се появи шум при въртене на волана и онзи ден като отидох да си проверя и напомпам гумите се оказа, че една предна гума е на 1.5 бара, а другата е на 1.75 бара.

    И аз не повярвах на толкова ниско налягане, но вярно от известно време чувствах, че доста меко вози, а отгоре на това не ускоряваше както преди...

    Като ги напомпах всичко си дойде на мястото...

    А течността в казанчето я сменявах с ФЕБИ такава преди 2 години и волана олекна, но със следващата поръчка на масло, ще поръчам и антифриз и хидравлично масло на равенол.Вече съм ги избрал.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Моето мнение е, че това е излишна манипулация. Аз процедирам така:

    1 - Изтеглям със спринцовка течността от казанчето, така че нивото и да падне под това на входящия щуцер.

    2 - Изкарвам входящия маркуч и го пъхам в празно 2 - литрово шише.

    3 - Паля мотора и правя по едно пълно навиване на волана в двете посоки.

    4 - Гася мотора.

    5 - Наливам около 100 мл. от новата течност и повтарям процедурата.

    6 - Монтирам входящия маркуч обратно на мястото му и пълня системата с новата течност.

    Моторът не работи повече от 30 секунди при всичко това.
    Точно така процедирам и аз, само че няколко пъти, докато тръгне в шишето бистра зелена течност.
    Колегата явно е отвивал другия маркуч, за изходящото масло.
    Ето го болта,вътре се вижда клапана, който веднага го тествах дали отваря.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0156.jpg   DSC_0157.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •