Results 1 to 12 of 12

Thread: Въпрос за вдигане с крик на Алфа 156?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Варна
    Posts
    20

    Default Въпрос за вдигане с крик на Алфа 156?

    Здравейте колеги,
    Имам Алфа 156 Фейслифт Седан 1.9 JTD 115 к.с. 2004г. Вчера ходих на вулканизатор да ми смени гумите със зимни и оттам дойде притеснението ми. Досега вулканизаторите винаги са ми вдигали колата с два крика, един отпред и един отзад. Този вулканизатор обаче вдигна Алфата само с един крик поставен отпред, като при това се вдигна и задницата, първо от едната страна, после направи същата процедура и от другата страна (прикачвам примерна снимка, на която попаднах в интернет със същия начин на вдигане).

    Задницата остана висяща във въздуха по около 15-20 минути от всяка страна, докато човека сменяше предни и задни гуми от двете страни на колата. Аз му казах, че този начин на вдигане ме притеснява, но вулканизатора се засмя и каза: "нищо й няма". Та въпроса ми е - има ли някаква опасност да се е усукало или изкривило купето на Алфата от това висене без никаква опора на задницата? Днес забелязах, че при затворено положение на вратите, предната лява врата погледната отзад не приляга плътно към купето в долната част до праговете и стърчи с около 2 мм, но това може да е и от преди, не бях се заглеждал товлкова подробно досега. Извинявам се, ако въпроса ми ви се стори глупав, но доста се притесних и затова пиша тук.
    Last edited by Roger; 25-11-2018 at 17:13.

  2. #2
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Не мисля,че може да се притесняваш,освен ако не си купил някоя безкрайно изгнила тенекия.Аз всяка година си сменям сам гумите по два пъти, и я вдигам с заводския крик,едновремено и двете оси,щото ме домързява(признавам си)
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Варна
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Не мисля,че може да се притесняваш,освен ако не си купил някоя безкрайно изгнила тенекия.Аз всяка година си сменям сам гумите по два пъти, и я вдигам с заводския крик,едновремено и двете оси,щото ме домързява(признавам си)
    Колата няма грам ръжда по нея, супер запазена е, първи собственик е братовчед ми, който живее в Италия. Та въпроса е има ли вероятност в такъв случай при въпросното вдигане само с един крик да се е усукало купето или нещо друго нередно да е станало?

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Roger View Post
    Колата няма грам ръжда по нея, супер запазена е, първи собственик е братовчед ми, който живее в Италия. Та въпроса е има ли вероятност в такъв случай при въпросното вдигане само с един крик да се е усукало купето или нещо друго нередно да е станало?
    Не е изключено, зависи колко и е висяла и къде я е подпрял, когато вдигнеш по правилата с крика за колата пак се усуква малко, вижда се как фугите се изместват и врата се отваря трудно във вдигнато положение, е после като пуснеш всичко си е на мястото. Ако сложиш крика по средата на прага и вдигнеш двете колела странично, тогава е малко вероятно да се усуче
    Last edited by lordliness; 26-11-2018 at 12:02.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Варна
    Posts
    20

    Default

    Е, то аз врати не съм отварял при вдигната кола. Иначе знам, че купето на всяка кола се усуква леко при вдигане с крик, но след свалянето от крика си се изправя по само себе си. Моята я гледах доста , пробвах всички врати си се отварят и затварят идеално, и като цяло поне с просто око не забелязвам никакви проблеми. Днес питах даже един познат майстор тенекиджия и той каза, че все пак колите не са от локум, че да се кривят толкова лесно. Мисля, че всичко си е наред в крайна сметка
    Last edited by Roger; 26-11-2018 at 21:29.

  6. #6

    Default

    Нищо и няма на колата, филмираш се излишно.

  7. #7
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Докато гледах клипче в youtube, тази гледка ми беше станала интересна и си направих скийншот....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled.jpg  

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  8. #8

    Default

    На тва мАторя не му ли е отзад или аз се бъркам нещо?

  9. #9

    Default

    Huracan ли е това? Отзад е, да.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  10. #10

    Default

    Интересно как са го балансирали така.

  11. #11
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Ето го видеото:
    https://www.youtube.com/watch?v=ydQYQpm2akw&t=1103s

    ако не ви се гледа превъртете на 6:59
    не само го вдигат така ми и работят по него така

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  12. #12

    Default

    И наистина ли вярвате, че я вдигат и стои само на два крика , гледайте по внимателно. Според вас владеят антигравитацията
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •