Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с преден капак

  1. #1

    Default Проблем с преден капак

    Колеги , голям проблем стана с 147-цата..
    превърна се в Алфа 4C не може да се отвори предния капак.

    Лостчето за отваряне на капака остана дръпнато не се чу щракване и не иска да се върне обратно.
    Пробвах с дърпане и връщане на лостчето докато някои отвън да натиска или да повдига капа не се получава.
    Явно механизма е клеясал от мръсотията и жилото няма достатъчно сила да освободи езика.

    Има ли някакъв начин за аварийно отваряне на капака
    гледах я на канал ,но няма начин от никъде да се достигне до закопчалката единственият вариант ,който виждам, и за които ми се реве като си помисля е да се среже предната решетка и да се развият 3-те болта които държат закопчалката и капака да се отвори заедно с нея.

    Моля, ако някои е имал такиви проблеми да сподели опит и да помогне с други идеи.
    Благодаря !

    П.С
    колата е 147-ца преди фейса.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    Ако механизма е клеясал,пробвай да го напръскаш през решетката с обезмаслител. после със някакъв тънък спрей WD40 примерно. Но ако жилото се е скъсало,трябва да се махне кората отдолу,и да се хване жилото близо до механизма и да се дърпа.
    Alfa Romeo SW 1.8 TS

  3. #3
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Насляпо:
    Елиминирам лостчето,намирам жилото и опъвам с каквото намеря.После ще му мисля.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by marto68 View Post
    Ако механизма е клеясал,пробвай да го напръскаш през решетката с обезмаслител. после със някакъв тънък спрей WD40 примерно. Но ако жилото се е скъсало,трябва да се махне кората отдолу,и да се хване жилото близо до механизма и да се дърпа.
    Пробвах и по този начин махнах гумата и кората на подкалника намерих жилото срязах го и дърпах от там с клещи с всичка сила докато през това време друг надигаше и натискаше капака нищо не се получи.

    Може да пробвам и от долу м/у бронята и радиатора да хвана жилото ,макар ,че там е трудно,защотото е много тясно.
    Не знам какъв е проблема ,че не се е отворил до сега жилото не е скъсано и не е откачено започвам да си мисля ,че закопчаката е счупена и за това не става.

  5. #5

    Default

    Само отпред през решетката с дълга отвертка или шило, минимални повреди на задните пластмаси. Виж на друга кола точно кое къде е и къде да пробиеш дупка. Натискаш палеца и отваряш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6

    Default

    Между предната броня и капака има прорез, от където с фенерче и при определен ъгъл се вижда П-образната планка как е влязла в закопчалката от там наврях една дълга отвертка и се опитах да избутам куката ,но нищо не се случи явно трябва с повече сила ,която няма как да приложа.

    Не ми стана ясно къде да пробия дупка точно отстрани на емблемата, където започва първото ребро има около два пръста широка пластмаса ,която явно крие закопчалката и я пази от мръсотията там ли да пробия.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ROMEO_147 View Post
    Между предната броня и капака има прорез, от където с фенерче и при определен ъгъл се вижда П-образната планка как е влязла в закопчалката от там наврях една дълга отвертка и се опитах да избутам куката ,но нищо не се случи явно трябва с повече сила ,която няма как да приложа.

    Не ми стана ясно къде да пробия дупка точно отстрани на емблемата, където започва първото ребро има около два пръста широка пластмаса ,която явно крие закопчалката и я пази от мръсотията там ли да пробия.
    не знам на 147 как е точно, трябва да натиснеш капака надолу малко за да няма напрежение като буташ куката, опитай пак по начина който си пробвал но с натиснат капак. Може и да стане. то не е точно кука, куката е за безопастност и после се откача. виж някакви снимки да се ориентираш
    Last edited by lordliness; 26-11-2018 at 21:44.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ROMEO_147 View Post
    Колеги , голям проблем стана с 147-цата..
    превърна се в Алфа 4C не може да се отвори предния капак.

    Лостчето за отваряне на капака остана дръпнато не се чу щракване и не иска да се върне обратно.
    Пробвах с дърпане и връщане на лостчето докато някои отвън да натиска или да повдига капа не се получава.
    Явно механизма е клеясал от мръсотията и жилото няма достатъчно сила да освободи езика.

    Има ли някакъв начин за аварийно отваряне на капака
    гледах я на канал ,но няма начин от никъде да се достигне до закопчалката единственият вариант ,който виждам, и за които ми се реве като си помисля е да се среже предната решетка и да се развият 3-те болта които държат закопчалката и капака да се отвори заедно с нея.

    Моля, ако някои е имал такиви проблеми да сподели опит и да помогне с други идеи.
    Благодаря !

    П.С
    колата е 147-ца преди фейса.
    Ето ти снимки на механизма отпред и отзад...и съм ти оградил там дето се закачва жилото
    Смисъл да видиш кое къде и как захваща за да знаеш какво да натискаш ако успееш да пъхнеш отвертка
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails q.jpg   sa.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •